"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Cele konkursu:
1.Popularyzacja literatury pięknej.
2.Rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.
3.Rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.
Zasady uczestnictwa:
1.Konkurs organizowany jest w dwóch grupach wiekowych:
A uczniowie klas I - III
B uczniowie klas IV – VI
2. Uczniowie przygotowują jeden wiersz.
3. Prezentowany repertuar nie powinien przekroczyć limitu czasowego ( 3 min).
4. Prezentacje recytatorskie mogą być wzbogacone o środki teatralne( gest, rekwizyty), jeśli służą one twórczej interpretacji.
Założenia organizacyjne:
1.Termin: 27.03.2015r.
2. Prezentacje uczestników oceniane będą przez jury, które w swojej ocenie uwzględni:
- dobór repertuaru,
- interpretację,
- kulturę słowa,
- ogólny wyraz artystyczny.
3. Jury przyzna w obu kategoriach nagrody i wyróżnienia.
Osoba odpowiedzialna: p.B.Pater
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU
BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS CZYTELNICZY POD HASŁEM ,,CZYTAM I ZNAM LEKTURY SZKOLNE”
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „CZYTAM I ZNAM LEKTURY SZKOLNE”
1.Organizator: Biblioteka szkolna
2. Osoba odpowiedzialna: p. Beata Pater
3. Termin konkursu:
- 12.03.2015r.
4. Adresaci konkursu: uczniowie klas IV-VI.
5. Cele konkursu:
• Mobilizowanie uczniów do czytania lektur.
• Kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
• Poszerzanie zasobu słownictwa.
• Propagowanie kultury czytelniczej.
• Popularyzacja lektur szkolnych.
• Rozbudzanie pasji czytelniczych.
• Rywalizacja klas
.
6. Zasady konkursu czytelniczego.
• W konkursie biorą udział uczniowie klas IV,V,VI
• Sprawdzenie znajomości treści lektur odbędzie się w formie testu.
Dzieci z klasy zerowej wzbogaciły się o nowe zabawki, które zostaly zakupione z funduszy zebranych w czasie "Koncertu Kolęd i Pastorałek". Dzięki chojności naszych gości i rodziców w czasie kiermaszu udało sie zebrać łączna kwotę 1730 zł. 934,53zł przeznaczono na zakup zabawek, a 299,90 zł na zakup klocków drewnianych.Pozostała kwota została przeznaczona na organizację imprez dla naszych dzieci.Zdjęcia z przekazania zabawej klasie 0 znajduja sie w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM 28.01.2015 Nowe zabawki w kl.0.
Miło nam poinformować o zakwalifikowaniu naszej szkoły do udziału w projekcie „Eko-Skrzat z przyrodą za pan brat”. Radością jest fakt, że znaleźliśmy się wśród trzech szkół z Gminy Kcynia. Nasi uczniowie będą tymi, którzy wśród czterech tysięcy uczniów z regionu wezmą udział w bezpłatnych wyjazdowych zajęciach w parkach krajobrazowych województwa.
- Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do uczniów szkół podstawowych. Plenerowe warsztaty poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej - mówi marszałek Piotr Całbecki.
Projekt polega na organizacji 16 bezpłatnych jednodniowych wyjazdów na teren 8 parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zapewniamy transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej oraz przybliżą uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa.
Każda szkoła podstawowa uczestnicząca w projekcie zorganizuje 50-osobową grupę uczniów (w wieku od 6 do 13 lat) z opiekunami. Każda grupa weźmie udział w jednym spotkaniu we wskazanym przez organizatora parku krajobrazowym. Zajęcia ruszą w kwietniu i potrwają do połowy czerwca.
O uczestnictwie w projekcie decydowało pierwszeństwo zgłoszeń według klucza powiatów województwa, z których napływały zgłoszenia szkół; tzn. po wyczerpaniu zgłoszeń, po jednej placówce z wszystkich powiatów województwa, nastąpiła kwalifikacja szkoły, która jako kolejna nadesłała swoje zgłoszenie z danego powiatu.- czytamy na stronie internetowej www.parki.kujawsko-pomorskie.pl
Kampania edukacyjno-przyrodnicza realizowana będzie w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Red. Robert Koniec
Źródło: www.parki.kujawsko-pomorskie.pl
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy upamiętniła to wydarzenie 28 stycznia, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcem i muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Maluchy własnoręcznie wykonały także upominki, którymi obdarowały przybyłych gości.
