Nawigacja

 • Film z festyny profilaktycznego BEZPIECZNE WAKACJE

 • Informacja o dowozach i zakończeniu roku szkolnego

  W dniu 19 czerwca 2019 roku uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 odbedzie się o godzinie 8:00 Autobus szkolny bedzie jeździł zgodnie z rozkładem.

   

 • Bezpieczne Wakacje przed nami

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy są gotowi do wakacji. W piątek uczestniczyli w akcji profilaktycznej przygotowanej przez pedagoga szkolnego Roberta Koniec „Bezpieczne wakacje”. Od lat stawiamy na profilaktykę poprzez zabawę i praktyczne spotkania z różnymi służbami. W tym roku nasze zaproszenie przyjął tata naszych uczennic pan Łukasz Heyman, który przyjechał do szkoły ciagnikiem z maszyną rolniczą. W okresie letnim dzieci często pomagają w różnych pracach w gospodarstwie, maja styczność z maszymani i urzadzeniami mechanicznymi. Naszym celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających z szeroką działalnością rolniczą. Wsparła nas w tym dzielnicowa Komisariatu Policji w Kcyni sierż. sztabowy Milena Prais.

  Okres wakacyjny charakteryzuje się też zwiekszoną ilością rowerzystów i motorowerzystów na drogach. Dlatego ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko pana Krzysztofa Kiecy instruktora nauki jazdy „Merkury” w Kcyni. Młodzież wręcz oblegała motory nauki jazdy. Pan Krzysztof informował o możliwości rozpoczęcia profesjonalnej nauki jazdy motorowerem na kategorię AM. Pokazywał motory, tłumaczył i rozmawiał z młodzieżą, co zapewne wpłynie na podwyższenie bezpieczeństwa na drogach podczas wakacji.

  Właśnie o bezpieczeństwie na drogach mówlili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, którzy do Laskownicy przyjechali motorami. Byla to doskonała okazja do zdobycia wiedzy o ruchu drogowym.

  Policjanci z KPP w Nakle nad Notecią zorganizowali także zabawy dla najmłodszych. Dzieci poznawały podstawowe zasady poruszania się po chodnikach, drogach, przejściach dla pieszych. Uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez mundurowych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z policyjnym psem.

  Przed wakacjami nie mogło zabraknąć zajęć z pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie poprzez zabawę szkolili uczniów z Laskownicy w tym zakresie.

  Dużą aktrakcją było stanowisko przygotowane przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, którzy pokazali uczniom historyczne umundurowanie i wyposażenie strażaków. Na boisku stanęło auto pożarnicze przerobione z Syrenki. Ogromną frajdę przyniosły zawody strażackie pomiędzi klasami z wykorzystaniem sikawki konnej.

  Całą imprezę nagłaśniał DJ Marcin Gąsiorowski. To on zadbał o własciwe rytmy i zorganizował wakacyjną ZUMBĘ z uczniami i nauczycielami szkoły w Laskownicy. Na zakończenie profilaktyucznej akcji wszyscy zaproszenie goście z rąk pedagoga Roberta Koniec otrzymali certyfikaty „Miłośników Przyrody”.

  Wszystkim, którzy wsparli szkolną akcję bardzo dziekujemy. Zapewne ten dzień pozostanie w szkolnych wspomnieniach na lata. Osobne podziękowania kierujemy do firmy POMOC DROGOWA Bartosz Zawadzki za bezpłatny transport sprzętu, pani Wiesi, Agnieszce i Wioletcie za pomoc przy kawie a panu Krystianowi za pomoc medialną o organizacyjną.

