Nawigacja

 • Otrzymaliśmy czek na 1500 złotych

  Podczas uroczystości gminnych Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor Marzena Wessołowska z rąk Pana Prezesa ZGKiM w Kcyni Henryka Grobelnego odebrała nagrodę glówną za zdobycie I miejsca w konkursie "Segregacja się opłaca". Nasza szkoła otrzymała czek o wartości 1500 złotych ufundowany przez Burmistrza Kcyni Pana Marka Szarugę. Koordynatorem konkursu w naszej szkole jest Pani Anna Pachulska.

  tekst. R.Koniec

 • Dostaliśmy wzruszający list od Absolwentów 2019

  Drodzy nauczyciele, grono pedagogiczne a przede wszystkim przyjaciele!

            Chodź dzisiaj nie jesteśmy już Waszymi uczniami to nadal o was pamiętamy, wszystkie poświęcenia dla nas z Waszej strony. Z naszych tęsknących w skryciu serduszek składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wytrwałości i satysfakcji z wykonywanego zawodu, który kształtuje młodych ludzi na wspaniałych, napełnionych wiedzą obywateli Naszego kraju. Życzymy, aby Wasza praca była nieustającą pasją i wyzwaniem i, żeby każdy promyk słońca oświetlał wasz dzień.

            Opowiemy trochę co u nas... mowi sie, że " Tęsknota za człowiekiem to najgorsza kara jaką można dostać od życia ". My zaczęliśmy nowy etap w naszym życiu tak jakbyśmy przechodzili nowy poziom  w grze. Tą grą są nowe doświadczenia, które staną się naszymi wspomnieniami. Poznaliśmy nowych znajomych, nauczycieli, miejsca. Mamy inne szkolne problemy niż dotychcasz. Również nasze sposoby na ściąganie się zmieniły. Po ponad miesiącu w nowych miejscach przyzwyczajamy się innego otoczenia, tłumów na schodach i jężdżacych za oknami samochodami, a nie rowerami jak to było i jest w Naszej Lasownicy. Zawsze mówiliście nam, że szkoła średnia to nie podstawówka i tak samo jak mówiliście że musimy sie uczyć, żeby jak najlepiej poszedł nam egzamin ósmoklasisty, to teraz tutejsi nauczyciele wspominają o maturze. Idąc chodnikiem a nie polną drogą musimy jeszcze bardziej na siebie uważać. Szczególnie na dwumetrowych licealistów, którzy po poznaniu nie są aż tak źli. Mimo wszystko pamiętać musimy, że nie każdy będzie nam dobrze życzył. Niektórzy z nas muszą jeździć pociągiem nocą, a niektórzy dzielić pokój w internacie z obcą jej osobą.  Bardzo tęsknimy za naszą małą Laskownicą, za naszą małą szkołą, ale wielką duchem, wspomnieniami, doświadczeniami a przede wszystkim ludźmi, którzy kształtują nas, nasze niewyparzone języki jak i wnętrze. Tęsknimy również za przyjaciółmi, a szczególnie za tegoroczną VIII klasą.            

           Mamy nadzieję, że pamiętacie, myślicie a przede wszystkim, że nigdy nie zapomnicie klasy, z którą nie zawsze było łatwo.                                                         

   

                                                         Z wyrazami szacunku jak uczyła Pani Beatka            

                                                      ABSOLWENCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ     

                                                      IM. MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY W LASKOWNICY

 • Kochani Absolwenci!

   

              Jeżeli od czasu do czasu zaglądacie na naszą stronę, to te słowa powinny do Was dotrzeć. Jesteśmy wzruszeni i bardzo szczęśliwi w związku z pięknymi życzeniami, które skierowaliście do nas z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Tak cudownego, wzruszającego do głębi serca, a jednocześnie zabawnego, przepełnionego refleksjami  listu nie czytaliśmy na forum szkoły nigdy.

  To dla nas zaszczyt, że nasi byli uczniowie z taką wrażliwością, empatią i czułością wspominają naszą szkołę, nauczycieli, uczniów.

  Podczas czytania Waszych słów niejednemu łza zakręciła się w oku i wzruszenie odebrało mowę.