Do występu dzieci przygotowały panie wychowawczynie: Alina Lewandowska i Edyta Kaczmarek. Uroczystość wypadła pięknie, uczniowie otrzymali gromkie brawa, a Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swych wnuków.
Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.
Tekst. Edyta Kaczmarek
Fot. Robert Koniec
Więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM
Grupa A:
Palmierowo 6:2 Dziewierzewo
Rozstrzębowo 2:26 Mycielewo
Palmierowo 18:2 Rozstrzębowo
Dziewierzewo 2:16 Mycielewo
Palmierowo 8:4 Mycielewo
Dziewierzewo 8:6 Rozstrzębowo
Grupa B:
Kcynia 6:4 Laskownica
Sipiory 4:8 Kcynia
Laskownica 24:0 Sipiory
Półfinały:
Mycielewo 6:12 Kcynia
Palmierowo 8:10 Laskownica
Mecz o 3 miejsce:
Mycielewo 4:8 Palmierowo
Finał:
Kcynia 6:12 Laskownica
Klasyfikacja końcowa:
1. Laskownica
2. Kcynia
3. Palmierowo
4. Mycielewo
5. Dziewierzewo
6. Rozstrzębowo
7. Sipiory
Najlepszym zawodnikiem zawodów został Mateusz Rzepecki z SP Laskownica. Podsumowania zawodów dokonał Tomasz Zmudziński z Urzędu Miejskiego oraz wicedyrektor ZS w Mycielewie, Paulina Otto.
Tekst.Foto. Paweł Napierała, Urząd Miejski w Kcyni
W zakładce filmoteka został opublikowany film z uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w świetlicy. zapraszamy do obejrzenia inscenizacji pt "Babci wspomnienia- wnuczat marzenia", którą przygotowały wychowawczynie p. Lilianna Kręgielska z klasą III i Beata Lubianiec z klasą II.
Grupa A:
Palmierowo 12:4 Dziewierzewo
Rozstrzębowo 4:20 Mycielewo
Palmierowo 16:0 Rozstrzębowo
Dziewierzewo 8:10 Mycielewo
Palmierowo 2:4 Mycielewo
Dziewierzewo 12:4 Rozstrzębowo
Grupa B:
Kcynia 10:0 Laskownica
Sipiory 0:22 Kcynia
Laskownica 8:4 Sipiory
Półfinały:
Mycielewo 6:8 Laskownica
Palmierowo 0:12 Kcynia
Mecz o 3 miejsce:
Mycielewo 12:4 Palmierowo
Finał:
Kcynia 6:4 Laskownica
Klasyfikacja końcowa:
1. Kcynia
2. Laskownica
3. Mycielewo
4. Palmierowo
5. Dziewierzewo
6. Rozstrzębowo
7. Sipiory
Najlepszą zawodniczką zawodów została Dominika Pozorska z SP Laskownica.
W imieniu Burmistrza Kcyni puchar zwycięzcom wręczyła Paulina Otto, wicedyrektor Zespołu Szkół w Mycielewie, a pamiątkową statuetkę najlepszej zawodniczce wreczyłTomasz Zmudziński z Urzędu Miejskiego w Kcyni.
Tekst.Foto. Paweł Napierała, Urząd Miejski w Kcyni
Dnia 18 grudnia 2014 r. w Mycielewie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini siatkówkę Dziewcząt i Chłopców. W zawodach uczestniczyły zespoły z Kcyni, Laskownicy, Sipior, Rozstrzębowa i Mycielewa. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła szkoła z Kcyni, drugie Mycielewo a trzecie Laskownica. W grupie chłopców pierwsze miejsce przypadło Kcyni, drugie Laskownicy i trzecie Mycielewu. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Kemnitz ze szkoły w Laskownicy.