  tekst. R.Koniec

 • W naszej szkole odbył się Gminy Konkurs Ładnego Pisaniania

  12 maja  odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ładnego Pisania
  ,, O Dyrektorskie Pióro”. Spośród 70 nadesłanych prac z pięciu szkół naszej gminy,  komisja konkursowa w składzie: p. Ilona Kurdelska- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, p.Justyna Makarewicz – pracownik Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM w Kcyni,p. Barbara Wojciechowska – pracownik  Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, w Kcyni, filia w Chwaliszewie,p. Marzena Wessołowska , p.Beata Pater  wyłoniła zwycięzców:
  I miejsce – Julia Pozorska SP Laskownica
  II miejsce – Maja Michalska SP Kcynia, Emilia Pozorska SP Laskownica
  III miejsce – Agata Grzechnik SP Rozstrzębowo , Julia Wiśniewska SP Laskownica
  Wyróżnienia: Wiktor Duliba SP Kcynia, Lucyna Pszeniczna SP Kcynia, Zofia Wilczyńska SP Kcynia, Zofia Kwiatkowska SP Kcynia, Martyna Malak SP Rozstrzębowo, Weronika Ślipek SP Palmierowo, Martyna Janeczko SP Sipiory, Marcelina Woźniak SP Dobieszewo
      Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień poprzedziła inscenizacja pt:,, Bazyliszek” w wykonaniu uczniów klasy czwartej ,którzy doskonale wcielili się w postacie z legendy. Organizator serdecznie dziękuje za ufundowanie nagród pani Dyrektor Marzenie Wessołowskiej, panu Burmistrzowi Kcyni  -Markowi Szarudze  ,panu Wicestaroście - Tomaszowi Miłowskiemu, oraz  Zastępcy Dyrektora PCPR- panu Piotrowi Hemmerling, ponadto serdeczne podziękowania kierujemy do p.B.Lubianiec za przygotowanie uczniów klasy IV oraz do p.R.Koniec za przygotowanie dekoracji.
   

 • Turniej Gminny Szkół Podstawowych w mini piłkę nożną

  Dnia 11.06.2019 r. o godz. 9. 00 odbył się w Szkole Podstawowej w Laskownicy Turniej Gminny Szkół Podstawowych w mini piłkę nożną im. Janusza Sztukowskiego. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół: Kcyni, Mycielewa, Dziewierzewa, Laskownicy. Zespoły  grały każdy z każdym.  
  Wyniki końcowe:
  I miejsce SP Kcynia  
  II miejsce SP Mycielewo 
  III miejsce SP Laskownica 
  IV miejsce SP Dziewierzewo
   

  Najlepszy bramkarz – Oliwier Ziemski

  Strzelec turnieju – Kiliński Jakub

  Zawodnik turnieju – Adrian Obszyński 

  Skład naszego zespołu: Filip Mróz, Tomasz Wiącek, Mikołaj Wiśniewski, Tomasz Bugaj, Oliwier Ziemski, Jakub Janke, Mateusz Pozorski, Gracjan Pozorski, Patryk Wiśniewski. 
  tekst. J.Kurtysiak 

 • Wycieczka do Gdyni

  Dnia 12 czerwca 2019r. uczniowie klas II, III i V z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Gdyni. W promieniach nadmorskiego słońca spotkało ich mnóstwo atrakcji. Pierwszą z nich było zwiedzanie Akwarium gdyńskiego. To ciekawe miejsce w centrum miasta, gdzie można zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych regionów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej, czy północy naszego kontynentu. Kolejnym punktem wycieczki był  rejs statkiem. M/S DRAGON to statek  pasażerski stylizowany na XVII- wieczny galeon, który powstał  na bazie wojskowego holownika. Po tych niezwykłych morskich doznaniach nadszedł czas na zakup pamiątek w pobliskich kramach.  Ubożsi o wydane pieniążki udaliśmy się na pobliską plażę. by zaznać kąpieli morskiej. Frajdy nie było końca, ale nadszedł czas na obiad i drogę powrotną. Pełni wrażeń z poczuciem niedosytu wróciliśmy do szkoły.

