Nawigacja

Nawigacja

Aktualności

  • "Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.

  • Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego

    Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

  • Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego

    11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".

    Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • APEL z okazji 74. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

    APEL z okazji 74. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

    Katyń to symbol śmierci polskich oficerów i policjantów II Rzeczypospolitej  zamordowanych przez sowieckie NKWD wiosną 1940 roku. Ich szczątki spoczywają w Katyniu, Miednoje, Charkowie i innych nie znanych dotąd miejscach sowieckiej ziemi. Katyń to rana głęboko tkwiąca w sercach i umysłach wielu tysięcy polskich rodzin dotkniętych tą największą tragedią, jaka wydarzyła się na Wschodzie w okresie II wojny światowej. Katyń to fragment tragicznej polskiej historii XX wieku.

    Dnia 14.04.2014 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IV przypominając informacje  związane z tymi wydarzeniami. Przeplatane one były wierszami i pieśniami. Apel był doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia 2010 r.

    Tekst. Wojciech Witt

    Fot. Robert Koniec

  • GMINNE Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    GMINNE Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

    W piątek 11 kwietnia w Zespole Szkół w Mycielewie odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI w składzie: Mikołaj Rzepecki, Szymon Rybak i Hubert Napierała.

     Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,  kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

     

    Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu w ciągu 40 minut testu z wiedzy o ruchu drogowym, na który składało się 25 pytań teoretycznych. W drugim etapie uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności jadąc rowerem po torze przeszkód. Trzeba podkreślić, że m.in. takie elementy toru przeszkód jak „ósemka”, „łezka”, „równoważnia”, „tarka”, „slalom kółkowy”, „rynna” nie są elementami łatwymi i wymagają od uczestników dużych umiejętności jazdy na rowerze.

                                 

    Wyniki oceniano zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Nasi reprezentanci zajęli ostatecznie drugie miejsce w turnieju, ustępując pola tylko gospodarzom.

     

    Końcowa klasyfikacja w kategorii szkół podstawowych przedstawia się następująco:

    1. Szkoła Podstawowa w Mycielewie.
    2. Szkoła Podstawowa w Laskownicy.
    3. Szkoła Podstawowa w Dobieszewie.
    4. Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie.
    5. Szkoła Podstawowa w Palmierowie.
    6. Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie

     

    Tekst i fot. Wojciech Witt

  • AWANSOWALIŚMY do finałów Pluszowego Misia. Ale było EMOCJI!

    AWANSOWALIŚMY do finałów Pluszowego Misia. Ale było EMOCJI!

    Przez dwa dni w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbywały się eliminacje  do finału  Gminnego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych "Pluszowy Miś". W zawodach wystartowały drużyny szkół podstawowych z terenu gminy Kcynia. Po pierwszym dniu sportowej rywalizacji do finałowych rozgrywek awansowały reprezentacje szkół z Palmierowa i Kcyni. Drugiego dnia do finałowej czwórki dołączyły drużyny z Dziewierzewa i nasza reprezentacja.

    O punkty walczyły dzieci z klas I-IV. Każda drużyna była bardzo dobrze przygotowana przez swoich opiekunów, co powodowało wysoki poziom wykonywanych zadań. Poziom hałasu, który wytwarzali dopingujący był bardzo wysoki. Emocji było bardzo wiele. Kibicowali wszyscy. Koleżanki i koledzy, opiekunowie drużyn i rodzice. 
    Która drużyna zdobędzie „Pluszowego Misia” okaże się już w najbliższy wtorek. W ten dzień rozegrane zostaną finały zawodów. W tych zawodach nie ma przegranych, wszyscy jesteście zwycięzcami! – w imieniu burmistrza Kcyni Piotra Hemmerlinga bardzo wam gratuluję i życzę jeszcze wspanialszej rywalizacji w finale- powiedział po zakończonych eliminacjach Tomasz Zmudziński z Urzędu Miejskiego w Kcyni.
    Tekst i fot. Robert Koniec

    wiecej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    zobacz film w FILMOTECE

  • TRZECIOKLASIŚCI pisali sprawdzian Operonu

    Sprawdzian składał się z dwóch części: języka polskiego i matematyki. Na rozwiązanie zadań z każdej części przeznaczone było po 45 minut. Cały tegoroczny sprawdzian dotyczył słonia Dominika. Uczniowie musieli przeczytać fragment książki Ludwika Jerzego Kerna „Proszę słonia”, odpowiedzieć na pytania związane z tekstem oraz napisać ciąg dalszy historii o słoniu Dominiku. W części matematycznej pojawiły się m.in. zadania polegające na odczytaniu temperatury na termometrze rtęciowym, godziny na zegarze, dodaniu wagi trzech słoni oraz rozwiązaniu zagadki matematycznej.