W dniu 13 stycznia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Mini siatkówce Chłopców. W zawodach, podobnie jak dzień wcześniej, uczestniczyły trzy zespoły: SP nr 3 w Nakle nad Notecią, SP w Laskownicy oraz SP nr 2 w Szubinie.
Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym do wygranych setów. Każdy zespół miał obowiązek wystawić dwie różne czwórki w każdym secie plus zespół mieszany w przypadku tie breka.
Zawody poprzedziła odprawa kapitanów oraz oficjalne losowanie spotkań. Ten system rozgrywek miał wyłonić najlepszą drużynę w powiecie nakielskim. Zasady gry i przepisy obowiązywały takie same jak na zawodach gminnych.
Mini piłka siatkowa cieszy się dużym powodzeniem wśród nakielskiej młodzieży, która w zeszłym roku zajęła wysokie miejsce, dając jednocześnie przepustkę drugiej drużynie do ćwierćfinału wojewódzkiego. Ten rok potwierdził formę gospodarza, który w całym turnieju zajął pierwsze miejsce i to on będzie gościł zespoły spoza Naszego powiatu w ćwierćfinale. Zespół „Szubińskiej 2” uda się na dalszy etap do Bydgoszczy. Zespół z Laskownicy zadowolić się musiał trzecim miejscem.
SP nr 3 w Nakle – SP nr 2 w Szubinie 2:1 (25:20; 11:25; 15:8)
SP nr 3 w Nakle – SP Laskownica 2:0 (21:9; 25:10)
SP nr 2 Szubin – SP Laskownica (20:25; 25:11, 15:8)
1. SP nr 3 w Nakle
2. SP nr 2 w Szubinie
3. SP w Laskownicy
material: Jarosław Kurtysiak
28.01.2015roku podczas porannego apelu dokonano podsumowania I półrocza roku szkolnego2014/2015.
Najlepsze wyniki uzyskali:
kl. I
Aleksandra Pachulska
Jakub Janke
Mateusz Pozorski
Michalina Grzybowska
Marcelina Pozorska
Frekwencja za I półrocze 88,53%
kl.II
Natalia Czyź
Kacper Bączkowski
Julia Wiśniewska
Frekwencja 87,84%
kl. III
Filip Kwiatkowski
Klaudia Pogoda
Michalina Tecław
Agata Tecław
Frekwencja 84,6%
kl.IV
Daria Tecław -zachowanie wzorowe, średnia ocen 4,81
Frekwencja 89,5%
Średnia ocen klasy:3,69
kl.V
Julia Rudzka-zachowanie bardzo dobre, średnia ocen 4,81
Frekwencja 92,14%
Średnia ocen klasy:3,70
kl.VI
brak uczniów wyróżnionych
Frekwencja 90,20%
Średnia ocen:3,71
Podczas apelu zostali również wyróżnieni najlepsi sportowcy reprezentujący szkołę na forum
Gminy i Powiatu: dziewczęta-D. Pozorska, K. Rocławska, K. Lewandowska, W. Tecław, Z. Jutrzenka
E. Pozorska, J. Rocławska, R. Gryczka, D. Tecław oraz chłopcy-M. Kemnitz, B. Woźnicki, D. Stępień,
K. Grzybowski, K. Kurzawa, M. Rzepecki, M. Woźnicki, T. Poznański, Sz. Augustyn, B. Kubik, H. Kemnitz.
Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, życzymy , aby wytrwałości i zapału starczyło im na II semestr.
Wszystkim uczniom życzymy osiągnięcia najwyższych(na miarę możliwości) wyników z poszczególnych
przedmiotów oraz dobrego zachowania, udanych ferii i bezproblemowego powrotu do szkoły 1 marca.
Z zimowej pogody zazwyczaj cieszą się tylko dzieci, bo dla większości dorosłych śnieg oznacza trudne warunki na drogach i chodnikach. Tegoroczna zima ma więcej jesieni w sobie, niż symbolów zimy. Dlatego jak tylko pojawiła się okazja do zimowych zabaw uczniowie klasy VI wraz z pedagogiem szkolnym Robertem Koniec postanowili wykorzystać zimową aurę.