  tekst.B.Lubianiec

 • Konkurs ekologiczny

  Tradycją naszej szkoły jest organizowanie konkursu ekologicznego , który odbywa się każdego roku na początku czerwca. Nie jest to termin przypadkowy, ponieważ 6 czerwca 2012 roku naszej szkole nadano imię Miłośników Przyrody oraz sztandar. W tym roku konkurs ten odbył się 7 czerwca - zorganizowany i przeprowadzony został przez  panią Teresę Stańczyk i Wiolettę Chróścińską-Nowakowską. Wzięły w nim udział 2-osobowe zespoły z 4 szkół podstawowych naszej gminy. Po omówieniu zasad konkursu przez panią Teresę Stańczyk uczniowie przystąpili do pracy. Wykonując zadania o różnym stopniu trudności, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii.

   Przed rozpoczęciem konkursu uczniów naszej szkoły oraz szkół biorących udział w zmaganiach wraz z opiekunami czekała niezwykła niespodzianka . Spotkanie z panem Jurkiem Napierałą-przyrodnikiem , który jest fotografem przyrody. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych historii związanych z wykonywaniem zdjęć. Panu Jurkowi bardzo serdecznie dziękujemy za albumy przyrodnicze z fantastycznymi zdjęciami, które zostały podarowane naszym gościom z pobliskich szkół.

   Wyniki gminnego konkursu ekologicznego :

  I miejsce zajął  Jakub Janke - SP-Laskownica

  II miejsce zajęła Michalina Książkiewicz – SP Dobieszewo

  III miejsce zajęła Nicola Nowakowska – SP Palmierowo

  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

  Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugę , któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także w stronę p. Adama Kaczmarka z Referatu Rolnictwa , Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Kcyni.

 • Dziewczyny odkryły źródła Karłowa

            Dnia 3.06.2019r. Martyna Nowak i Pola Koniec  pojechały do Szkoły Podstawowej w Dobieszewie ( budynek w Chwaliszewie) na konkurs pt.: ,,Ze źródeł Karłowa” dotyczący bł. Marii Karłowskiej.

            Test wiedzy składał się z 29 pytań . Uczennice rozwiązywały go indywidualnie. Chociaż żadna z nich nie zajęła miejsca na podium to mówiły, ze wspaniale było reprezentować szkołę w tak ważnym konkursie i poczuć atmosferę związaną z błogosławioną patronką szkoły.

          ,, Jestem z nich dumna’’- powiedziała nauczycielka religii Mariola Ornowska.

  tekst. Pola Koniec

 • "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

  Dnia 4 czerwca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy uczestniczyli w Dniu Dziecka połączonym ze Świętem Rodziny.

  Uroczystość miała miejsce na terenie szkoły w godzinach od 7:55 do 12:30.

  Na początku wysłuchaliśmy kilku piosenek dotyczących rodziny wykonywanych kolejno przez klasy 0-VII.   Jedna z klas zaprezentowała wesoły skecz dotyczący relacji rodzice- dzieci.

  Następnie uczniowie mogli już korzystać z atrakcji przygotowanych przez firmę "amerevent" z Inowrocławia. Dzieci miały do dyspozycji: kulę chomika, wielką zjeżdżalnię, dmuchany zamek z kulkami, mini golfa, piłkarzyki i dmuchaną bramkę. Mogły brać udział w różnych zabawach i konkursach. 

  Można było również poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców i kiełbaskami z grilla.

  O 12:30 zmęczeni i zadowoleni uczniowie rozjechali się do domów. Mimo tak upalnego dnia wszystkim bardzo się podobało.