    Przygotowane dla trzecioklasistów testy mają za zadanie nie tylko sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności nabytych przez najmłodszych absolwentów, ale również umożliwić zapoznanie z formułą egzaminów, które występować będą na kolejnych etapach edukacji coraz częściej.

    Tekst. Edyta Kaczmarek

  • POSZUKIWALIŚMY budzącej się do życia przyrody

    POSZUKIWALIŚMY budzącej się do życia przyrody

    Miłośnicy Przyrody ze Szkoły Podstawowej w Laskownicy uczestniczą w projekcie TROP  NATURY. Dnia 10.04.2014r. po raz kolejny swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą przyrodniczą dzielił się z uczniami kl.V i VI naszej szkoły pan Jerzy Trzebiatowski- animator przyrodniczy - w ramach realizacji projektu TROP  NATURY. Uczniowie pod opieką nauczycieli
    : J.Kurtysiaka i T.Stańczyk- szkolnego koordynatora w/w projektu, uczestniczyli w zajęciach terenowych nt. " Poszukiwanie budzącej się przyrody wiosną w lesie". Mieli do wykonania wiele interesujących zadań. Wysłuchali ciekawej prelekcji na powyższy temat, popartej licznymi pomocami dydaktycznymi. Następnie z zapałem przystąpili do wykonania zadań . Młodzi "poszukiwacze natury" poradzili sobie z nimi celująco.
    Działania praktyczne stały się doskonałym sposobem utrwalenia i sprawdzenia wiadomości i umiejętności nt. lasu. Dzieci otrzymały też nagrody np.czapeczki z napisem TROP  NATURY oraz znaczki np.Badacz Przyrody, Odkrywca Natury, Tropiciel Przyrody itp. Zajęcia odbyły się na terenie Leśnictwa Laskownica. I znów (tak jak poprzednio) z wielką niecierpliwością czekamy na kolejną, niezwykle interesującą
    "lekcję".
    Tekst: Teresa Stańczyk
    Zdjęcia: Jarosław Kurtysiak 

    więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM 

  • UCZNIOWIE ZSO w Kcyni przyjechali do nas z przedstawieniami

    UCZNIOWIE ZSO w Kcyni przyjechali do nas z przedstawieniami

    Dnia 8.04.2014r. w naszej szkole odbyły się dwa interesujące przedstawienia w wykonaniu uczniów ZSO w Kcyni. Pierwsze z nich w wykonaniu gimnazjalistów skierowane było do uczniów klas 0-III i dotyczyło zdrowego odżywiania się będącego nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Gimnazjaliści przybliżyli naszym uczniom zasady zdrowego życia, możliwości zachowania do późnej starości doskonałej sprawności fizycznej oraz wpływu ruchu na nasz organizm. W finale przedstawienia maluchy zostały zaproszone do wspólnych ćwiczeń a następnie w roześmianym korowodzie tańczyły na boisku i w szkole prowadzone przez fantastyczną babcię ( w tej roli niesamowity Fryderyk Saganowski). Występ gimnazjalistów to jeden z aspektów realizowanych w ramach projektu Trzymaj Formę realizowanym na terenie naszej szkoły od lutego bieżącego roku.
     

    Następne przedstawienie w wykonaniu uczniów liceum skierowane było do uczniów klas IV-VI. Dotyczyło ono zagadnień związanych z bezpiecznym użytkowaniem internetu, miało na celu uświadomienie uczniom , aby bezkrytycznie nie wierzyć osobom, które poznajemy w sieci i stosować w kontaktach międzyludzkich  zasadę ograniczonego zaufania. Obie inscenizacje były bardzo pouczające, zawierały aspekt  wychowawczy. Na koniec Dyrektor szkoły Marzena Wessołowska podziękowała uczniom ZSO za występ. Wszyscy młodzi aktorzy zostali obdarowani zdrowymi soczkami. Opiekę merytoryczną nad uczniami ZSO pełniła pani pedagog Hanna Nowak, której również serdecznie dziękujemy za zaangażowanie . Wyrażamy nadzieję, że współpraca między szkołami nie skończy się na tej jednej wizycie.
    Przedstawiamy listę młodych artystów z ZSO: 

     

    Gimnazjum

     

