"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Dnia 04.05.2016r. w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zadbano o odpowiednią scenografię, wyeksponowano symbole narodowe Polski. Uczniowie całej szkoły ubrani byli odświętnie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy piątej w perfekcyjny sposób zaprezentowali swoje role ,przybliżając jednocześnie ważne fakty z historii Polski. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w żywej lekcji historii, której gościem specjalnym była pani ,,KONSTYTUCJA”. To ona odpowiadając na pytania uczniów przeniosła wszystkich w odległe czasy, minione wieki, przybliżyła wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Na koniec uczennice klasy III ,w podziękowaniu za tak cenną lekcję zaśpiewały dwie pieśni, które wprawiły wszystkich w wyjątkowy nastrój i podkreśliły uroczysty charakter.
tekst. B.Pater
Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że trzeba dbać o naszą planetę, ponieważ " Ziemia jest tylko jedna". Istnieje ścisła współzależność pomiędzy poszczególnymi elementami przyrody. Niestety, jednak nie wszyscy o tym pamiętają i swoimi złymi zachowaniami niszczą harmonię jaka powinna panować w świecie. Z tego powodu " Ziemia jest smutna", ale uczniowie kl. IV próbowali ją "rozweselić". Zaprezentowali przedstawienie pt." Jak rozweselić Ziemię ? ". Natomiast "zielone duszki" z kl.I zaśpiewały piosenki na "imieniny Ziemi" oraz pokazały , w jaki sposób należy ją wzorowo posprzątać. Występ pierwszaków przygotowały panie: Lilianna Kręgielska i Joanna Zimna.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście- panowie leśnicy Leśnictwa Laskownica: Witold Tomaszewski- leśniczy i Dariusz Olszewski- podleśniczy. Pan Leśniczy w swoim wystąpieniu również podkreślił potrzebę troski o środowisko oraz pochwalił dużą świadomość ekologiczną naszych uczniów. Pani Dyrektor zwróciła uwagę na zobowiązanie płynące z imienia jakie nosi nasza szkoła.Tym większa spoczywa na nas odpowiedzialność za stan środowiska.Bądźmy Miłośnikami Przyrody !
Pamiętajmy, aby "żyć z przyrodą w zgodzie " !!!
tekst. T.Stańczyk
fot. J. Kurtysiak
26 kwietnia 2016 r. odbyła się V edycja gminnego Konkursu Profilaktycznego „Zdrowy i wolny nastolatek” zorganizowanego przez panią Małgorzatę Kwiatkowską. Test liczył 20 zadań, a zmagali się z nim uczniowie z pięciu szkół podstawowych: Dziewierzewa, Kcyni, Laskownicy, Mycielewa i Palmierowa.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Lena Rybak, Patryk Kaczmarek i Hubert Antczak.
Drugie miejsce w konkursie zdobył Hubert Antczak. Lenie i Patrykowi zabrakło kilku punktów do zdobycia miejsca na podium. Nagrody ufundowała przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni pani Anna Borkowska.
tekst. R.Koniec
16 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Mycielewie rozegrano Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Końcowy wynik wyłonił drużyny szkoły podstawowej i gimnazjum, które będą reprezentować gminę Kcynia, 23 kwietnia w Szubinie, w etapie powiatowym.
Skład komisji: Waldemar Szmyt – sędzia główny, Ryszard Hanioszyn i Wawrzyn Nowak – członkowie.
Klasyfikacja końcowa drużynowo gimnazja: 1. Mycielewo, 2. Dziewierzewo, 3. Chwaliszewo, 4. Kcynia.
Klasyfikacja końcowa drużynowo szkoły podstawowe: 1. Mycielewo, 2. Dobieszewo, 3. Dziewierzewo, 4. Palmierowo, 5. Laskownica.
Skład naszej drużyny: Agata i Michalina Tecław, Hubert Antczak i Ksawery Grzybowski.
