Nawigacja

Nawigacja

Aktualności

  • Dnia 12.04.2024r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbył się pod patronatem Burmistrza Kcyni VI Gminny Konkurs Historyczny- 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego". Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Pachulski z klasy VII oraz z klasy VIII: Wiktor Baranowski i Olga Mróz. Maksymilian zajął II miejsce. Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy. Cieszy nas to, że tych młodych ludzi interesuje przeszłość ."Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"- powiedział św. Jan Paweł II; a przecież kto poznaje historię, ten lepiej rozumie teraźniejszość...

  • 28.02.2024

    Moduł Rekrutacja został zmodyfikowany

  • Zakończenie I półrocza to czas podsumowań oraz wyróżnień dla tych, którzy systematycznie i rzetelnie pracowali od 04.09.2023r.

    Najlepsi uczniowie wyróżnieni za osiągnięcia dydaktyczne i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie to:

    klasa I: Agata Lewandowska, Magdalena Bloch, Weronika Karzycka, Emilia Purczyńska, Oliwia Szynakiewicz, Damian Rybacki - wychowawca p. Edyta Kaczmarek,

    klasa II: Kacper Nowak - wychowawca p. Beata Lubianiec,

    klasa II: Hanna Rózga, Zofia Rybacka, Hanna Kinowska, Mikołaj Bączkowski - wychowawca p. Anna Pachulska,

  • Nowa galeria Jasełka 2023 została dodana do albumu fotograficznego

  • Uczniowie klasy czwartej wystąpili w programie artystycznym z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego młodzi artyści przybliżyli historię Święta Niepodległości.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Informacja o rekolekcjach wielkopostnych i próbnych egzaminach klasy 8

    W dniach 28-30 marca w naszej szkole odbędą się rekolekcje wielkopostne.

    Klasy IV-VIII spotykają się w godzinach 8.00.-9.00. w świetlicy wiejskiej, natomiast klasy 0-III

    spotkanie rekolekcyjne mają w godzinach 9.00.-10.00. również w budynku świetlicy.

    W tych dniach klasa VIII przystępuje do próbnego egzaminu ósmoklasisty:

    28.03.- język polski -120 minut,

    29.03.-matematyka-100 minut,

    30.03.-język angielski-90 minut.

    O organizacji dowozów i odwozów w tych dniach poinformujemy na stronie szkoły i szkolnym fb.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskownicy

    Marzena Wessołowska

  • Wiosna dla Ukrainy. Akcja Samorządu Uczniowskiego

    21 marca w pięknym słońcu powitaliśmy wiosnę. Uczniowie naszej szkoły przeszli drogami Laskownicy w poszukiwaniu wiosny. Po malowniczej trasie wróciliśmy na teren szkoły. Nasz Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż kiełbasek z grilla. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pomoc Ukrainie To był piękny dzień w kolorowych skarpetkach

  • Powitaliśmy wiosnę

  • Wyniki konkursu logopedycznego pt. "ZABAWKI I GRY LOGOPEDYCZNE"

    Wyniki konkursu logopedycznego pt. "ZABAWKI I GRY LOGOPEDYCZNE"

    Kategoria pierwsza - oddział przedszkolny

    I miejsce- Adam Molenda, Dominika Szlachciak

    II miejsce- Agata Szlachciak, Zuzanna Obarska

    III miejsce- Antonina Starzyńska

    Kategoria druga- kl.I-III

    I miejsce- Artur Siwiak

    II miejsce- Izabela Wiśniewska, Zuzanna Siwiak

    III miejsce- Lena Ziemska, Marcelina Pozorska

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

  • Pan Tadeusz do wyboru, do koloru

    Uczniowie klasy 8 w związku z omawianiem lektury,, Pan Tadeusz" uczestniczyli w projekcie pt:,, Pan Tadeusz do wyboru, do koloru". Celem było stworzenie np. słownika obyczajów szlacheckich, makaty dworku Soplicowa, książki kucharskiej dań staropolskich.

  • Zorganizowaliśmy Marsz SOLIDARNI Z UKRAINĄ

    Nowa galeria Marsz SOLIDARNI Z UKRAINĄ została dodana do albumu fotograficznego

    Wszystkie szkoły z Gminy Kcynia odpowiedziały na zaproszenie Miłośników Przyrody w Laskownicy do wspólnego marszu milczenia UCZNIOWIE SOLIDARNI Z UKRAINĄ. W pięknym słońcu dzieci i młodzież pod okiem swoich nauczycieli i wychowawców z transparentami i flagami wyruszyli sprzed Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki na Rynek w Kcyni.