  Dziękujemy za pamięć, za piękne słowa, za to, że duch „ naszej małej Laskownicy” pozostał z Wami na dalsze lata edukacyjnej przygody. Pozostaniecie w naszych myślach i sercach na długie lata.

   

   

                                                                      

                                 Wzruszeni 

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

  oraz Przyjaciele ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

   

  Ps.  Tak, bardzo Was nam brakuje.

 • Pan Robert Koniec otrzymał nagrodę Burmistrza Kcyni

  Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej okazał się bardzo ważny dla naszej szkolnej społeczności. W tym dniu, podczas gminnych obchodów Dnia Nauczyciela , Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga wręczył Nagrody Burmistrza najlepszym nauczycielom Gminy Kcynia. Miło nam oznajmić, że wśród sześciorga nagrodzonych osób znalazł się nasz pedagog oraz nauczyciel techniki i plastyki -nieoceniony Pan Robert Koniec.

  Cała społeczność szkolna składa na ręce Pana Roberta szczere gratulacje oraz życzenia, aby twórcza i aktywna postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji.

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskownicy

  Marzena Wessołowska

 • Dzień Edukacji Narodowej

 • Dbając o bezpieczeństwo Państwa dzieci wyznaczyliśmy nowy parking szkolny.

  Zapraszamy szanownych Rodziców do korzystania z nowego parkingu szkolnego, który znajduje się na terenie szkoły. Wjazd na parking jest za boiskiem szkolnym gdy jedziemy od drogi asfaltowej lub przed boiskiem gdy jedziemy droga gruntową. 

  Jak podkreślał na zebraniu z rodzicami pedagog Robert Koniec głównym celem tych zmian jest dbanie o bezpieczeństwo naszych uczniów a Państwa dzieci. Mamy nadzieję, że nowe znaki będę przypominały Państwu o nowym parkingu szkolnym a parkując samochody w miejscu do tego wyznaczonym przyłączycie się Państwo do poprawy bezpieczeństwa podczas przywozów i odwozów Państwa dzieci.

  tekst.Robert Koniec 

 • Rozkład jazdy autobusów w dniu 14 października 2019

   dniu 14 października 2019 roku o godzinie 10:00 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 • Plenerowa lekcja historii

  27 września 2019  r. o godzinie 8.00 odbyła się wycieczka dla klas VI-VIII do Kcyni. Wycieczka zorganizowana była w ramach uczczenia 80 rcznicy wybuchu II wojny światowej. Na kcyńskim rynku ustawione było dwadzieścia tablic, przybliżających historię wojny w dawnej Kcyni. Wystawę zwiedziliśmy z przewodnikiem, który przedstawił losy mieszkańców Kcyni w czasie wojny i po niej. Mieszkańcy dawnej Kcyni uciekali ze swoich domostw, by uchronić życie.

  Kolejnym miejscem odwiedzin był kościół Wniebowzięcia NMP, gdzie ogądaliśmy pamiątkowe tablice. Podobne wisiały koło drogerii.

  Następnie udaliśmy się do kościoła farnego pw. św Michała Archanioła. Dowiedzieliśmy się   o kościele dużo informacji. Po prawej stronie były duże dzwony, na nich były litery zapisane po niemiecku. Każdy z uczniów mógł podejść i obejrzeć. Obejrzeliśmy świątynię i tam zauważyliśmy datę wyrytą w cegle: AD1631. Napis znaczył „to dzieło doprowadziłęm do skutku Roku Pańskiego 1631”. Podążając za przewdonikiem doszliśmy do kolejnego miejsca związanego z wojną. Poszliśmy w kierunku ronda zatrzymując się przy byłym kinie.

  Potem poszliśmy na wiadukt kolejowy. Zatrzymaliśmy się, by posłuchać co wydarzyło się na tym moście. Przewodnik skończył opowiadać, ruszyliśmy z powrotem w kierunku Kcyni. Zatrzymaliśmy się przed budynkiem Kolegium Nauczycielskiego.

  Obok kościoła Wniebowzięcia NMP kolega z klasy szóstej – Jakub Janke podziękował przewodniczce i dał jej upominek.

  Gdy podziękowaliśmy i pożegnaliśmy się nauczyciele zabrali nas za dobre zachowanie do lodziarni. Na końcu wszyscy w pełni zadwowoleni z wycieczki wróciliśmy do szkoły i mieliśmy trzy lekcje.

  Myślę, że taka wycieczka jest bardzo interesująca. Warto uczyć się historii swojej miejscowości.

   

  Tekst : Patrycja Siwiak klasa VII

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  Ogłaszamy konkurs pod hasłem  „Jesienna kompozycja” . Zachęcamy do wykonania dowolnej pracy plastycznej lub technicznej, płaskiej lub przestrzennej, technika wykonania dowolna, dobór materiałów dowolny (mogą być różnorodne materiały papiernicze oraz dary jesieni: liście, kasztany, żołędzie itp. Zapraszam do udziału w konkursie.

   

  ORGANIZATOR:

  Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy

  CELE KONKURSU:

  • rozbudzenie wyobraźni oraz poczucia estetyki;
  • rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;
  • promowanie twórczości dziecięcej;
  • rozwijanie samodzielnej pracy twórczej;
  • zachęcenie do obserwacji przyrody jesienią.

  WARUNKI UCZESTNICTWA:

  • konkurs jest przeznaczony dla uczniów klasy I – III szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego
  • każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę;
  • format A4, technika wykonania pracy dowolna;
  • interpretacja tematu dowolna;
  • do każdej pracy powinna być dołączona metryczka wg wzoru:   imię i nazwisko, klasa.

  CZAS TRWANIA KONKURSU:

  • 01.10.2019 r. – 25.10.2019 r.
  • prace należy dostarczyć do organizatora pani Anny Pachulskiej
  • ogłoszenie wyników nastąpi 30 października 2019r.

  KRYTERIA OCENY:

  • Estetyka wykonanych prac;
  • Oryginalność, pomysłowość;
  • Zgodność pracy z tematem;
  • Samodzielność w wykonaniu pracy;
  • Walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.

  OCENA PRAC:

  • prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora;
  • wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszej szkoły;
  • po ogłoszeniu wyników, zostanie zorganizowana wystawa prac;
  • dla laureatów Konkursu Organizator przygotował nagrody.

  POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

  • Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji prac biorących udział w Konkursie.
  • Organizator nie zwraca zgłoszonych na konkurs prac
  • Prace niezgodne z Regulaminem lub oddane po terminie nie będą oceniane.

   

  Zapraszamy do udziału w konkursie !!!

  A.Pachulska

 • Rodzinne dyktando

  Szanowni Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej im Miłośników Przyrody  klasy IV, V

  Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie „Rodzinne Dyktando”. W tym roku po raz pierwszy w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji, postaramy się popularyzować wiedzę i różne sposoby pracy z dzieckiem mającym specyficzne trudności w uczeniu się. Poprzez tę nietypową edukacyjno – zabawową formę pisania dyktanda w tandemie dziecko – dorosły chcemy pokazać, że wspólne zmagania z ortografią polską mogą być doskonałą i efektywną formą rodzinnej zabawy i nauki. Konkurs odbędzie się dnia 10.10.2019 r. o godz. 16.00, w świetlicy przy szkole .Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi dnia 20.11.2019 r. o godz.16.00 (podczas wywiadówki

  ZAPRASZAMY PARY DO UDZIAŁU W ZABAWIE ! Liczba miejsc ograniczona !

  REGULAMIN   KONKURSU   „RODZINNE DYKTANDO”

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM.MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY W LASKOWNICY

  1. Ogłoszenie konkursu w "Tygodniu świadomości dysleksji"- informacje
   i regulamin na stronie internetowej szkoły.
  2. W konkursie „Rodzinne dyktando” mogą brać udział rodzice ze swoimi dziećmi
   w wieku szkolnym od IV – V klasy, dopuszcza się również udział innego członka rodziny (dziadkowie, rodzeństwo w wieku szkolnym ponadpodstawowym i inni).
  3. Karty Zgłoszenia do konkursu składamy do dnia 07.10.2019 r. u koordynatorów lub w sekretariacie szkoły.
  4. Organizator przygotowuje materiały, a uczestnicy konkursu przybory do pisania.
  5. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością zasad pisowni oraz interpunkcji.
  6. Czas trwania  dyktanda – od 30 – 45 minut.
  7. Forma przeprowadzenia konkursu:
  • grupowa – 1 dorosły + 1 dziecko;
  • jedna z osób pisze i konsultuje z drugą osobą.
  1. Prace oceniane są punktowo według ustalonych kryteriów:
  • prace są kodowane;
  • odejmowane są 2 punkty za każdy błąd ortograficzny i 1 punkt za interpunkcję;
  • wygrywa zespół rodzinny, który popełni najmniej błędów.
  1. Prace konkursowe najpierw według klucza sprawdzą zespoły piszące, potem komisja powołana przez Dyrektora Szkoły. W skład komisji wchodzą:  nauczyciele języka polskiego.
  2. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły dnia 20 listopada 2019, wręczenie nagród odbędzie się tegoż dnia o godzinie 16.00
  3. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Każda para zostanie wyróżniona.

  Koordynatorzy: B.Pater, B.Lubianiec

 • Sprzątanie świata i frytki z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka

  Uczniowie naszej szkoły co roku włączają się w akcję "Sprzątania Świata" sprzatajac teren w okolicy budynku szkoły oraz miejscowości Laskownica. Pogoda tego dnia była fantastyczna aby spedzić na powietrzu lekcję ekologii i zbiarać różne przedmioty znalezione w trawie, w rowie czy poboczu. Koordynatorem akcji jest pedagog szkolny Robert Koniec oraz Pani Wioletta Chróścińska-Nowakowska.

  W Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy łączymy ta akcję ze "Świętem pieczonego ziemniaka". W tym roku panowie Robert Koniec i kierowca szkolnego autobusu Pan Krystian Wojtalewicz zaprosili wszystkich uczniów i pracowników szkoły na frytki. 

  W tym miejscu dziękujemy Pani Monice Kazimierskiej za ufundowanie tecek do frytek oraz Pani Magdalenie Grzybowskiej za zakup ketchupów i frytek. 

  tekst. R.Koniec

 • XXV JUBILEUSZOWY FESTYN ARCHEOLOGICZNY

  W dniu 17.09.2019r. uczniowie klas IV-VI i ich opiekunowie: Marzena Chodoła- Halaburda, Edyta Kaczmarek, Robert Koniec i Teresa Stańczyk uczestniczyli w XXV Jubileuszowym Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Atrakcji było tak dużo, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Zwiedzanie osady obronnej na półwyspie poprzedził rejs statkiem spacerowym "Diabeł Wenecki". Z jego pokładu można było podziwiać dawny gród. Po zejściu na ląd  "przenieśliśmy się" w czasy prehistoryczne. Widzieliśmy "kuchnię" epoki brązu, pokaz kulinarny, stroje i ozdoby,przedmioty wytwarzane z drewna, budownictwo osady biskupińskiej,wyplatanie sieci rybackich,obróbkę bursztynu itp. Łatwiej nam teraz wyobrazić sobie życie codzienne mieszkańców grodu. Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się archeologia podwodna. Niektórzy uczniowie stali się małymi archeologami: jedni szukali znalezisk, inni zajęli się ich konserwacją. Poznaliśmy też pracę bartnika i rzeźbiarza. Oglądaliśmy wyroby z wikliny i chatę pałucką.  W wiosce piastowskiej poznaliśmy życie naszych przodków w początkach państwa polskiego. Wiemy, czym były dymarki i w jaki sposób wytapiano w nich żelazo. W pracowni garncarza widzieliśmy naczynia  ceramiczne od pradziejów po czasy nowożytne. Na polu bitwy przyglądaliśmy się bitwie wojowników wczesnośredniowiecznych.Odbyła się także bitwa Rzymian z barbarzyńcami oraz pokaz musztry legionistów. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę nie tylko na temat archeologii Polski i Europy, ale także wiedzę o innych kulturach m.in. Indian Ameryki Północnej. Widzieliśmy repliki przedmiotów przez nich używanych na co dzień, stroje, biżuterię , ozdoby, instrumenty, "tipi", a także pokaz tradycyjnego tańca "Powwow" ( Huu-Ska Luta). W muzeum obejrzeliśmy różne bardzo ciekawe wystawy, a wśród nich komiks" Kajko i Kokosz". Szkoła latania- lektura na wesoło". Ta niezwykle interesująca lekcja historii sprawiła,że czasy prehistoryczne choć tak odległe, stały się nam "bliższe". Natomiast zakupione pamiątki będą nam przypominać o udziale w festynie archeologicznym.

  tekst Teresa Stańczyk

  fot. Robert Koniec

 • Narodowe czytanie w naszej szkole

  6 września upłynął w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy pod hasłem Narodowego Czytania. Zorganizowana po raz pierwszy w naszej szkole akcja, organizowana jest w Polsce już po raz ósmy. Patronat honorowy nad wydarzeniem rokrocznie obejmuje Para Prezydencka. W bieżącym roku lektury do czytania wybrane zostały poprzez głosowanie i zostały nimi ,,Nowele Polskie”. Uroczystość  rozpoczęliśmy odczytaniem okolicznościowego listu, który skierował do wszystkich Rodaków Prezydent Andrzej Duda i odtworzeniem filmu  ,w którym pan Prezydent z małżonką zachęca wszystkich Polaków do włączenia się w akcję Narodowego Czytania. Lekturę pierwszej czytanej noweli pt: ,,Sawa” rozpoczął gość honorowy, Burmistrz Kcyni pan Marek Szaruga, następnie fragment ,,Dymu’’ przeczytała pani Dyrektor Marzena Wessołowska, pani Teresa Stańczyk zaprezentowała fragment utworu pt: ,,Rozdzióbią nas kruki i wrony”, następnie reprezentanci klasy VI, VII i VIII w osobach Jakub Janke, Pola Koniec i Martyna Haymann przeczytali fragmenty: ,,Katarynki”, ,,Sachema” i ,,Dobrej Pani”. Wstęp do każdego czytanego utworu zaprezentowała p. Beata Pater. Uczestnicy Narodowego Czytania  otrzymali pamiątkowe dyplomy . Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie akcji, a przede wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy do udziału za rok.

  tekst. Beata Pater

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  2 września w naszej szkole zabrzmiał pierwszy po wakacyjnej przerwie dzwonek oznaczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego,  wspólnego odśpiewania hymnu narodowego i uczczenia minutą ciszy poległych w czasie II wojny światowej w 80 rocznicę wybuchu. Następnie pani dyrektor Marzena Wessołowska w oficjalnym przemówieniu serdecznie wszystkich powitała i złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Szczególnie ciepło zwróciła się  do najmłodszych dzieci oraz uczniów, którzy przybyli  z innych szkół oraz z zagranicy. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas oraz nauczycieli przedmiotów. Uczennica klasy VII odczytała list Burmistrza Kcyni , pana Marka Szarugi. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowała klasa III z wychowawcą. Początkowo bez słów, ale z wyraźnie zaakcentowaną muzyką uczniowie przedstawili scenki  błogich wakacji, które się już skończyły i powrót do szkoły, w której każdy chce czegoś więcej. Uczniowie rywalizowali ze sobą układając z kartonów wieże, pokazując, że jest to żmudne i męczące, donikąd nie prowadzi. Słysząc słowa piosenki "A co , jeśli jest coś więcej" w wykonaniu uczennicy klasy V Wiktorii Kwiatkowskiej , uczniowie demontowali wieżę i z kartonów ułożyli hasło

                                       SZKOŁA TO COŚ WIĘCEJ NIŻ WYŚCIG !

  Następnie zwrócili się z życzeniami do całej społeczności szkolnej, aby ten rok był  obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów, aby każdy był  sobą i rozwija ł swoją pasję, swój talent, aby nie było bezsensownych wyścigów donikąd, aby każdy był uważny na drugiego człowieka. by nie było  zmarnowanych dni. Wtedy nasza szkoła będzie czymś więcej!                               Następnie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

 • Ogłoszenie o rekrutacji do projektu Wyższa klasa!

  Informujemy, że od 02.09.2019 r. rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Nabór potrwa do dnia 16.09.2019 r.

   

  Zgłoszenia do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny:

  • w formie papierowej w sekretariacie szkoły oraz w biurze projektu (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy) i w biurach u parterów projektu,
  • w formie elektronicznej do pobrania ze strony internetowej szkoły (proszę dopisać adres strony szkoły), lidera www.pte.bydgoszcz.pl i organu prowadzącego: Gminy Kcynia -  www.kcynia.pl

  Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ.

