Nawigacja

 • Cudowna lampa Aladyna

  W czwartek 20 lutego 2020 r. uczniowie klas I – III z wychowawczyniami pojechały do Bydgoszczy na zaproszenie Teatru Muzycznego FORTE na niezwykłe przedstawienie muzyczne pt. „Cudowna lampa Aladyna” opowiadające historię Aladyna i jego cudownej lampy. Potrzeć cudowną lampę i mieć wszystko na zawołanie, któż z nas choć raz o tym nie marzył? Opowieść pełna ciepła i magii wzbudziła u dzieci  dużą ciekawość. Magicznej atmosfery dodawały piękne, kolorowe kostiumy,   scenografia, profesjonalna gra aktorska oraz piosenki wykonywane na żywo przez aktorów. Spektakl uatrakcyjniała gra świateł. Przedstawienie niosło wiele pouczających treści: czytaj książki, nie rozmawiaj z nieznajomymi, uwierz w siebie. Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem, o czym świadczyło ich skupienie przez cały czas trwania spektaklu oraz gromkie brawa na zakończenie spektaklu.

  tekst. A.Pachulska

 • Stowarzyszenie poetów

  20 lutego uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział we wspaniałym wydarzeniu artystycznym, jakim było przedstawienie ,, Stowarzyszenie poetów" w wykonaniu młodych aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

  Spektakl odbył się na deskach Nakielskiego Ośrodka Kultury.

  Nasi uczniowie z ogromnym przejęciem obejrzeli opowieść poświęconą młodości i dorastaniu, przyjaźni i wolności, odkrywaniu własnej tożsamości, ale też roli nauczyciela, mentora, przewodnika.

  Spektakl inspirowany był powieścią Nancy K.Kleinbaum ,,Stowarzyszenie umarłych poetów", której fragmenty są doskonale znane uczniom klas : VII i VIII.

  Ten głęboki, inspirujący przekaz o sile pasji, przyjaźni i wolności okazał się świetnym materiałem do spotkań w teatrze, na żywo, z literaturą, muzyką i emocjami.

  Na długo go zapamiętamy! 

 • WRZESIEŃ 39

  W ramach Spotkania z historią grupa artystyczna"Rekonstrukto" z Lublina zaprezentowała w dniu 18.02.2020roku w naszej szkole dla uczniów kl.0-VIII pokaz historyczny nt."Wrzesień 39 czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita". Omówiono sytuację międzynarodową Polski przed wybuchem II wojny światowej oraz w trakcie jej trwania-zwłaszcza w początkowej fazie. Zaprezentowano polskie mundury wojskowe, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku. Bardzo dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się pistolety, granaty i inny sprzęt pochodzący z tego okresu.Można było osobiście dotknąć i sprawdzić wyposażenie wojska polskiego, przymierzyć hełmy, maski przeciwgazowe i elementy umundurowania.Dużą atrakcję stanowiło obejrzenie z bliska zaprezentowanej broni.Wiele emocji wywołała przeprowadzona na koniec spotkania musztra. Uczniowie mieli szansę sprawdzić czy "nadają się do wojska". Żywa lekcja historii była dla uczniów klas starszych ciekawym sposobem dopełnienia posiadanej już wiedzy, a dla młodszych okazją do zainteresowania się tym tematem.

  Czekamy na kolejne Spotkania z historią !

  tekst. t.Stańczyk

 • Tłusty czwartek

  Jak co roku w ,,Tłusty czwartek" Rada Rodziców na czele z Panią Małgorzatą Siwiak zadbała o nasze podniebienia i przygotowała poczęstunek dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Podczas przerwy wszyscy z apetytem zajadali się pysznymi pączkami, których smak spowodował, że przez cały dzień dopisywał nam dobry humor.

  Dziękujemy!

 • One budowały Niepodległą

  17 lutego uczniowie klas V,VII i VIII wraz z opiekunami wzięli udział w przedstawieniu patriotycznym „One budowały Niepodległą”- niezwykłe kobiety z terenu dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego.

  Spektakl odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Błogosławionej Marii Karłowskiej w Dobieszewie.

  Aktorami biorącymi udział w przedstawieniu byli przedstawiciele Teatru Form Różnych „Nasza Klasa” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

  Nasi uczniowie mieli możliwość zaznajomić się z działalnością takich postaci jak: Maria Karłowska, Hrabina Aniela Potulicka, Hrabina Maria Skórzewska, Wincentyna Teskowa czy Wanda Rolbiewska.