Tekst. J. Kurtysiak
We wtorek 19 kwietnia uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wzięli udział w apelu poświęconym ofiarą Zbrodni Katyńskiej. Celem uroczystości było upamiętnienie polskich oficerów i policjantów II Rzeczypospolitej zamordowanych przez sowieckie NKWD wiosną 1940 roku.
Apel był żywą lekcją historii i patriotyzmu.
tekst i fot. A. Siwiak
Dnia 14 kwietnia uczniowie klasy III przystąpili do pierwszego poważnego egzaminu - OGÓLNOPOLSKIEGO SPRAWDZIANU KOMPETENCJI. Mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz co było nowością w tym roku – edukacji przyrodniczej. Sprawdzian rozpoczął się punktualnie o godz. 9.00. Po sprawdzeniu kompletności arkuszy i zapoznaniu się z instrukcją uczniowie musieli zapoznać się z całostronicowym tekstem, a następnie odpowiedzieć na pytania z nim związane. Porządkowali również wyrazy w kolejności alfabetycznej, określali ilość głosek i sylab w wyrazach, wykreślali części mowy, które nie pasowały do pozostałych. Część redakcyjna sprawdzianu polegała na napisaniu listu do Wojtka.
Po tych zmaganiach i przerwie śniadaniowej uczniowie przystąpili do drugiej części sprawdzianu – matematycznej. Tutaj musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi dotyczącymi znaków rzymskich, wskazywania temperatury na termometrach, obliczania obwodu, posługiwania się zegarem oraz obliczaniem wagi produktów i ceny towarów.
Trzecia część sprawdzianu – przyrodnicza trwała 20 minut i polegała na zapoznaniu się z tekstem oraz ilustracją, a następnie wybraniu poprawnej odpowiedzi. Uczniowie musieli też połączyć części zdań tak, aby ułożyć informacje o powstawaniu chleba oraz na podstawie krótkiego tekstu wybrać osobę, która postępuje lepiej i uzasadnić swój wybór przytaczając przynajmniej dwa powody.
Mamy nadzieję, że po tak wyczerpującym dniu wyniki będą wspaniałe, czego wszystkim trzecioklasistom życzymy!
tekst. B. Lubianiec
14.04.2016r. uczniowie kl.VI przypomnieli wydarzenia sprzed 1050. lat związane z chrztem Mieszka I- pierwszego historycznego władcy Polski.Przygotowali akademię poświęconą początkom państwa polskiego. Przekazali podstawowe fakty historyczne dotyczące Chrztu Polski, zwracając uwagę na jego przyczyny i konsekwencje.Wykazali się przy tym bardzo dobrą orientacją na mapie (Polska pierwszych Piastów). Pieśń "Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz..." i piosenka religijna " Bo chrześcijanin to właśnie ja"- podkreślały rangę i znaczenie przyjęcia chrztu dla każdego człowieka, ale i zobowiązania płynące z faktu bycia chrześcijaninem. Dekoracja sali wykonana przez pana Pedagoga mocno akcentowała wymiar patriotyczny tego historycznego wydarzenia oraz wskazywała na charakter patriotyczno- religijny przeżywanej uroczystości. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu również podkreśliła wagę obchodzonej Rocznicy oraz przytoczyła fragmenty wypowiedzi arcybiskupa Stanisława Gądeckiego nt. wydarzenia, które wprowadziło nasz kraj do rodziny narodów chrześcijańskiej Europy. Prowadzący uroczystość nauczyciel wspomniał szkolne wycieczki sprzed kilku lat do Gniezna, Poznania i na Ostrów Lednicki oraz zaproponował uczniom zorganizowanie takiego wyjazdu w tym roku szkolnym. Byłoby to zwieńczenie obchodów 1050-lecia chrztu Polski w naszej szkole ( obok przeprowadzonych katechez w kl.I -VI i w oddziałach przedszkolnych oraz akademii). Zachęcamy do wyjazdu !
tekst.T. Stańczyk
1 kwietnia 2016r. w naszej szkole, odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu, który cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, była pani B.Pater . Celem konkursu było:
rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych,
kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów,
pobudzenie aktywności uczniów.