27 stycznia przed Szkołą Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wrosły śnieżne bałwany. Tak się złożyło, że pogoda zgrała się z moją lekcją opiekuńczo-wychowawczą, dlatego postanowiłem podarować naszym uczniom odrobinę „białego szaleństwa”- wspomina pedagog szkolny.
W wyniku zajęć na świeżym powietrzu powstały wielkie bałwany, które niestety tylko przez jeden dzień zdobiły teren szkoły. W wyniku odwilży śnieżne bałwany uległy roztopieniu. Zapewne w oczekiwaniu na upragnione ferie była to fajna i spontaniczna lekcja.
Tekst i fot. Robert Koniec
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ 27.01.2015 Lepienie bałwanów kl. VI.
Dnia 23 stycznia uczniowie klasy II i III SP w Laskownicy wraz z wychowawcami – p. B. Lubianiec i L. Kręgielską zaprosili do szkoły Babcie i Dziadków, aby uczcić ich święto. Na tę okazję dzieci przygotowały inscenizację pt.”Babci wspomnienia – wnucząt marzenia”. Głównymi bohaterami przedstawienia byli: babcia Klementyna, dziadek oraz wnuczęta z niesfornym Jasiem na czele. W zabawnych okolicznościach babcia z całą rodziną została wysłana rakietą w kosmos, z którego jednak szybko powróciła. Przy wtórze znanych sprzed lat utworów wszyscy doskonale się bawili, czego dowodem były gromkie oklaski i podziękowania ze strony przedstawicielki gości – p. Stanisławy Kwiatkowskiej, która na dodatek przygotowała dla wszystkich dzieci słodki upominek. Babcie i Dziadkowie zgodnie oznajmili, że już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.
9 stycznia w naszej szkole miała miejsce Olimpiada Przedmiotowa z języka polskiego OLIMPUS-SESJA ZIMOWA 2015.
Do zmagań przystąpiło 9 uczniów: z klasy piątej Julia Rudzka, Hubert Antczak, Hubert Tyda, z klasy szóstej Kinga Lewandowska, Zuzanna Stałowska, Wiktoria Tecław, Bartosz Woźnicki, Szymon Kowalski i Dawid Stępień. Uczniowie rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań z podziałem na: czytanie ze zrozumieniem, naukę o języku oraz literaturę. W części literackiej musieli wykazać się wiedzą na temat aż sześciu lektur między innymi: Harry Potter i Komnata Tajemnic, Tajemniczy ogród, Ten obcy, W pustyni i w puszczy.
Opiekę merytoryczną nad uczniami klasy piątej sprawowała pani Beata Lubianiec, natomiast nad szóstoklasistami czuwała dyrektor Marzena Wessołowska. Przed naszymi uczniami kolejne olimpiady: z matematyki, przyrody, historii.
Należy wspomnieć, że udział w olimpiadach jest płatny, w całości zasponsorowany przez Radę Rodziców.
Dnia 8 stycznia w naszej szkole odbył się próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. Sprawdzian składał się z dwóch części :język polski i matematyka oraz język angielski. Do sprawdzianu przystąpiło 18 uczniów szóstej klasy, pierwszą część pisano 80 minut, na drugą-językową przeznaczono 45 minut. Z części polonistycznej uczniowie musieli odpowiedzieć na 11 zadań zamkniętych oraz zredagować ogłoszenie i sprawozdanie. W części matematycznej uczniowie zmagali się również z zadaniami zamkniętymi oraz zadaniami tekstowymi . W jednym z nich należało obliczyć wagę modelu prostopadłościanu o podanych na rysunku wymiarach.
Za najtrudniejsze uczniowie uznali zadania z języka angielskiego. To już kolejny próbny sprawdzian ,w którym uczestniczyli nasi szóstoklasiści. Przed nimi już tylko ten właściwy-1 kwietnia.
,, Przybiera na sile świąteczne śpiewanie
lulaj że mi lulaj leżący na sianie.