    Barwny, żółto-niebieski i biało-czerwony przemarsz młodych ludzi był wyrazem sprzeciwu przeciwko wojnie za naszą wschodnią granicą. Na Rynku po powitaniu uczestników akcji UCZNIOWIE SOLIDARNI Z UKRAINĄ odtworzony został Mazurek Dąbrowskiego.

    Słowa solidarności z ukraińskimi uczniami wyrazili przedstawiciele samorządów uczniowskich.

    Pedagog szkolny SP w Laskownicy Robert Koniec w imieniu organizatora skierował kilka słów do zgromadzonych młodych ludzi, po czym o zabranie głosu poprosił Burmistrza Kcyni Marka Szarugę, który to wydarzenie objął swoim patronatem i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kcyni Jana Kuranta.

    Piątkowe spotkanie było także okazją do powitania w Kcyni pierwszych uchodźców z Ukrainy. W ich obecności został odtworzony hymn Ukrainy, a słowa powitalne w języku angielskim przekazała pani Marta Purczyńska ze szkoły w Laskownicy, a w ich rodowitym języku powitał Jan Kurant.

    W obecności zgromadzonej społeczności szkolnej Burmistrz Kcyni i młody mężczyzna z Ukrainy zawiesili na budynku Urzędu Miejskiego w Kcyni flagę Polski i Ukrainy.

    To było symboliczne wydarzenie, które na kcyńskim Rynku zgromadziło dzieci z dwóch przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kcynia, Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni i Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni. Do wspólnej akcji przyłączyli się wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni, zawodnicy Orła Kcynia.

    Dziękujemy wszystkim szkołom, które przyłączyły się do naszej akcji. Jest nam bardzo miło, że do naszego marszu przyłączyły się dzieci z Przedszkola Miejskiego oraz Przedszkola Niepublicznego w Kcyni. Za zabezpieczenia trasu marszu dziękujemy policji z Komisariatu Policji w Kcyni oraz policjantom z nakielskiej drogówki. Słowa podziękowań kierujemy do strażaków, ochotników, którzy mimo swoich codziennych obowiązków zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

    Jako organizatorzy wydarzenia dziękujemy przede wszystkim Burmistrzowi Kcyni Panu Markowi Szarudze za przyjęcia zaproszenia i wsparcia pomysłu organizacji marszu w Kcyni. Bez organizacji dojazdów ze szkół wiejskich wydarzenie nie mogłoby się odbyć w Kcyni.

  • Dzień Języka Ojczystego

    Dnia 4 marca obchodzony był w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie kl. III starali się udowodnić, iż jednym z przejawów patriotyzmu jest piękne wysławianie się, unikanie wulgaryzmów, uproszczeń i zapożyczeń. Zacytowali słowa wybitnych poetów- Czesława Miłosza i Juliusza Słowackiego, którzy uważali, iż nasza mowa wyraża wszystko, co jest w nas samych. Dopełnieniem tych słów były zaprezentowane piosenki o ojczyźnie. Tego dnia nie zabrakło również odniesienia do toczącej się za naszymi granicami wojnie w Ukrainie. Uczennice kl. VII na znak jedności z narodem ukraińskim zaśpiewały wzruszającą piosenkę „Podaj rękę Ukrainie”.
    Na koniec wręczone zostały dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów. Najwyższą- 9-tą  lokatę zajął uczeń kl. III Adrian Rózga. Niewiele słabiej wypadła również uczennica kl. III Natalia Kaczmarek, która zajęła 11-te miejsce. Dyplom uznania przypadł uczniowi kl. IV Remigiuszowi Różańskiemu.

  • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

    1marca w Narodowy Dzień Pamięci " Żołnierzy Wyklętych" uczniowie kl. IV przygotowali dla swoich starszych kolegów spotkanie poświęcone Żołnierzom WyklętymW programie znalazły się m.in. wzruszające  utwory o rotmistrzu Pileckim i o "Ince" oraz piosenka Kasi Malejonek opowiadająca także o losach Danuty Siedzikówny ps. Inka. Przekazane treści dotyczące sytuacji Polaków pod rządami komunistów i opowieści o "żołnierzach niezłomnych" nazywanych też "żołnierzami wyklętymi, czyli potępionymi oraz okolicznościowa gazetka tworząca wystrój sali, stały się formą lekcji historii. Pamiętajmy o "Żołnierzach Wyklętych" !

    Minutą ciszy oddano hołd ofiarom wszystkich totalitaryzmów.

    Pani dyrektor w swoim przemówieniu odwołała się do słów "Inki": "Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba" przesłanych z więzienia oraz do aktualnej sytuacji na Ukrainie.

    tekst. Teresa Stańczyk

  • Informacja dotycząca rekrutacji

    Informujemy, że od dnia 28.02.2022 r. do 18.03.2022 należy złożyć pisemny wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego.