Do konkursu przystąpiło 38 uczniów. Ocenie podlegały: opanowanie pamięciowe, dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem i ogólne wrażenie artystyczne.
Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I –III, klasy IV-VI. Jury wyłoniło następujących zwycięzców.
KATEGORIA KLAS I-III
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Anna Haymann (kl.III)
III miejsce – Martyna Nowak (kl.III)
Wyróżnienia:
Filip Mróz (kl.III), Aniela Kuklińska (kl.I), Wiktoria Kwiatkowska (kl.I)
KATEGORIA KLAS IV-VI
I miejsce – Szymon Augustyn (kl.VI)
II miejsce – Konrad Mazur (kl.VI)
III miejsce – Daria Tecław (kl.V), Filip Kwiatkowski (kl.IV)
Wyróżnienia:
Agnieszka Stanisławczyk (kl.VI),Ksawery Grzybowski (kl.VI), Michał Kwaśniewski (kl.IV)
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo, a laureaci otrzymali nagrody książkowe. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę w Turnieju Słowa na szczeblu gminnym.
tekst. B. Pater
23 marca 2016 r. uczniowie klas I-III wyjechali do Bydgoszczy, by tam obejrzeć spektakl pt. „Alicja w krainie czarów”. Sztuka była niezwykle żywa i barwna. Alicja tryskała na scenie energią, a towarzyszyły jej kolorowe i pomysłowo wykonane lalki: pacynki, kukiełki i marionetki. Sceny przeplatane były tańcem i piosenkami, a emocje potęgowały świetnie dobrane efekty dźwiękowe. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Po spektaklu dzieci odwiedziły Mc Donald’s. Wyjazd był udany, wszyscy wrócili zadowoleni i zmęczeni.
tekst. E. Kaczmarek
22 marca 2016r. odbył się Poranek Wielkanocny w wykonaniu uczniów kl. V i III. Przedstawione zostały różne drogi , drogi chrześcijanina wiodące do nieba, droga prowadząca przez Wielki Post od Środy Popielcowej poprzez Wielki Tydzień rozpoczynający się Niedzielą Palmową, przez Triduum Paschalne po radosny poranek wielkanocny obwieszczający Zmartwychwstanie Chrystusa. Tej "wędrówce " towarzyszą różnorakie emocje, Stąd też różnorodny nastrój panował podczas tej uroczystości : od poważnego, smutnego, pełnego zadumy, po radosne Alleluja !Taki był też charakter recytowanych wierszy oraz śpiewanych pieśni i piosenek religijnych.Atmosferę tych przeżyć podkreślała bardzo wymowna dekoracja wykonana przez naszego szkolnego pedagoga i zarazem nauczyciela plastyki i techniki.
Na koniec uczniowie złożyli życzenia wielkanocne, a w imieniu najmłodszych dzieci uczynił to Kacper Rocławski z kl.O "a".
Spotkanie zakończone zostało przemówieniem pani Dyrektor. Wspaniale wykonana przez uczniów kl.III piosenka "Chrześcijanin w drodze do nieba" wprowadziła zebranych w pogodny nastrój radosnych Świąt Wielkanocnych."
Zmartwychwstał Pan, Alleluja " !