   

   Pragniemy podziękować:

  -Radzie Rodziców na czele z p.Magdaleną Grzybowską 

  -Kołu Łowieckiemu Odyniec 83

  -Sołtysom i Radom Sołeckim: Laskownicy, Piotrowa i Smoguleckiej Wsi

  -Zarządowi Banku Spółdzielczego w Kcyni

  -GKP i RPA w Kcyni  

  -właścicielom sklepu rolno-spożywczego w Kowalewku 

  za wsparcie finansowe bez którego zorganizowanie tak wspaniałego dnia nie byłoby możliwe oraz wszystkim rodzicom za pyszne smakołyki, którymi mogliśmy częstować się do woli.

  tekst: Natalia Czyż, kl.VI

 • Uczniowie klasy ósmej  spędzili czas na biwaku w Smerzynie

  W dniach 22.05.-24.05. uczniowie klasy ósmej  spędzili czas na biwaku w Smerzynie. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni klasy – B.Pater. Uczestnicy codziennie aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu  poprzez zajęcia sportowo- rekreacyjne, spacery nad jezioro lub zabawy na boiskach. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na jeszcze większą integrację zespołu klasowego. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i grach , ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji.

  tekst. B.Pater

 • Dzień Dziecka

 • Pojechaliśmy na wycieczkę do Bydgoszczy na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  W dniu 24.05.2029 uczniowie naszej szkoły klas IV – VII wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Bydgoszczy na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  Uczniowie uczestniczyli  tam w bardzo ciekawych i pouczających warsztatach. Dzieci klas IV i V były uczestnikami warsztatu „Nauka może być twórcza”, gdzie poprzez zabawę i wykonywanie bardzo ciekawych zadań uczyły się  twórczego myślenia oraz poznały techniki twórczego zapamiętywania, które mogą wykorzystać w praktyce życia codziennego i podczas nauki. Po tych warsztatach uczniowie wraz z opiekunami udali się na pokazy połączone z warsztatami  „Magia fizyki z profesorem Ciekawskim”. Te zajęcia wzbudziły u uczniów bardzo wiele emocji. Pokazy były bardzo ciekawe, ukazywały zjawiska przyrodnicze w otaczającym nas świecie związane z magnetyzmem, elektrostatyką , przewodnictwem kostnym, grawitacją, ciśnieniem, temperaturą i falą akustyczną. Między innymi tę ostatnią uczniowie mogli zbadać samodzielnie, gdyż każdy uczeń podczas pokazów stawał się „małym fizykiem” i przeprowadzał doświadczenia. Natomiast klasy starsze VI – VII i opiekunowie uczestniczyli  w warsztatach „Jesteś wart – warsztaty podwyższenia własnej wartości” oraz „Bocianki, wilki i inne ……………….. kwiatki”.  Podczas pierwszych  z warsztatów uczniowie  wykonywali ciekawe zadania służące podwyższeniu poczucia własnej wartości, mieli również okazję dowiedzenia się ciekawych informacji o sobie samym i  o sobie nawzajem. Zajęcia były motywujące i budujące uczniów.  Drugie warsztaty, w których wzięli udział były to warsztaty przyrodnicze. Natomiast w tych warsztatach  uczniowie poznali bogactwo roślinności o ciekawych właściwościach, które spotykamy podczas spaceru na łące, polu czy spacerując chodnikiem w mieście. Ponadto uczniowie zwiedzili ogród botaniczny i palmiarnię. Wyjazd miał charakter dydaktyczny- uczniowie mogli nauczyć się nowych rzeczy i wzbogacić swoją wiedzę o nowe informacje oraz utrwalić już im  znane. Warsztaty niejednokrotnie wzbudzały u uczniów pozytywne emocje.

  tekst. M.CHodoła-Halaburda 

 • Olimpus i Olimpusek -sesja wiosenna

  Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskich Olimpiadach Przedmiotowych ,,Olimpus" z następujących przedmiotów: biologia, chemia, geografia, język angielski, język polski, matematyka, przyroda. 

  Z biologii i chemii łącznie brało udział 2 uczniów, na 41 miejscu w Polsce uplasowała się Daria Tecław z klasy VIII, z chemii również uzyskała najwyższe, bo 46 miejsce.

  Opiekunem Darii jest nauczycielka biologii i chemii p. Wioletta Chróścińska-Nowakowska.

  Wysokie lokaty z geografii zajęło 2 uczniów naszej szkoły( startujących 4) z klasy V i VIII- są to Jakub Janke 24 miejsce w Polsce i Łukasz Bugaj 26 miejsce.

  Opiekunem uczniów jest nauczycielka geografii p. Teresa Stańczyk.

  Z języka angielskiego startowało łącznie 7 uczniów . Najlepiej zaprezentowali się:Aleksandra Pachulska z klasy IV na 33 miejscu, Jakub Janke z klasy V na 27 miejscu oraz Filip Mróz z klasy VI na 40 miejscu.

  Uczniów do olimpiady przygotowała p. Marta Purczyńska- nauczycielka języka angielskiego.

  Z języka polskiego na 4 startujących najlepsze wyniki osiągnęły : z klasy IV Aleksandra Pachulska 21 miejsce, Marcelina Lewandowska 24 miejsce , a z klasy VI Pola Koniec -35 miejsce w Polsce. Opiekę nad uczennicami sprawują : klasa IV - p. B. Lubianiec, klasa VI -p. M. Wessołowska.

  Największym powodzeniem w trakcie olimpiad cieszyła się matematyka-w tym konkursie startowało aż 9 osób. Najlepszymi okazali się: Marika Nowak z klasy IV-51 miejsce, Mateusz Pozorski z klasy V- 49 miejsce , Julia Wiśniewska z klasy VI- 50 miejsce oraz Julia Rocławska z klasy VIII -48 miejsce.

  Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Marzena Chodoła-Halaburda- nauczycielka matematyki.

  Z kolei najlepsi tegoroczni przyrodnicy to: Aleksandra Pachulska z klasy IV -28 miejsce i Natalia Czyż z klasy VI- 43 miejsce( na 3 startujących).

  Uczennice przygotowały: p. Teresa  Stańczyk -klasa IV i p. Wioletta Chróścińska-Nowakowska- klasa VI.

  Nie zawiedli również najmłodsi uczniowie, którzy zmagali się z językiem polskim, językiem angielskim oraz matematyką na poziomie klas I-III.

  Z języka polskiego najlepsze wyniki w poszczególnych klasach osiągnęli: Remigiusz Różański 35 miejsce, Sebastian Dziamara 28 miejsce.

  Z matematyki również najlepszy okazał się Remigiusz plasując się na 44 miejscu , a Sebastian na 67. Opiekunami chłopców są: p. Anna Pachulska- klasa I i p. Lilianna Kręgielska - klasa III - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

  Z języka angielskiego oprócz Remigiusza(45 miejsce) i Sebastiana (51) najlepiej napisał uczeń klasy III Oskar Cyganek-69 miejsce w Polsce.

  Uczniów przygotowała p. Marta Purczyńska.

  Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym naszym Omnibusem została uczennica klasy IV Aleksandra Pachulska.

  Oli  i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  Dziękujemy naszej nieocenionej Radzie Rodziców na czele z p. Magdaleną Grzybowską za częściowe pokrycie kosztów związanych z uczestnictwem w Olimpusie i Olimpusku. 

  tekst.M.Wessołowska

 • Natalia i Pola podążały "Śladami starego doktora".

  22 maja 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni po raz 15 odbyły się Międzyszkolne Spotkania Integracyjne ,,Korczakiada 2019'' pod hasłem ,,Śladami starego doktora".

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Pola Koniec i Natalia Czyż.Dziewczęta zmagały się z testem wiedzy dotyczącym sylwetki Janusza Korczaka , następnie rozwiązywały zadania w oparciu o fragmenty lektur wskazanych przez organizatora.

  Pola i Natalia zajęły II miejsce (powtórzyły sukces z ubiegłego roku) w kategorii szkół masowych.

  Otrzymały dyplom i wspaniałe nagrody.

  Opiekunem naszych laureatek jest dyrektor szkoły Marzena Wessołowska.

  Szóstoklasistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  tekst.M.Wessołowska

 • Informacja o konkursie

  Informacja o Konkursie Ładnego Pisania

  Konkurs Ładnego Pisania - „O Dyrektorskie Pióro” Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

  Cele konkursu:

  • motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma,
  • doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego,

   czytelnego i estetycznego pisania,

  • zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania

  zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej,

  • wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma,

   

  •  kształtowanie patriotyzmu,

   

         •    zachęcenie do samodzielnego korzystania z literatury polskiej,

   

        •    zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność obcowania z literaturą.

   

  Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:

   

   

  • konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII,
  • tekst napisany  na gładkim, białym papierze (co zwiększa stopień trudności )

   o formacie A4,

  • orientacja strony dowolna,
  •  tekst napisany odręcznie dowolną techniką (pióro, długopis, ołówek),
  • tekst musi zawierać co najmniej 8 wersów (może być więcej),
  • praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenie tekstu na

  kartce papieru (marginesy i odstępy między wierszami),

  • praca może zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki

   (np. ozdobna pierwsza litera wersu),

  • wykorzystanie fragmentów twórczości poetów i pisarzy, których utwory zamieszczone są w podręczniku danej klasy.
  • podpisane prace  należy dostarczyć do 7 czerwca 2019r. do Biblioteki

  Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody  w Laskownicy.

   

        O ogłoszeniu wyników z pracy komisji konkursowej w składzie:

  Ilona Kurdelska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki   w Kcyni

  Justyna Makarewicz – pracownik Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM

  w Kcyni

  Barbara Wojciechowska – pracownik  Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki 

   w Kcyni, filia w Chwaliszewie

  Marzena Wessołowska –  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody

   w Laskownicy, polonista

  Beata Pater – polonista, opiekun Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej

   im. Miłośników Przyrody w Laskownicy,

  oraz wystawie pokonkursowej, na którą zapraszamy wszystkich uczestników, organizatorzy poinformują telefonicznie. Podczas gali wręczania nagród każdy laureat zaprezentuje swój tekst. ( głośne odczytanie)

   

                   Metryczka na odwrocie pracy konkursowej

                                  Imię i nazwisko uczestnika

                                  Klasa

                                  Nazwa szkoły

                                  Imię i nazwisko opiekuna ( numer telefonu)

   

 • Nasi uczniowie byli na zawodach strażackich

  W sobotę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się w Kcyni. Taką formę rywalizacji sportowo-pożarniczej po raz pierwszy udało sie zorganizować dzięki bardzo dobrej współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mieczkowie. Zawodnicy startowali w biegu sztafetowym oraz w ćwiczeniu bojowym. W zawodach udzial wzięli; Kacper Bączkowski,Nikodem Guzek, Filip Mróz, Oliwier Ziemski, Martyna Nowak, Wiktoria Stałowska, Pola Koniec, Michalina Grzybowska, Nicola Panek. Debiut w zawodach zakończył się ukończeniem ćwiczenia bojowego z wykorzystaniem hydronetki z wodą. Jak mówią mlodzi strażacy MDP za rok też chcemy startować, bo to przede wszystkim fajna zabawa.

  tekst.R.Koniec

 • Bezpieczna szkoła

  https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/Dbanie o bezpieczeństwo to stworzenie optymalnego systemu opieki zarówno w szkole jaki i poza nią. Opisane działania dotyczą przede wszystkim bezpiecznej drogi do szkoły, bezpiecznego wypoczynku, oraz zasad udzielania pierwszej pomocy oraz pomogąją wzmocnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.Działania związane z zapewnieniem bezpiecznej drogi do oraz ze szkoły to przede wszystkim działania, dzięki którym uczniowie otrzymują wiedzę o zasadach ruchu drogowego prawidłowym zachowaniu w środkach komunikacji miejskiej oraz szybkim reagowaniu w sytuacji zagrożenia życia.

  Działania związane z zapewnieniem bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii oraz wakacji polegają głównie na dostarczeniu informacji dotyczących w jaki sposób należy zadbać o bezpieczną podróż dziecka oraz jego pobyt na koloniach.Dbanie o bezpieczeństwo i higienę pracy to zapewnienie bezpieczeństwa dla całego środowiska szkolnego.

  Pierwsza pomoc to jak najszybsze wykonanie czynności, które są niezbędne i możliwe w konkretnej sytuacji i mają na celu utrzymanie podstawowych czynności życiowych, zapewnienie pomocy lekarskiej, niedopuszczenie do powikłań i złagodzenie bólu. Dlatego też, wiedza o metodach udzielania pierwszej pomocy i sposobach zachowania się w sytuacji wypadku jest ważna i potrzebna w każdym wieku.

  Sytuacje nadzwyczajne to prowadzenie w porozumieniu z partnerami zewnętrznymi, przedstawicielami organizacji działań mających na celu zapobieganie kryzysom wynikającym z przemocy w rodzinie wobec dzieci, problemów okresu dorastania, a także sytuacji kryzysowych powstałych w wyniku wypadków losowych, klęsk żywiołowych, zagrożeń terrorystycznych.

  Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z informacjami zgromadzonymi na specjalnej stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

 • Komunikat MGOPS w sprawie dożywiania uczniów w przyszłym roku szkolnym

  Komunikat MGOPS w sprawie dożywiania uczniów w przyszłym roku szkolnym

  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kcyni informuje, że w ramach programu "Posiłek w szkole i domu" uczniowie mają możliwość skorzystania z pomocyw formie posiłku podczas zajęć. Szczegóły w poniższym załączniku.

  komunikat_mgops.pdf

 • Święto Konstytucji 3Maja

  Święto Konstytucji 3Maja

  30 kwietnia 2019 r.  obchodziliśmy w naszej szkole Święto Konstytucji 3Maja oraz Dzień Flagi, który przypada w przeddzień.

  Z tej okazji klasa VI wraz z p. Wiolettą Chróścińską –Nowakowską przygotowała przedstawienie pod tytułem ,,Komu potrzebna jest historia ?”:. Okazało się, że jest potrzebna tak naprawdę nam wszystkim. Z pewnością była to niezwykła lekcja historii dla każdego ucznia naszej szkoły. Każdy Polak powinien wsłuchać się w głos przeszłości, ponieważ dzięki temu uczy się rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.

  Po przedstawieniu uczniowie pięknie odśpiewali „Mazurek 3 Maja”.

  tekst. W. Chróścińska-Nowakowska

 • Dzień Ziemi w naszej szkole

  Dzień Ziemi w naszej szkole

  25 kwietnia 2019 r. obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI . Jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji . Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, kiedy przypada Dzień Ziemi ,ale w każdy dzień.                                                                  

  Przedstawienie z tej okazji przygotowali uczniowie klasy II  pod kierunkiem pani Lilianny Kręgielskiej.
  Ziemia byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my -ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę, nie pozwalamy żyć roślinom, zwierzętom i sobie - tymi słowami jedna z uczennic wprowadziła do tematu. Występowali kosmici, którzy przybyli na naszą planetę  Ziemię w poszukiwaniu ziół dla chorego przyjaciela. Początkowo Ziemia była zaśmiecona, ale dzieci zrozumiały, że należy dbać o środowisko, wzięły się bo sprzątania, segregowały śmieci i nagle zaczęły śpiewać ptaki, pojawiły się zioła, które uratowały chorego kosmitę.                                                                                                                                       Trzeba przyznać, że przedstawienie to powtórka z ekologii. Mamy nadzieję, że przyczyni się do wyrobienia nawyków  dbania o swoje środowisko i o swoją planetę.

  tekst. L.Kręgielska
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
  89-240 Kcynia LASKOWNICA
 • 52/5893754

Galeria zdjęć