  Dyrektor oraz społeczność naszej szkoły składa serdeczne podziękowania na ręce Pana Dyrektora Antoniego Kalki za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie artystyczne.

  Tekst.M.Wessołowska

 • Walentynkowe konkursy

  W dniu 14 lutego Samorząd  Uczniowski z opiekunem p. Marzeną Chodołą -  Halaburdą zorganizował dla uczniów szkoły trzy konkursy: najładniejsza gazetka walentynkowa, w której zwyciężyły klasy III i VIII, najładniejsza kartka walentynkowa: w tym konkursie prace były oceniane w dwóch kategoriach klasy 0- III i IV -  VIII. Wpłynęło bardzo dużo prac, wszystkie były piękne, ciekawe i starannie wykonane, więc  komisja konkursowa stanęła przed  bardzo trudnym  wyborem.

  Wyniki konkursu na najładniejszą kartkę walentynkową:

  Kategoria klas 0 – III

  miejsce pierwsze: Nikola Lewandowska

  miejsce drugie:  Hanna Rózga i Adam Hemmerling

  miejsce trzecie: Jan Kukliński i Artur Siwiak

  kategoria klas IV – VIII

  miejsce pierwsze: Aleksandra Pachulska i Natalia Czyż

  miejsce drugie: Oliwier Rocławski

  miejsce trzecie: Julia Wiśniewska

  Trzeci konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski polegał na zaprezentowaniu przez klasy 0 – VIII pary miłosnej z filmu, lektury szkolnej lub bajki. Prezentacja par miłosnych przez reprezentantów klas była bardzo ciekawa i pomysłowa. Tego dnia u nas w szkole zagościli m.in. Piękna i Bestia,

  Shrek i Fiona, Czerwony Kapturek i Myśliwy, Śpiąca Królewna i Książę. Była również para z Titanica oraz Para Prezydencka wraz z całą ochroną. Jury w składzie p. Dyrektor Marzena Wessołowska, p. Lilianna Kręgielska i p. Alina Lewandowska przyznało następujące miejsca:

  miejsce pierwsze: klasa VIII – Shrek i Fiona,

  miejsce drugie: klasa VI – Para Prezydencka,

  miejsce trzecie: klasa I – Piękna i Bestia.

  Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach gratulujemy  oraz dziękujemy   i zachęcamy do udziału w kolejnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

   

  Samorząd Uczniowski bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji zbiórki karmy, którą przekazaliśmy do schroniska w Rozwarzynie. Dziękujemy również tacie naszej uczennicy Wanessy Wojciechowskiej  za przewiezienie karmy do schroniska.

  tekst.M.Chodoła-Halaburda

 • Pasowanie na czytelnika

  Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

  który puste życie napełnia światłem,

  a puste serca wzruszeniem.

  Kornel Makuszyński

  Dnia 14 lutego 2020r.  odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I (wychowawca p. B.Lubianiec).

  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali swoich starszych koleżanek, które przeczytały fragmenty bajek i wierszy J.Brzechwy, J.Tuwima i H. Ch.Andersena.  Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

  Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromną złotą księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

 • Podziękowanie

  Dzięki  życzliwości pani Moniki Stałowskiej nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kolejne ciekawe pozycje. W imieniu dyrekcji szkoły, własnym oraz czytelników proszę przyjąć serdeczne podziękowania za piękny dar, którym są podarowane książki, Ten miły gest pozostanie na długo w naszej pamięci, a podarowane zbiory z pewnością służyć będą czytelnikom przez długie lata.

  Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do naśladowania.

 • Dzień Babci i Dziadka w klasie II

  Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W czwartkowe popołudnie 23 stycznia uczniowie klasy II wraz ze swoimi paniami: Anną Pachulską i Beatą Siudak zaprosili swoje babcie, dziadków i rodziców na spotkanie pod hasłem „Pokolenia”, które na długo wszystkim zapadnie w pamięci. Na wstępie wychowawczyni klasy II przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej świetlicy dzieci przedstawiły program artystyczny. Były wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Niespodzianką dla wszystkich były zaprezentowane jasełka. Oprócz montażu słowno – muzycznego i jasełek szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków, połączone z grą na instrumentach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie pod kierunkiem pani Beaty. Po tym nadszedł czas na wspólne zabawy. Rodzice zamienili swoje dzieci w mumie a zadaniem dziadków było rozpoznanie swojego wnuczka lub wnuczki, co okazało się niełatwym zadaniem. Dziadkowie musieli rozpoznać siebie na portretach przygotowanych przez wnuczęta. Na koniec zadaniem dziadków, rodziców i dzieci było jak najszybsze ułożenie i sklejenie zdjęcia dziecka z części. Zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości i wzruszeń.  Na zakończenie dziadkowie i wnuczęta zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Rodzice naszych pociech przygotowali dla wszystkich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom a także rodzicom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli ciasta oraz pomogli w uporządkowaniu sali.

  tekst.A.Pachulska

 • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą opowieść o miłości.