Tekst, Teresa Stańczyk
Fot. Robert Koniec
Każdego roku 27 marca obchodzone są na całym świecie Dni Teatru. Teatr liczy sobie kilka tysięcy lat ale jego święto po raz pierwszy obchodzono w 1962 roku. Ten dzień jest dobrą okazją do pokazania jak ważną pełni rolę. Również co roku 20 marca obchodzi się Międzynarodowy Dzień Teatrów Dzieci i Młodzieży. Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej wcielili się w aktorów i w przezabawny sposób pokazali ciekawą historię, pt. "Baba Jaga u dentysty". Maluchy z oddziału przedszkolnego w kilku słowach przybliżyły czym jest teatr. Uczennice klasy szóstej:Lena Rybak, Maja Stałowska i Agnieszka Stanisławczyk udzieliły zgromadzonym widzom informacji o obchodach tego święta.
tekst. Alina Lewandowska
10 marca w naszej szkole odbyły sie warsztaty z pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik medyczny Damian Garlicki. Uczniowie klas IV-VI zapoznali się z podstawowymi zasadami udzialania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach. Nasi uczniowie uczyli się także poprawnego przeprowadzenia resuscytacji osoby nieprzytomnej.
Projekt realizowany jest ze środków Gminy Kcynia w zakresie ochrony zdrowia oraz promocji i organizacji wolontariatu pod nazwą "Zdrowie i wolontariat". Projekt realizowany przez MLUKS Orlik Kcynia pt "4 minity na wagę życia..."
tekst. Robert Koniec
Tegoroczny Dzień Kobiet dla wszystkich Pań i dziewcząt zorganizowali nasi panowie. W małej tajemnicy chłopcy z klasy VI wystąpili w filmie nagranym przez pedagoga szkolnego Roberta Koniec. Film był programem artystycznym, w którym główną rolę odegrali chłopcy z klasy VI.
Po obejrzeniu filmu odbył sie muzyczny koncert życzeń podczas, którego wystąpili utalentowani muzycznie i tanecznie uczniowie. Podczas występów poszczególnych artystów wytworzyła się wspaniała zabawa. Dzień Kobiet zakończył się odśpiewaniem przez chłopców 100 lat dla wszystkich Pań i wręczeniem Paniom nauczycielkom symbolicznych kwiatków.
tekst. Robert Koniec
W dniu 02.03.2016 r. od godz. 9.00 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni został przeprowadzony PółFinał XV Edycji Turnieju Sportowego Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś” dla klas I – IV w Gminie Kcynia. Do rywalizacji stanęło 24 zawodników, po 6 uczniów z szkoły Kcyni, Rozstrzębowa, Dobieszewa i Laskownicy (dziewczynka i chłopiec z każdej klasy).
Główne cele turnieju to:
- była popularyzacja sportu i rekreacji wśród młodszych klas,
- rozwijanie sportowych zainteresowań uczniów
- wyrabianie nawyku aktywnej formy spędzania czasu wolnego.
Turniej otworzył Ryszard Hanioszyn, który przywitał przybyłych zawodników wraz z nauczycielami, opiekunami i życzył udanej rywalizacji sportowej w duchu fair play. Zespoły miały do pokonania dziesięć konkurencji sprawnościowych z wykorzystaniem przyrządów i przyborów. Każdy z zawodników miał okazję zaprezentować swoje umiejętności i zmierzyć się z kolegami z innych szkół. Od początku rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie zespoły walczyły dzielnie do ostatniej konkurencji. W trakcie sportowych potyczek emocje były niesamowite, panowała znakomita atmosfera. Na twarzach uczestników zawodów widać było ogromne zaangażowanie i skupienie.
Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach
1. Sadzenie ziemniaków.
2. Toczenie piłki.
3. Kozłowanie piłki prawą i lewą ręką.
4. Piłka w tunelu.
6. Bieg sprawnościowy.
7. Wyścigi rydwanów.
8. Wyścigi na czworakach.
9. Biegi sztafetowe.
10. Prowadzenie piłki kijem do unihokeja.
Wyniki I Fazy Eliminacyjnej przedstawiają się następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie – 253 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie - 237 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie – 236 pkt
IV miejsce Szkoła Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy – 221 pkt,
która nie zakwalifikowała się do finału. Naszym zawodnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację w której tak mało zabrakło do awansu. Tak naprawdę to nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa, a w takiej sytuacji przegranych nie było. Podczas uroczystego zakończenia imprezy drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami. Każdy z zawodników otrzymał upominki w postaci napoi i słodyczy. Konkurencje oceniali nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły. Finał „Pluszowego Misia” odbędzie się 8 marca 2016 r.