    Równocześnie informujemy, że od dnia 15.04.2022 r. należy złożyć pisemny wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej.

    Dokumentacja rekrutacji znajduje się w zakładce REKRUTACJA https://splaskownica.edupage.org/text9/

  • Plan lekcji obowiązujący od 7 lutego 2022

  • Informacja w sprawie trybu nauki po feriach

    25 stycznia 2022r. MEiN podjęło decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego. W związku z tym nasza szkoła przechodzi również w ten tryb z dniem 31.01.2022r.

    W poniedziałek 31.01.2022r. w trybie stacjonarnym pracują uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-IV. Dowozy i odwozy dla tych uczniów organizowane są bez zmian.

    Uczniowie klas V-VIII natomiast pracują w trybie zdalnym. Lekcje zaczynamy zgodnie ze szkolnym planem i trwają pół godziny:

    1- 7.50.-8.20.

    2-8.45.-9.15.

    3-9.40.-10.10.

    4-10.35.-11.05.

    5-11.35.-12.05.

    6-12.30.-13.00.

    7-13.20.-13.50.

    8.13.55.-14.25.

    Praca w trybie zdalnym dla uczniów klas V-VIII przewidziana jest do końca okresu feryjnego czyli do 27.02.2022r.

    O jakichkolwiek zmianach będziemy informować na bieżąco.

    W poniedziałek 31.01.2022r. pracujemy według starego planu, drugie półrocze rozpoczynamy z dniem 1.02.2022r.

    Marzena Wessołowska- dyrektor szkoły

  • 11.01.2022

    Szanowni Rodzice i Uczniowie. Miło nam jest przekazać informację o wprowadzeniu od II półrocza roku szkolnego 2021/2022 dziennika elektronicznego LIBRUS. W najbliższym czasie zapoznamy Państwa z wdrożeniem nowego narzędzia Moduł LIBRUS- dziennik

  • Życzenia uczniów klasy II z okazji Dnia Babci i Dziadka

  • Życzenia uczniów klasy III z okazji Dnia Babci i Dziadka

  • Zanurzony w Pięknie

    Z okazji 50.rocznicy śmierci o. Efrema Marii z Kcynii (Stanisława Klawittera) w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej została otwarta wystawa pt." Zanurzony w Pięknie", poświęcona temu kapucyńskiemu artyście. Na 18 planszach zaprezentowano kalendarium życia i twórczości o. Efrema. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć w GCKiB im. Klary Prillowej w Kcyni tę wystawę, która potwierdza talent artystyczny tegoż wybitnego kcynianina - rzeźbiarza, malarza, grafika, a zarazem kapłana i wielkiego patrioty. Uczniów z parafii Smogulec szczególnie zainteresowały płaskorzeźby  św. Wojciecha oraz św. Stanisława, które znajdują się na ścianie bocznej prezbiterium smoguleckiego kościoła pw. św. Katarzyny , a są dziełem o. Efrema z Kcyni. Wystawa była doskonałą lekcją  patriotyzmu, zwłaszcza patriotyzmu lokalnego oraz łączyła w sobie bogate treści z wielu dziedzin (sztuka, religia, historia, wiedza o społeczeństwie). Wcześniej na lekcjach historii uczniowie poznali publikację książkową "Zanurzony w Pięknie". Jako mieszkańcy gm. Kcynia jesteśmy dumni z osiągnięć Wielkich Kcynian ,ale i zobowiązani do coraz głębszego poznawania dziejów naszej małej ojczyzny.

    tekst i fot. Teresa Stańczyk

  • Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2021/2022

    Zakończenie półrocza w naszej szkole to czas na podsumowania oraz wyróżnienia uczniów za ich sumienną i rzetelną pracę.

    W pierwszym półroczu za wzorowe i bardzo dobre zachowanie oraz średnią powyżej 4,75 zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

    -klasa I: H. Rózga, M. Bączkowski, Z. Rybacka- wychowawczyni mgr A.Pachulska;

    -klasa II: N. Lewandowska, A. Pająk-wychowawczyni mgr E. Kaczmarek;

    -klasa III: A. Rózga, N. Kaczmarek-wychowawczyni mgr B. Lubianiec;

    -klasa IV: P. Płaczkowski-wychowawczyni mgr B. Siudak;

    -klasa V: S. Dziamara, M. Pachulski- wychowawczyni M. Purczyńska;

    -klasa VI: brak wyróżnionych uczniów- wychowawczyni mgr B. Pater;

    -klasa VII: A. Pachulska, M. Lewandowska- wychowawczyni mgr M. Chodoła-Halaburda;

    -klasa VIII: J. Janke- wychowawca mgr R. Koniec.