Choinka podnosi nastrój jak legenda,
przez cały świat płynie kolęda, kolęda."
To piękny fragment wiersza K. Jabłońskiej zacytowanego przez panią dyrektor Marzenę Wessołowską podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego w naszej szkole 19 grudnia 2014r.
Teraz jest moment, aby wszystkim wspaniałym ludziom serdecznie podziękować za zaangażowanie, chęć do działania, ogromny wkład pracy w organizację koncertu, kiermaszu i kawiarenki. Te przedsięwzięcia przyniosły nam kwotę 1730,05 zł, którą w 2015roku mamy zamiar przeznaczyć na zakup pomocy dydaktycznych, zabawek edukacyjnych oraz organizację imprez dla uczniów naszej szkoły.
Dochód z imprezy to duże zaskoczenie, nie spodziewaliśmy się, że znajdzie się tylu ludzi dobrej woli, którzy wsparli nas finansowo zakupując ozdoby świąteczne na kiermaszu, wypieki w kawiarence, biorąc udział w licytacji oraz anonimowo ofiarując na konto Rady Rodziców sporą kwotę pieniędzy.
W szczególności dziękujemy sponsorom: Państwu Justynie i Markowi Kuś - właścicielom sklepu Euforia w Kcyni, Państwu Monice i Rafałowi Wołyńskim- właścicielom sklepu Bratek w Kcyni, Panu Władysławowi Paradowskiemu -właścicielowi sklepu rolno-spożywczego w Kowalewku, Państwu Elżbiecie i Adamowi Krasickim- właścicielom sklepu z artykułami i sprzętem gospodarstwa domowego w Nakle, Pani Magdalenie Halkiewicz- Ujazdowskiej- prezes Fundacji Cane pro Humano, sklepowi Grene z Kcyni oraz Firmie Zelan z Nakła.
Za pomoc przy kiermaszu i kawiarence Paniom: Magdalenie Grzybowskiej, Hannie Hayman, Justynie Wieczorek, Ilonie Wiśniewskiej, Żanecie Szlachciak oraz ofiarodawcom ozdób: Paniom Karolinie Przybek, Jolancie Paszkiet, Iwonie Kwaśniewskiej i Elżbiecie Czaja oraz wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły, którzy przygotowali
stroiki, aniołki ,bombki i wszelkie świąteczne cudeńka na kiermasz.
Dziękujemy również wszystkim mamom za upieczenie smacznych ciast przeznaczonych do sprzedaży w kawiarence, a za nieocenioną pomoc organizacyjną Pani Wiesławie Bernas-pracownikowi obsługi oraz Pani Agnieszce Poznańskiej - stażystce pracującej w naszej szkole.
Nam świtają już w głowie nowe pomysły na przyszły rok i jesteśmy przekonane , że przy Państwa pomocy i zaangażowaniu uda się zrealizować kolejne zamierzenia .