Dnia 03 marca 2016 roku w hali sportowej w SP Nr 1 w Szubinie odbył się finał Powiatu Nakielskiego w Mini Piłkę Koszykową Chłopców. Do zawodów przystąpiły trzy zespoły z naszego powiatu: SP w Tur, SP z Laskownicy oraz SP w Nakle.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny walczyły o ćwierćfinał, lecz tylko jedna drużyna mogła reprezentować Nas w województwie. W pierwszym spotkaniu chłopcy z Turu wysoko wygrali z Nakłem. Mecz po meczu przypadło grać chłopcom z Laskownicy. Zmęczenie dało się jednak we znaki i musieli uznać wyższość swoich rówieśników. Mecz trzeci był o awans do ćwierćfinału.
W pierwszej kwarcie lepiej prezentowała się „5” z Turu. Druga odsłona to wygrana Laskownicy. W trzeciej i czwartej kwarcie trenerzy mieli prawo wystawić mieszane składy. To było kluczowe dla losów spotkania i ostatecznie puchar za pierwsze miejsce powędrował do SP z Tur.
Poniżej prezentujemy wyniki spotkań oraz klasyfikację
1. SP Tur – SP Nakło 38:2
2. SP Nakło – SP Laskownica 12:32
3. SP Tur – SP Laskownica 38:18
I SP Tur
II SP Laskownica
III SP Nakło
W środę 25 lutego 2016 r,, w Zespole Szkół w Dziewierzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w Mini Koszykówce szkół podstawowych chłopców. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: Dziewierzewo, Laskownica, Rozstrzębowo, Kcynia, Palmierowo i Mycielewo. Zespoły podzielono na dwie grupy, mecz trwał 2×6 min
Grupa A:
Palmierowo 18:6 Dziewierzewo
Dziewierzewo 16:2 Mycielewo
Palmierowo 15:4 Mycielewo
Grupa B:
Kcynia 8:6 Laskownica
Rozstrzębowo 4:30 Laskownica
Kcynia 12:4 Rozstrzębowo
Półfinały:
Dziewierzewo 16:10 Kcynia
Palmierowo 12:18 Laskownica
Mecz o 3 miejsce:
Kcynia 4:8 Palmierowo
Finał:
Dziewierzewo 6:18 Laskownica
Klasyfikacja końcowa:
1. Laskownica
2. Dziewierzewo
3. Palmierowo
4. Kcynia
5. Rozstrzębowo
6. Mycielewo
Najlepszym punktującym zawodnikiem zawodów został Szymon Augustyn z SP Laskownica.
W 24 lutego 2016, w Zespole Szkół w Dziewierzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia w mini koszykówce szkół podstawowych dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: Dziewierzewo, Laskownica, Sipiory, Kcynia, Palmierowo i Mycielewo. Zespoły podzielono na dwie grupy, mecz trwał 2×6 min.
Grupa A:
Dziewierzewo 8:12 Mycielewo
Palmierowo 4:12 Mycielewo
Dziewierzewo 12:4 Palmierowo
Grupa B:
Kcynia 6:8 Laskownica
Sipiory 2:12 Kcynia
Laskownica 8:4 Sipiory
Półfinały:
Mycielewo 8:6 Laskownica (po piątej dogrywce)
Dziewierzewo 12:6 Kcynia
Mecz o 3 miejsce:
Laskownica 8:6 Kcynia
Finał:
Mycielewo 12:8 Dziewierzewo
Klasyfikacja końcowa:
1. Mycielewo
2. Dziewierzewo
3. Laskownica
4. Kcynia
5. Palmierowo
6. Sipiory
Dnia 4 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy V. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika . Następnie pani dyrektor dokonała pasowania każdego z uczniów. Składając gratulacje życzyła wszystkim uczniom wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uczniowie klasy I w podziękowaniu za przyjęcie ich do grona czytelników wystąpili w krótkim montażu słowno - muzycznym. Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, a zakończona została pamiątkowymi zdjęciami.