  14 lutego w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą opowieść o miłości.

  Jury po burzliwych obradach wyłoniło zasłużonych zwycięzców:

  I miejsce -Klaudia Pogoda klasa VIII- opiekun p. Beata Pater,

  II miejsce -Amelia Stróżyńska klasa V- opiekun p. Beata Lubianiec,

  III miejsce- Julia Wiśniewska klasa VII- opiekun p. Marzena Wessołowska

  oraz wyróżnienie dla Martyny Heymann z klasy VIII.

  Jury postanowiło również nagrodzić skromnymi upominkami wszystkich chłopców , którzy przelali na papier swoje myśli związane z tak wspaniałym uczuciem, jakim jest miłość: Mateusza Pozorskiego, Nikodema Guzka i Filipa Kwiatkowskiego.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swojego pisarskiego talentu.

 • Dzień Kapciocha

  W piątek przed feriami Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem p. Marzeną Chodołą – Halaburdą zorganizował „Dzień Kapciocha”. Uczniowie tego dnia chodzili w szkole w przyniesionych przez siebie kapciach, które mieniły się wszystkimi kolorami tęczy, były cudne. Odbyły się wybory Miss  i Mistera Kapciocha. W skład jury weszli: p. Dyrektor Marzena Wessołowska, p. Marzena Chodoła – Halaburda oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wanessa Wojciechowska. Uczniowie prezentowali swoje kapcie klasami. Wybór był naprawdę bardzo trudny, po obradach wyłniono zwycięzców. Tytuł „Miss Kapciocha” w kategorii klas 0 - III  przyznano Barbarze Jutrzence z klasy I, natomiast tytuł „Mistera Kapciocha”  otrzymał Hubert Laskowski z klasy III.

  W kategorii klas IV – VIII „Miss Kapciocha” została Karina Kowalska z klasy VIII, a tytuł „Mistera Kapciocha”  otrzymał Filip Mróz z klasy VII. Wśród nauczycieli i obsługi  również pojawiły się tego dnia osoby w kapciach, które otrzymały tytuł „Miss Kapciocha”: p. Marta Purczyńska, p. Agnieszka Kemnitz oraz p. Dyrektor Marzena Wessołowska.

  teks. M.Chodoła-Halaburda

 • Szkolne Walentynki

  I4 lutego 2020 roku w naszej szkole , tak  jak co roku odbyły się Walentynki. Z tej okazji klasa VII przygotowała przedstawienie pt .,,Hej wesele’’. Usłyszeliśmy liczne piosenki ,które wprowadziły nas w weselny nastrój np. ,,Żono moja’’, ,,Rudy się żeni” czy ,,Czy ten  pan?’’

  Następnie para młoda rozdała Walentynki.

  Tekst.W.Chróścińska

 • Dzień Babci i Dziadka

   

  Styczeń to miesiąc pełen chłodnych dni. Jednak jest jeden dzień, w którym każdemu robi się weselej i cieplej na sercu. To Dzień Babci i Dziadka- uroczystość, która jest tradycją w naszej szkole. 24 stycznia odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły program artystyczny - wzruszające wiersze i piosenki związane tematycznie z tym dniem. Maluchy ze wzruszeniem odtwarzaly swoje role, za co zostały nagrodzne gorącymi brawami. Po występie przedszkolaki obdarowaly babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po części artystycznej szanowni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Za pomoc w przygotowaniu uroczystości bardzo dziękuję Paniom : Monice Stalowskiej, Urszuli Deresz, Katarzynie Wiśniewskiej, Agnieszce Poznańskiej oraz Panu Krystianowi Wojtalewiczowi.

  tekst.A.Lawandowska

 • Bezpieczne ferie z moim hobby

  Co roku w ostatnim tygodniu przed feriami w naszej szkole odbywają się zajęcia poświęcone bezpiecznym feriom. Niestety brak aury zimowej nie pozwolił na organizację zajęć plenerowych na akwenach wodnych. Uczniowie i pedagodzy naszej szkoły wspólnie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Bezpieczne ferie z moim hobby", które zorganizował pedagog szkolny Robert Koniec.

  Chętni uczniowie w ostatni dzień zajęć szkolnych prezentowali swoje zainteresowania, pasje i hobby przez społecznością szkolną. Wśród uczniów w Laskownicy mamy uczniów, którzy trenują pływanie, ćwiczą i zgłębiają wiedzę sztuk walki MMA i boksu, jeżdżą na rolkach i deskorolkach elektrycznych. Podczas prezentacji swojego hobby nie zabrakło chłopców, którzy kolekcjonują i interesują się pojazdami rolniczymi, ogrodnictwem i rolnictwem. Dziewczynki przejawiają zainteresowanie fryzjerstwem, rysunkiem czy morsowaniem.

  Podczas spotkania zaprezentowała się szkolna drużyna pożarnicza, która działa przy OSP w Mieczkowie. Spotkanie przed feriami było okazją do zaprezentowania nowych ubrań bojowych dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej szkoły.

  Wśród zaproszonych gości był Zastępca JRG nr 2 w Szubinie st.asp. Jerzy Bejmowicz oraz mł. asp. Milena Prajs z Komisariatu Policji w Kcyni, która przypomniała naszym uczniom najważniejsze zasady zabawy podczas ferii. Przestrzegła o niebezpieczeństwach podczas korzystania z internetu i życzyła wszystkim uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy udanych, zimowych wakacji.

  tekst.R.Koniec

 • Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2019/2020

  Dnia 24 stycznia dyrektor Marzena Wessołowska podsumowała I półrocze roku szkolnego 2019/2020.

  Najpierw zostali wyróżnieni najlepsi sportowcy  szkoły, którzy reprezentowali nas na forum Gminy.

  Są to: Julia Wiśniewska, Oliwia Rzepecka, Nicole Panek, Martyna Nowak, Natalia Czyż, Wanessa Wojciechowska, Michalina Tecław, Agata Tecław, Klaudia Pogoda oraz Nikodem Guzek i Filip Kwiatkowski.

  Następnie wyczytano uczniów, którzy w I półroczu uzyskali 100% frekwencję:

  Z klasy II: Wiktoria Jurek, Patryk Szlachciak, Lilia Ryżek;

  Z klasy III: Robert Guzek, Aleks Mróz;

  Z klasy IV: Tomasz Kukliński;

  Z klasy V: Marcelina Lewandowska, Marika Nowak, Julia Tomecka;

  Z klasy VI: Olga Stałowska, Mateusz Pozorski;

  Z klasy VII: Martyna Nowak, Pola Koniec;

  Z klasy VIII: Julia Kiżewska.

  Potem zostali wskazani uczniowie z najwyższą średnią w klasie (4.75 i powyżej) oraz zachowaniem wzorowym i bardzo dobrym:

  Z klasy I: Eryk Drab;

  Z klasy II: Remigiusz Różański, Wiktoria Jurek, Nicola Ziarnik;

  Z klasy III: Sebastian Dziamara, Zuzanna Pozorska, Maksymilian Pachulski;

  Z klasy V: Aleksandra Pachulska, Amelia Stróżyńska, Wiktoria Kwiatkowska, Marcelina Lewandowska, Marcelina Pozorska;

  Z klasy VI: Jakub Janke;

  Z klasy VII: Zuzanna Hanyżewska, Natalia Czyż.

  Klasą z najwyższą frekwencją (96,77%) okazała się klasa IV (wychowawca: p. Beata Pater), natomiast najlepsza klasa w szkole (średnia 4,31) to klasa V (wychowawca: p. Marzena Chodoła-Halaburda).

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, życzymy fenomenalnych ferii, odpoczynku, odrobiny szaleństwa i bezpiecznego powrotu do szkoły, aby z pasją i zaangażowaniem rozpocząć II półrocze.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskownicy

  Marzena Wessołowska

 • TELEEXPRESS pokazał naszego bałwana

  Nasz bałwan trafił na antenę TELEEXPRESU, ZBLIŻEŃ TVP Bydgoszcz oraz portal TVNMeteo.  O naszej szkole znów usłyszała cała Polska z czego sie bardzo cieszymy.

 • Udany Bal Karnawałowy

  Dnia 16 stycznia 2020r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas 0-VIII.

  Wszyscy w szampańskich nastrojach bawili się przy muzyce DJ Łukasza, który jak zwykle poprowadził zabawę rewelacyjnie.

  Poczęstunek zapewniły mamy z Rady Rodziców.

  Uwagę przykuwały piękne, kolorowe stroje większości uczniów, jednak największą furorę zrobiło przebranie Kacpra i Filipa z klasy VII, którzy zaprezentowali się jako Państwo Młodzi.

  Mamy nadzieję, że przyszłoroczny bal będzie równie udany.

 • Happening. Chcemy zimy a nie globalnego ocieplenia.

  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy podczas lekcji plastyki i techniki zbudowali bałwana. Niestety temperatura wiosenna i brak śniegu nie pozwoliła na tradycyjne lepienie. Dlatego „Miłośnicy Przyrody” postanowili zaprotestować globalnemu ociepleniu i poprzez artystyczny Happening wyrazili swoje zdanie.

  Jak zwykle e tej szkole z pomocą przyszli rodzice. Tata Eryka Kaczmarka, ucznia klasy III gdy tylko usłyszał o pomyśle budowy bałwana przywiózł białe baloty z własnego gospodarstwa. Po pierwszej nocy ktoś pomógł naszemu bałwanowi się przewrócić i ta sytuacja zainspirowała mnie do spontanicznego happeningu artystycznego z udziałem uczniów– mówi nauczyciel plastyki i techniki Robert Koniec.

  Po krótkiej burzy mózgów uczniowie zabrali się do pracy. Wymyślali hasła mówiące o globalnym ociepleniu, malowali je na kartonach, wykonywali inne elementy bałwana. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na to, że wokół zachodzą ogromne zmiany i dotyczą one także nas. Topniejący bałwan jest także symbolem ferii bez śniegu.

  tekst. R.Koniec

 • Szkolny Konkurs Literacki „ Opowieść o miłości” z okazji zbliżających się  „ Walentynek”

  Organizatorem konkursu są nauczyciele poloniści Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy: p. Marzena Wessołowska i p. Beata Pater. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w naszej placówce, a wyniki podane na szkolnej stronie internetowej 14.02.2020r.(piątek).
  Cele konkursu:
  Celem jest pobudzenie weny twórczej, rozbudzenie zainteresowań literackich, aktywizowanie uczniów oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. 
  Kategoria tematyczna konkursu:
  Przedmiotem konkursu jest pobudzenie aktywności literackiej i przelanie na papier naszych myśli, doznań, przeżyć związanych z miłością.
  Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania, w którym miłość będzie najważniejszym uczuciem w życiu bohaterów. Pracy należy nadać odpowiedni tytuł. 
  Napisane opowiadanie należy osobiście dostarczyć do p. Marzeny Wessołowskiej lub do p. Beaty Pater.

  Warunki uczestnictwa w konkursie:

  1. Uczestnicy: uczniowie klas IV-VIII.
  2. Prace należy oddać w terminie do 24.01.2020r.(piątek).
  3. Każda praca musi być podpisana.
  4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie krótkiej formy literackiej: opowiadanie    ( dopuszcza się też możliwość zredagowania opowiadania z dialogiem).

  Zasady konkursu:

  1. Uczestnicy składają przygotowane przez siebie opowiadanie do p. Marzeny Wessołowskiej lub do p. Beaty Pater.
  2. Ocenie podlegać będzie zarówno treść, jak i poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, stylistyczna i gramatyczna tekstu.
  3. Komisja będzie przyznawać uczestnikom punkty za:
  - treść ( pomysłowość, kreatywność, poprawność językową)
  - wykonanie ( estetykę pracy).
  4. Prace oceniać będzie powołane jury.
  5. Wyniki konkursu ogłoszone będą 14 lutego 2020r.( piątek) podczas spotkania z okazji Walentynek.

  We wszystkich sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje jury konkursu.
   

 • Poprzez ciszy mgłę z dala słychać śpiew, dziś wszystkim z nas, Bóg narodzi się

   Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi

   i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie  klasy II i V naszej szkoły przygotowali i wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. 20 grudnia 2019 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.  Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością

   i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali  brawa.  Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Marzena Wessołowska, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożyła także świąteczne życzenia  uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie miało miejsce rozstrzygnięcie trzech konkursów: na najpiękniejszą choinkę, na list do św. Mikołaja  i portret św. Mikołaja.  Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.  Wszystkim, którzy włączyli się

  w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy. Dziękuję pani Beacie Siudak, wspaniałym rodzicom uczniów klasy II, za stroje dla dzieci, za owcunie, za sianko, za wszelką pomoc

  i życzliwość.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
  89-240 Kcynia LASKOWNICA
 • 52/5893754

Galeria zdjęć