   

  Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu, biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu na adres mailowy szkoły (proszę dopisać adres mailowy szkoły).

   

  Biuro projektu mieści się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy:

  ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz

 • Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego i dowozach

  Uroczystość rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2019/2020 odbedzie się 2 września 2019 roku o godzinie 8:00 Dowozy i odwozy bedą odbywały się wg. rozkładu jazdy autobusów szkolnych.

   

 • UWAGA! Nowe godziny lekcyjne

  Od nowego roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole zmieniają się godziny rozpoczęcia zajęć. Nowością jest rozpoczęcie pierwszej lekcji. UWAGA zaczynamy o godzinie 7:50

 • Wykaz podręczników do religii

  Podręczniki do religii na rok szkolny 2019/2020:

   

  Klasa I-,,Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa"(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)

   

  Klasa II-,,Kochamy Pana Jezusa "(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)

   

  Klasa III-,,Przyjmujemy Pana Jezusa"(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)

   

  Klasa IV-,,Jestem chrześcijaninem"(podręcznik)

   

  Klasa V-,,Wierzę w Boga"(podręcznik)

   

  Klasa VI-,,Wierzę w Kościół"(podręcznik)

   

  Klasa VII-,,Spotkanie ze słowem"(podręcznik)

   

  Kasa VIII-,,Aby nie ustać w drodze"(podręcznik)

   

  Wszystkie podręczniki są autorstwa J. Szpet i D. Jackowiak(Wydawnictwo Świętego Wojciecha). Zakupują je indywidualnie rodzice. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do pozostałych przedmiotów uczniowie otrzymają we wrześniu w szkole.

 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019  

                                   
      W środę 19.06.2019r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: p. Wojciech Jaskólski – Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury, sołtysi sołectw pozostających w obwodzie naszej szkoły, p. Zygmunt Siwiak - przedstawiciel Koła Łowieckiego ,,Odyniec 83”,p.Andrzej Kamiński – prezes OSP Mieczkowo, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z p. Magdaleną Grzybowską oraz Grono Pedagogiczne z panią dyrektor Marzeną Wessołowską , rodzice i uczniowie.  Na początku głos zabrała pani dyrektor , która powitała wszystkich zebranych na uroczystości a następnie podsumowała miniony rok szkolny oraz skierowała ciepłe słowa do absolwentów naszej szkoły, którzy po latach,jako pierwsi ósmoklasiści opuszczają mury szkoły. Następnym punktem apelu podsumowującego miniony rok szkolny było wręczenie świadectw ósmoklasistom oraz świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych  , nagród za wzorową frekwencję w roku szkolnym ,dyplomów uczniom udzielającym się w poczcie sztandarowym i SKO. Absolwentką roku i jednocześnie laureatką Nagrody Burmistrza została Daria Tecław- uczennica klasy VIII, Nagroda Dyrektora trafiła do Jakuba Janke – ucznia klasy V. Uroczystość zakończyła się programem artystycznym w wykonaniu absolwentów i klasy siódmej, podczas którego pojawiły się łzy wzruszenia .Absolwenci podziękowali za trud włożony w ich edukację.

 • Podsumowanie roku szkolnego

   

  Podsumowanie roku szkolnego

  Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, nagród za całoroczną rzetelną i sumienną pracę oraz refleksji i wniosków.

  W naszej szkole w związku z tym 18 czerwca wręczono większośc nagród i podziękowań uczniom, którzy przez cały rok angażowali się w życie szkoły oraz brali udział w licznych konkursach i zawodach.

  Dyplomami za udział zostali uhonorowani uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w olimpiadach przedmiotowych Olimpus i Olimpusek, pięknym albumem ,,Powiaty" została nagrodzona Aleksandra Pachulska - uczennica klasy IV za zdobycie tytułu Szkolnego Omnibusa. Następnie nagrodzono Amelię Stróżyńską z klasy IV oraz Jakuba Janke z klasy V-uczniów wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny( warto dodać,że po raz pierwszy mamy laureatów w tak prestiżowym konkursie). Kolejnym punktem było wręczenie nagród laureatkom i uczestniczkom Gminnego Konkursu Ładnego Pisania: Emilii Pozorskiej, Poli Koniec, Wiktorii Kwiatkowskiej,Marice Nowak, Katarzynie Kroll, Martynie Nowak,Vanessie Wojciechowskiej, Julii Rocławskiej.

  Następnie pani Marta Purczyńska nagrodziła całą klasę VIII za postępy i zaangażowanie w naukę języka angielskiego dyplomami, natomiast szczególnie wyróżniła uczennicę Julię Rocławską za całokształt pracy na finiszu szkoły podstawowej.

  Pięknymi medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców na czele z przewodniczącą panią Magdaleną Grzybowską oraz dyplomami zostali nagrodzeni najlepsi sportowcy:Julia Pozorska, Emilia Pozorska,Julia Rocławska, Daria Tecław, Agata Tecław, Michalina Tecław, Klaudia Pogoda, Julia Wiśniewska. Nicole Panek,Martyna Nowak, Oliwia Rzepecka, Natalia Czyż, Vanessa Wojciechowska,Hubert Kemnitz,Tobiasz Poznański, Szymon Popielarz, Dawid Wieczorek,Nikodem Guzek, Filip Kwiatkowski, Filip Mróz, Tomasz Wiącek, Mikołaj Wiśniewski, Gracjan Pozorski,Oliwier Ziemski, Jakub Janke, Michał Muszyński, Mateusz Pozorski,Tomasz Bugaj, Patryk Wiśniewski.

  Za wysokie osiągnięcia w czytelnictwie zostały nagrodzone uczennice klasy II :Lena Mróz, Nicola Zielińska, Paulina Siwiak i Lena Rudzka.

  Pani Beata Pater podziękowała również aktywowi bibliotecznemu za całoroczną pracę na rzecz biblioteki szkolnej:Agacie i Michalinie Tecław, Klaudii Pogodzie, Darii Tecław, Emilii Pozorskiej, Julii Rocławskiej, Nikodemowi Guzkowi,Vanessie Wojciechowskiej oraz Julii Kiżewskiej.

  Nagrodziła  uczniów uczęszczających na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne: Roksanę Matuszak, Oliwiera Rocławskiego, Julię Pozorską oraz Dominika Rudzkiego.

  19.06.2019r. oprócz wyróżnień i nagród dla najlepszych uczniów z poszczególnych klas nagrodzono:

  Patryka Szlachciaka z klasy I i Julię Wiśniewską z klasy VI za stuprocentową frekwencję;Darię , Michalinę i Agatę Tecław oraz Julię Pozorską, Szymona Popielarza i Tobiasza Poznańskiego za udział w poczcie sztandarowym; Amelię Stróżyńską, Marcelinę Lewandowską, Aleksandrę Pachulską, Julię Tomecką, Katarzynę Kroll i Maksymiliana Pachulskiego za systematyczne oszczędzanie w SKO.

  I najważniejsze!!!

  Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie  w roku szkolnym 2018/2019 to:

  klasa I : Remigiusz Różański, Wiktoria Jurek, Nicola Ziarnik, Mikołaj Kinowski,

  klasa II: Zuzanna Pozorska, Sebastian Dziamara,

  klasa III:Olga Mróz,

  klasa IV:Aleksandra Pachulska, Marcelina Lewandowska, Amelia Stróżyńska,Wiktoria Kwiatkowska,

  klasa V: Jakub Janke- Nagroda Dyrektora Szkoły, Wojciech Wieczorek,

  klasa VI: Natalia Czyż, Julia Wiśniewska, Pola Koniec, Oliwia Rzepecka, Filip Mróz, Anna Heymann, 

  klasa VIII: Daria Tecław- Nagroda Burmistrza i Absolwenta Roku.

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów a przede wszystkim prawdziwych wakacji!

  Składamy serdeczne podziękowania na ręce Sołtysów i Rad Sołeckich Nowej Wsi i Gromadna za ufundowanie wspaniałych nagród książkowych dla naszych uczniów.

  Do zobaczenia we wrześniu!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
  89-240 Kcynia LASKOWNICA
 • 52/5893754

Galeria zdjęć