tekst. L. Kręgielska
Dnia 1 marca 2016r. uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klasy IV w przygotowanym z tej okazji przedstawieniu starali się udowodnić, iż posługiwanie się poprawną polszczyzną to oznaka patriotyzmu. Zasmucona potocznym językiem, który dominuje w dzisiejszych czasach MOWA , zachęcała do pięknego wysławiania się w każdej sytuacji życiowej i w każdym miejscu. Całość przedstawienia dopełniła recytacja wierszy wybitnych polskich poetów opiewających piękno języka ojczystego oraz piękne wykonanie piosenek „Pytasz mnie, mówisz mi” i „Kwiaty polskie”.
tekst. B. Lubianiec
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy informuje, iż z dniem 01.03.2016r. rozpoczyna się nabór do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017.
Kartę zapisu dziecka do klasy pierwszej należy pobrać ze strony internetowej szkoły( zakładka REKRUTACJA) lub w sekretariacie szkoły i złożyć w sekretariacie do dnia 31.03.2016r.
Kartę zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego należy pobrać ze strony internetowej szkoły( zakładka REKRUTACJA) lub w sekretariacie szkoły i złożyć w sekretariacie do dnia 31.03.2016r.
UWAGA
Dzieci urodzone w 2010 roku rozpoczynają naukę w klasie pierwszej lub pozostają w oddziale przedszkolnym zgodnie z wolą rodziców. W związku z tym proszę o wypełnienie wniosku o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy lub deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i dostarczenie go do szkoły do dnia 31.03.2016r.
Dzieci urodzone w 2011 i 2012r. nie są objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym, ale jeżeli rodzic wyraża wolę zapisu do oddziału przedszkolnego szkoła jest zobowiązana umożliwić mu to w zależności od ilości wolnych miejsc.
W związku z tym zainteresowanych Państwa proszę o wypełnienie wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i dostarczenie go do szkoły do dnia 31.03.2016r.
Wszelkie informacje o REKRUTACJI znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej splaskownica.pl w zakładce REKRUTACJA https://splaskownica.edupage.org/text9/?
lub w sekretariacie szkoły.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 52 589 37 54.
Tradycją szkoły w Laskownicy jest zapraszanie babć i dziadków z okazji ich święta. Jest to niezwykłe wydarzenie dla wnuków ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dn.19 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego "0"A i "0"B oraz klasy drugiej przygotowały wspaniałą uroczystość. Dzieci w formie wierszy i piosenek złożyły dziadkom i babciom pełne wzruszeń życzenia. Wszystkie maluchy obdarowały swoich gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami- kwiatami i laurkami. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.
Warto dodać, że pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i życie" w 1964 roku. W roku 1966 "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia Dniem Babci, Później powstała tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.
Za pomoc przy obsłudze uroczystości dziękujemy Paniom: M. Siwiak, S. Kasperskiej, K. Sochalskiej, K. Mróz, K. Pawlickiej, W. Czaja, A. Poznańskiej, W. Bernas.
tekst. A.Lewandowska
Od 15 do 17 lutego w naszej szkole odbyły sie REKOLEKCJE. Z uczniami naszej szkoły spotkał się wikariusz z parafii w Gołańczy ks. Bartosz Brzeziński. Przez trzy dni prowadził lekcje doskonale łapiąc kontakt z naszymi dziećmi i młodzieżą. Rozawżania poparte były rowerem, który był pomoca dydaktyczną księdza. Kapłan wspierał sie także multimedialnie wyświetlajac filmami animowanymi, które bardzo podobały sie dzieciom.
tekst. Robert Koniec