    Klasą z najwyższą frekwencją okazała się być KLASA I (97,25%), natomiast najwyższą średnią uzyskała KLASA IV (4,21). 

    Wśród uczniów są też takie osoby, które nie opuściły żadnego dnia nauki szkolnej: H. Kinowska z klasy I, L. Ryżek i P.Szlachciak z klasy IV oraz T. Kukliński z klasy VI.

    Wszystkim uczniom gratulujemy , życzymy wspaniałych i bezpiecznych ferii!

    W szkole widzimy się cali, zdrowi i chętni do pracy w II półroczu 31.01.2022r.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy Marzena Wessołowska

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskownicy

    Marzena Wessołowska

  • Bezpieczne ferie 2022- galeria zdjęć

    Nowa galeria Bezpieczne ferie 2022 została dodana do albumu fotograficznego

  • Akcja BEZPIECZNE FERIE odbyła się w Smoguleckiej Wsi

    W ostatni dzień nauki przed zimową przerwą od nauki uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy spędzili w Smoguleckiej Wsi. Pedagog szkolny Robert Koniec zaprosił do współorganizacji akcji „Bezpieczne ferie” strażaków i policjantów.

    Strażacy z JRG w Szubinie oraz OSP w Kcyni wykonali pokaz ratownictwa lodowego na zamarznietym stawie. Wcześniej strażak zawodowy zapoznał uczniów z Laskownicy z podstawowymi zasadami wyzwania pomocy, opowiedział o postępowaniu w przypadku bycia świadkiem załamania się lodu pod człowiekiem i wychłodzeniu organizm, zwanego hipotermią.

    Mł. asp. Zofia Wrzeszcz reprezentująca Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią w świetlicy wiejskiej przeprowadziła pogadanki dotyczące spędzania czasu wolnego przez dzieci i wszelkich zagrożeń, które mogą występować w wyniku działań dzieci i młodzieży.

    Akcji profilaktycznej przyglądał się Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który życzył uczniom i nauczycielom zdrowych i bezpiecznych ferii. Spotkanie było również okazją do omówienia współpracy szkoły z Komisariatem Policji w Kcyni, gdyż z Panią dzielnicową mł. asp. Mileną Prajs na spotkanie przyjechał Komendant Komisariatu podkomisarz Artur Woźniak.

    Mam nadzieję, że plenerowa lekcja profilaktyki zapadnie na długo w pamięci naszych uczniów. Dziękuję za współpracę wszystkim służbom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie, dziękuję Pani sołtys Danucie Rudzkiej za gościnność i możliwość skorzystania ze świetlicy wiejskiej, dziękuję Panu Mariuszowi Siwiakowi za bezpłatne przekazanie drewna opałowego, a Przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Jakubowi Ciemnoczołowskiemu za dużą pomoc w organizacji akcji. Panu Burmistrzowi Kcyni dziękuję za wsparcie i obecność w naszej szkolnej społeczności- podsumował organizator akcji , pedagog Robert Koniec.

     

  • Zebranie rodziców

    Dnia 12.01.2022r. o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie rodziców w świetlicy wiejskiej. Od godziny 16.00 do 16.30. spotkanie dla chętnych rodziców z przedstawicielką PPPP w Nakle nad Notecią p. Anetą Buras-Walentowską na temat: ,,Jak radzić sobie z emocjami dziecka w aktualnej rzeczywistości, w tym z trudnościami adaptacyjnymi".

    O godzinie 16.30.rozejście się z wychowawcami do klas.

    Prosimy, aby pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego.

    Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskownicy

    Marzena Wessołowska

  • W poniedziałek 10 stycznia lekcje odbędą się w szkole

    Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.(MEN)

     

    Nauka stacjonarna w szkołach 

    Do 9 stycznia 2022 r. na obszarze kraju ograniczone jest funkcjonowanie publicznych i niepublicznych:

    1. szkół podstawowych; 
    2. szkół ponadpodstawowych; 
    3. placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego; 
    4. szkół artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne oraz placówek artystycznych; 
    5. szkół artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego

    10 stycznia 2022 r. do nauki stacjonarnej wracają uczniowie wszystkich typów szkół.  

    Podstawa prawnaRozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

    Bezpieczny powrót do nauki w trybie stacjonarnym 

    Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

    Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:

    • przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów; 
    • stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych; 
    • aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

    Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

    Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej został uregulowany w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.   

    Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

    Więcej informacji 

    Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień: 

    W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

    Ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022

    Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura ferii rozpocznie się 14 lutego i obejmie dzieci i młodzież z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. 

    Kalendarz ferii zimowych: 

    • 17-30 stycznia 2022 r.

    województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

    źrodło. MEN

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
    89-240 Kcynia LASKOWNICA
  • 52/5893754

Galeria zdjęć