    1. Dembska Wiktoria

    2. Kosińska Karolina

    3. Pawlak Adrianna

    4. Ulatowska Joanna

    5. Czuba Julia

    6. Włodarska Wiktoria

    7. Dłoniak Sylwia

    8. Jakubiak Wioletta

    9. Nowak Agnieszka

    10. Nowak Natalia

    11. Tomaszewska Klaudia

    12. Klatkiewicz Anastazja

    13.Siemianowski Jan

    14. Sytek Zuzanna

    15.Śliwińska Michalina

    16.Wolff Katarzyna

    17. Saganowski Fryderyk

     

    Liceum Ogólnokształcące

     

    1. Kurdelska Milena

    2. Kurdelska Anna

    3. Olędzka Nina

     

    opiekun: Hanna Nowak

  • STROFKA- gminne eliminacje Turnieju Recytatorskiego

    Dnia 7.04.2014r. w GCKiB im. Klary Prillowej w Kcyni odbyły się gminne eliminacje Turnieju Recytatorskiego ,,Strofka". 
    Naszą szkołę reprezentowali:
    klasa I- Anna Haymann- opiekun p. B. Lubianiec
    klasa II-Kacper Cylkowski, Michalina Tecław-opiekun L. Kręgielska
    klasa III-Daria Tecław -opiekun E.Kaczmarek
    klasa IV-Ksawery Grzybowski-opiekun B .Lubianiec
    klasa V-Jagoda Furtak- opiekun B. Lubianiec
    klasa VI-Jagoda Kaczmarek , Zuzanna Lewandowska-opiekun M. Wessołowska
    Miło nam poinformować , że wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VI Zuzanna Lewandowskaktóra zaprezentowała wiersz K.I. Gałczyńskiego ,,Klient wymarzony". Gratulujemy Zuzannie i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich już w ...gimnazjum.

  • UWAGA! Konkurs wielkanocny

    Rozpoczynamy konkurs na najładniejszą, najciekwaszą ozdobę wielkanocną. Podpisane prace można skladać do 14 kwietnia 2014 r. u pani Aliny Lewandowskiej.

     

  • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW za nami

    SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW za nami

    1 kwietnia w szkołach podstawowych uczniowie klas szóstych pisali sprawdzian szóstoklasistów i to nie żart prima aprilis owy, a poważny egzamin młodych ludzi. Od godziny 9.00 przez 60 minut uczniowie pisemnie odpowiadali na pytania zawarte w sprawdzianie. Za poprawne rozwiązanie wszystkich zadań uczeń może otrzymać maksymalnie 40 punktów. Arkusze sprawdzianu szóstoklasisty zostaną sprawdzone przez egzaminatorów,  a ich wyniki będzie można odebrać na koniec roku szkolnego.

    Zdobyte na teście szóstoklasisty punkty będą informacją, na jakim poziomie uczeń opanował: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Test szóstoklasisty był połączeniem kilku przedmiotów. Uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego, matematyki, historii, geografii i przyrody.

    Tekst. Robert Koniec

    Fot. Anna Dutkiewicz

  • TO BYŁA WSPANIAŁA lekcja przyrody w plenerze. Zobacz zdjęcia i film

    TO BYŁA WSPANIAŁA lekcja przyrody w plenerze. Zobacz zdjęcia i film

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy mięli przyjemność uczestniczyć w wypuszczaniu młodych bażantów. Zasiedlanie ptactwa odbywało się na łąkach w okolicach Ludwikowa. Panowie z Koła Łowieckiego „Odyniec” z Nowej Wsi Noteckiej na czele z Panem Zygmuntem Siwiakiem zaprosili młodych „Miłośników Przyrody” do lekcji w terenie. Spotkanie na łonie natury, wśród budzącej się do życia przyrody, na podmokłych łąkach doskonale nadawało się do wypuszczenie młodych bażantów.
    Bardzo dużą atrakcją dla uczniów była możliwość wypuszczenia ptaka i obserwowanie jego pierwszego lotu. Panowie z zaprzyjaźnionego ze szkołą w Laskownicy Koła Łowieckiego „Odyniec” o zaprezentowanie i wypuszczenie pierwszego bażanta poprosili nauczycielkę przyrody Panią Teresę Stańczyk. Uczniowie dowiedzieli się bardzo dużo ciekawych rzeczy o życiu bażantów. Mięli również okazję rozsypania w okolicy dokonanego zasiedlenia specjalnie przygotowanej mieszkanki zbóż. 
    Jagoda Kaczmarek w imieniu uczniów szkoły złożyła podziękowania panom z Koła Łowieckiego. Panowie zadbali nie tylko o wspaniałą lekcje przyrody, ale i o słodycze, którymi poczęstowali uczestników przyrodniczego spotkania. Niespodzianką i bardzo dużą frajdą dla uczniów i opiekunów, którymi byli pani Teresa Stańczyk i pedagog szkolny Robert Koniec była przejażdżka w przyczepie osobowej podłączonej do ciągnika. 
    Uczniowie, dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły bardzo dziękują Kołu Łowieckiemu „ODYNIEC” z Nowej Wsi Noteckiej za wspaniałą lekcje przyrody oraz całoroczną współpracę ze szkołą.

    więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

    zobacz film w FILMOTECE https://splaskownica.edupage.org/text/?text=text/text6&subpage=12&

    Tekst i fot. Robert Koniec         

     

  • INFORMACJA o dowozach w dniu 1 kwietnia 2014 r.

    INFORMACJA o dowozach w dniu 1 kwietnia 2014 r.

    W dniu 1 kwietnia 2014 r. do szkoły przyjeżdżają tylko uczniowie klasy szóstej, którzy w tym dniu piszą SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW. Pozostali uczniowie w tym dniu mają dzień wolny od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych. Poniżej publikujemy informację o godzinach przywozów i odwozów autobusu szkolnego.  

    PRZYWOZY DO SZKOŁY

    GODZ

    ODWOZY ZE SZKOŁY

    GODZ

    Kowalewko C   

    7.50

     

    Laskownica                       

     

    10.35

    Piotrowo

    7.50

     

    Mieczkowo                       

     

    10.45

    Ludwikowo

    8.00

     

    Smogulecka Wieś           

     

    10.55

    Gromadno

    8.10

    Gromadno                        

     

    11.05

    Smogulecka Wieś

    8.25

    Ludwikowo                       

     

    11.10

    Mieczkowo

    8.45

    Piotrowo                           

     

    11.20

     

  • ŻYWA LEKCJA historii

    ŻYWA LEKCJA historii

    W czwartek 20 marca gościli w naszej szkole aktorzy z agencji widowisk historyczno – edukacyjnych „Arkona”. Treść spektaklu dotyczyła informacji o kulturze duchowej i materialnej starożytnych Rzymian, Greków i Galów. Aktorzy przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia z epoki starożytnej, oraz elementy dawnych wierzeń w formie tekstu mówionego, który opiera się na przekazach kronikarskich i archeologicznych. Współpraca aktorów z uczniami polegała na przypominaniu i utrwalaniu w przystępnej formie informacji o cywilizacjach śródziemnomorskich, a także na wcielaniu się uczniów w role rzymskich legionistów.

    Tekst. Wojciech Witt

  • KONKURS na palmę i pisankę wielkanocną

    KONKURS na palmę i pisankę wielkanocną

    Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Prace plastyczne można zgłaszać w następujących kategoriach:

    1. tradycyjna palma wielkanocna /wykonana na bazie ziół i kwiatów z bibuły/
    2. artystyczna palma wielkanocna/nie z gotowych elementów/
    3. pisanki ludowe

    - zdobione tradycyjnymi technikami

       d)  pisanki artystyczne

             - zdobione różną techniką.

    W konkursie mogą wziąć  udział uczniowie kl. IV-VI, którzy do 1 kwietnia dostarczą prace do pani E. Kaczmarek. Praca musi być podpisana- imię i nazwisko autora.

     

     

  • POWITALIŚMY WIOSNĘ!

    POWITALIŚMY WIOSNĘ!

    21 marca w podczas uroczystego apelu powitaliśmy WIOSNĘ. W piękny, słoneczny dzień na sali gimnastycznej odbył się, krótki apel z okazji nadejścia wiosny. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani w kolorze zielonym. Pani Anna Pachulska przygotowała program artystyczny z klasą III i IV, a Alina Lewandowska nauczyła wiosennej piosenki naszą zerówkę.

    Tekst i fot. Robert Koniec

    Więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM 

  • DZIEŃ KOBIET w humorystycznym programie artystycznym.

    DZIEŃ KOBIET w humorystycznym programie artystycznym.

    Święto Kobiet zaakcentowali w naszej szkole chłopcy z klasy V i VI. Podczas uroczystego apelu wspomagani przez koleżanki z klasy V zaprezentowali się w programie artystycznym. W humorystyczny sposób przybliżyli kobiece zawody. Chłopcy śpiewali piosenki i recytowali wiersze z okazji Dnia Kobiet. Pracującym w szkole Panią zostały wręczone okolicznościowe laurki.

    Podczas spotkania Pani Dyrektor Marzena Wessołowska i nauczyciele przedmiotowi wręczyli uczniom okolicznościowe dyplomy za udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej.   W Olimpiadzie udział wzięli uczniowie:

    Tekst i fot. Robert Koniec                           

    Więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM 

  • Odbył się DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    Odbył się DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

    Dnia 27.02.2014r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka.  Uczniowie klasy III i V  zaprezentowali wiersze – łamańce językowe. Wymagało to od nich dużego skupienia i poprawnej dykcji. Następnie przedstawiciele z każdej klasy zmagali się z trudnymi pod względem wymowy tekstami. Na sam koniec pod okiem p. B. Lubianiec wszyscy zgromadzeni na sali uczniowie głośno ćwiczyli wymowę trudnych słów. Z okazji Światowego Dnia Języka nauczycielka zachęcała też uczniów do systematycznego czytania i korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.

    Tekst. Beata Lubianiec

    Fot. Robert Koniec

    Więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM

  • SPOTKANIE Z PISARKĄ Anną Czerwińską Rydel

    SPOTKANIE Z PISARKĄ Anną Czerwińską Rydel

    Na terenie Gminy Kcynia trwają spotkania z autorką książki o Janie Czochralskim. Anna Czerwińska-Rydel, bo o niej mowa, została zaproszona do Kcyni nie tylko ze względu na trwający Międzynarodowy Rok Krystalografii, który odnosi się do osiągnięć światowej sławy naukowca - Jana Czochralskiego. Chcemy w dalszym ciągu szerzyć wiedzę o Janie Czochralskim, jednym z najwybitniejszych kcynian i Polaków. Jego osiągnięcia i dorobek w pełni zasługują nie tylko na to, by o nich mówić, ale przede wszystkim, by każdy, nawet najmłodszy obywatel naszej gminy, wiedział, że właśnie stąd pochodzi światowej sławy naukowiec, Jan Czochralski - podkreśla Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.
    Spotkania odbywają się w każdej szkole, dla której organem prowadzącym jest gmina Kcynia i są finansowane z budżetu gminy Kcynia. Podczas spotkań pani Ania odpowiada na pytania uczniów, które dotyczą nie tylko postaci Jana Czochralskiego, ale też innych bohaterów, o których napisała. Na swoim koncie pani Ania ma wiele książek. Jest bowiem autorką książki o Julianie Tuwimie, Janu Heweliuszu czy Januszu Korczaku.

    źródło:kcynia.pl

    fot.Robert Koniec

    więcej zdjęć w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM




     

  • REKOLEKCJE odbyły się w naszej szkole

    REKOLEKCJE odbyły się w naszej szkole

    W dniach 10,11 i 12 marca 2014 r. w naszej szkole odbyły sie rekolekcje wielkopostne. Do szkoły prezyjachał ksiedz rekolekcjonista z parafii w Samsieczynka. Zajęcie były przygotowaniem dzieci i mlodzieży do nadchodzacego okresu Świąt Wielkanocnych. W ostatnim dniu rekolekcji odbyła sie wspólna masza w kościele w Mieczkowie.

  • PODZIĘKOWANIA za wsparcie Rady Rodziców

    PODZIĘKOWANIA za wsparcie Rady Rodziców

    Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Milośników Przyrody w Laskownicy składa serdeczne podziekowania Państwu Ewie i Mirkowi Szynakiewicz i Państwu Ewelinie i Andrzejowi Hanyżewskim za wsparcie finansowe Rady Rodziców.

  • KOLEJNY SPORTOWY SUKCES naszych chłopców

    KOLEJNY SPORTOWY SUKCES naszych chłopców

    Nasi chłopcy reprezentowali Gminę Kcynia w Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego w Piłce Koszykowej, które odbyły się w Paterku. Do zawodów przystąpili mistrzowie gmin Nakło i Szubin. Wyniki meczów pozwoliły wyłonić zwycięzcę.

    SP nr 2 Szubin - SP nr 2 Nakło 20:4

    SP Laskownica - SP nr 2 Szubin 12:28

    SP nr 2 Nakło - SP Laskownica 10:6

    Klasyfikacja końcowa:
    1. SP nr 2 Szubin
    2. SP nr 2 Nakło
    3. SP Laskownica

    Uczniowie naszej szkoły wrócili z zawodów z kolejnym pucharem. Opiekunowi i zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY.
     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
    89-240 Kcynia LASKOWNICA
  • 52/5893754

Galeria zdjęć