Ze szczerego serca dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej
Marzena Wessołowska- Dyrektor Szkoły
Magdalena Kwiatkowska- Przewodnicząca Rady Rodziców
W piątek przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Laskownicy uczestniczyli w klasowych spotkaniach opłatkowych ,podczas których składali sobie wzajemnie życzenia i śpiewali kolędy.Klasowe wigilie poprzedziły szkolne jasełka przygotowane przez uczniów kl.VI.Dziewczęta z kl.IV zaśpiewały piosenkę "Przyjdź już Jezu, przyjdź Malutki..." wyrażającą tęsknotę i oczekiwanie na Zbawiciela. Wiktoria z kl.VI przeczytała fragment z Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu. Julka i Maja z kl.V poprzez recytację wiersza wyjaśniły, co to znaczy podzielić się opłatkiem.Ania z kl.II zaśpiewała o " bosym pastuszku ". Uczniowie kl.III i II wykonali kilka kolęd i pastorałek. A uczniowie kl.VI wcielili się w różne role.Była Maryja (Kornelia R.), Józef (Mikołaj M.), anioł (Bartosz W.), królowie (Szymon, Mateusz K.,Paweł ),pasterze ( Mateusz O., Kacper, Bartosz K.,Dawid ,Dominik). Dziewczęta recytowały wiersze o Bożym Narodzeniu i śpiewały kolędy. Jagoda zagrała dwie kolędy na flecie. Spotkanie zakończyły życzenia i wspólny śpiew piosenki " Wesołych Świąt, Wesołych Świąt...". Potem nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową i portret Mikołaja. W świątecznym nastroju uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Tekst.T.Stańczyk
Fot.R.Koniec
W piątek 19 grudnia 2014 roku w świątecznej scenerii przybyli do Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy goście mieli przyjemność wysłuchania koncertu kolęd i pastorałek, który odbył się już po raz czwarty. Zgromadzonych powitały panie Anna Pachulska i Edyta Kaczmarek po czym głos zajęła radna pani Danuta Rudzka, która przekazała życzenia świąteczne w imieniu Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi. Dzieci przygotowały występ, który oczarował wszystkich i wprowadził w świąteczny nastrój. Pastorałkę dla zgromadzonych wykonali także nauczyciele i pracownicy szkoły a dopełnieniem koncertu było wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Marzena Wessołowska, która złożyła życzenia świąteczno – noworoczne. Następnie każdy mógł odwiedzić kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i rodziców oraz świąteczną kawiarenkę z ciastem, barszczem i pierogami. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu: Radzie Rodziców z panią przewodniczącą Magdaleną Kwiatkowską, sponsorom, rodzicom, dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom.
Tekst . Anna Pachulska
Fot. Robert Koniec
Więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM
Dnia 15.12.2014r. uczniowie uczestniczyli wraz z Bractwem Rycerskim Kerin w Żywej Lekcji Historii nt. "Polska Chrobrego". Dzieci dowiedziały się jak wyglądała droga dojścia Bolesława Chrobrego do władzy.Został zainscenizowany zjazd gnieźnieński i koronacja Chrobrego przez Ottona III oraz ostatnia wyprawa misyjna biskupa Wojciecha do Prus.Przedstawiona została scena wykupienia ciała męczennika oraz opowieść o wojnach polsko- niemieckich. W role bohaterów wcielili się nasi uczniowie. Zrobili to po mistrzowsku: Bolko czyli Nikodem Guzek , Bolesław czyli Mateusz Kemnitz, Otton- Szymon Kowalski.Wystąpili też: Emilka Pozorska, Zuzia Stałowska, Daniel Mizdalski, Mikołaj Muszyński, Dominik Kroll i Paweł Bernas. Naszym małym "aktorom" gratulujemy ! Na uznanie zasługuje aktywny udział wszystkich uczniów w zajęciach, ich właściwa postawa i duże zaangażowanie oraz bardzo duża wiedza historyczna- zauważona także przez prowadzącego zajęcia pana Roberta z Bractwa Kerin i przez naszą panią dyrektor. Mnóstwo rekwizytów i możliwość obejrzenia ich z bliska czy założenia strojów wywołały ogromne zainteresowanie.
Tak wspaniałych "lekcji" pragniemy więcej i czekamy na następne !
Tekst: T.Stańczyk
Fot.: R.Koniec
wiecej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM
8 grudnia nasza szkoła mieniła się w czerwonych barwach, a uczniowie założyli mikołajkowe czapy.
To wszystko w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja. Wszyscy głęboko wierzyliśmy, że o naszej szkole, nasz słodki Mikołaj nie zapomni. Kiedy się pojawił radość była ogromna. Uczniowie klasy IV zaprezentowali program artystyczny. Razem z uczniami klasy III zaśpiewali piosenki dla naszego gościa. Miłe chwile osłodziła śnieżynka, która u każdego wywołała uśmiech na twarzy, rozdając słodkości. Poczęstunku nie było końca. Po powrocie na lekcje, nasza pani dyrektor częstowała smakołykami, by umilić ciężką pracę uczniów.
Smutno było żegnać naszego Świętego, lecz mamy nadzieję, że za rok znów u nas zagości.
tekst. Monika Chudzyńska
fot. Robert Koniec
wiecej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM