Nawigacja

Nawigacja

Aktualności

  • "Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.

  • Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego

    Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

  • Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego

    11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".

    Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Natalia i Pola wróciły z II miejscem

    Natalia i Pola wróciły z II miejscem

    23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni po raz kolejny odbyło się Międzyszkolne Spotkanie Integracyjne ,,Korczakiada 2018" pod hasłem ,,Dziecięcy świat Józków, Jaśków i Franków".

    Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy V Natalia Czyż i Pola Koniec. Dziewczęta najpierw zmagały się z testem wiedzy dotyczącym życia i twórczości Janusza Korczaka , następnie rozwiązywały zadania polonistyczne w oparciu o fragmenty wskazanej przez organizatorów lektury.

    Jesteśmy niezwykle dumni z dokonań naszych uczennic, ponieważ wywalczyły zaszczytne II miejsce w kategorii szkół masowych. Dodatkowo Natalia uplasowała się na III miejscu konkursu plastycznego ,,Świat dziecięcych zabaw wczoraj i dziś".

    Nasze uczennice zostały obdarowane wspaniałymi nagrodami oraz dyplomami.

    Opiekunem merytorycznym dziewcząt była Marzena Wessołowska- nauczyciel języka polskiego w klasie V.

    tekst. M.Wessołowska

  • Mamy laureatów

    Mamy laureatów

    Jak co roku nasi uczniowie brali udział w wiosennej sesji konkursów OLIMPUS i OLIMPUSEK. Olimpus to cykl konkursów przeznaczonych dla uczniów klas IV-VII, natomiast w Olimpusku biorą udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.

    W marcu uczniowie przystąpili do konkursów z:biologii, chemii, geografii, historii, języka angielskiego, języka polskiego oraz przyrody. W konkursie biologicznym brało udział 4 uczniów klasy siódmej, z których najlepszym okazał się Łukasz Bugaj zajmując 36 miejsce w Polsce (suma punktów Łukasza 164, średnia krajowa 148). Łukasz okazał się również najlepszy z chemii plasując się na 48 miejscu w kraju (suma punktów 138, średnia krajowa 157). Do konkursu chemicznego przystąpiło 3 uczniów. Opiekunem wszystkich biologów i chemików jest p. Wioletta Chróścińska-Nowakowska.

    Łukasz okazał się również najlepszym szkolnym geografem(oprócz niego udział w tym konkursie wzięła jeszcze jedna uczennica klasy siódmej) zajmując w Polsce 37 miejsce (suma punktów 156, średnia krajowa 145). Opiekunem merytorycznym Łukasza jest p. Teresa Stańczyk.

    Z historii najlepszym okazał się uczeń klasy czwartej Jakub Janke, który zajął bardzo wysokie, bo 19 miejsce w Polsce ( suma punktów Jakuba 192, średnia krajowa 162). Oprócz Jakuba w konkursie historycznym brało udział jeszcze 8 uczniów z klas V-VII, których przygotowała p. Teresa Stańczyk.

    Jakub okazał się równie zdolnym anglistą. 186 punktów uzyskanych na teście z tego przedmiotu dało mu 27 miejsce w kraju ( średnia krajowa 170 punktów). Czwartoklasistę oraz pozostałych 7 uczniów z klas V-VII przygotowała do zmagań konkursowych p. Jolanta Krzemińska.

    Na miano najlepszej szkolnej polonistki zasłużyła uczennica klasy piątej Natalia Czyż. Natalii udało się ,,zebrać" 170 punktów, które dały jej 35 miejsce w kraju (średnia krajowa 166). Opiekunem merytorycznym Natalii jest p. Marzena Wessołowska. W konkursie z języka polskiego brało łącznie udział 5 osób z klas V i VI.

    Jednak w tym roku najlepszymi, jak na Miłośników Przyrody przystało, okazali się przyrodnicy. Z tego przedmiotu mamy aż dwóch laureatów ; niezawodnego Jakuba Janke z klasy IV, który zajął 14 miejsce w kraju z łączną sumą punktów 208 ( średnia 194) oraz Martynę Heymann z klasy VI - 13 miejsce w Polsce z 216 punktami ( średnia 210). Za sukcesem Jakuba stoi p. Teresa Stańczyk , natomiast za sukcesem Martyny p. Wioletta Chróścińska- Nowakowska.

    Nie zawiedli również nasi najmłodsi uczniowie. Aleksandra Pachulska z klasy III jest podobnie jak starsi koledzy laureatką , tyle że Olimpuska. 182 zdobyte punkty pozwoliły jej zająć 12 miejsce w kraju( średnia punktów 127). Opiekunem merytorycznym Oli jest p. Anna Pachulska( zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa). 

    Wszystkim uczestnikom , a w szczególności Oli, Jakubowi i Martynie czyli naszym wspaniałym laureatom gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesow . Dziękujemy opiekunom za merytoryczne wsparcie uczniów , a Radzie Rodzicow za pokrycie kosztów uczestnictwa w konkursach OLIMPUS i OLIMPUSEK sesja wiosenna.

    tekst. M.Wessołowska

  • Zaproszenie do udziału w konkursie ekologicznym

    Zaproszenie do udziału w konkursie ekologicznym

    KONKURS EKOLOGICZNY dla klas IV-VII


    „ Nasza Ziemia w naszych rękach ”

    1.Cele konkursu:

     
    - kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów,
    - kształtowanie postawy szacunku do przyrody ożywionej i nieożywionej ,
    - kształtowanie odpowiedzialności za jej stan, zmiana nawyków ,
    - uwrażliwienie uczniów na przyrodę ,
    - rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych uczniów. 

    2.Tematyka konkursu: 

    - zapobieganie skutkom działalności człowieka w środowisku 
    przyrodniczym,
    - ochrona roślin i zwierząt,
    - las, woda, powietrze -znaczenie, zanieczyszczanie, ochrona,
    - źródła energii oraz zagadnienie energooszczędności,
    - rola segregacji odpadów i wtórnego ich wykorzystania,
    - styl życia przyjazny środowisku - zasady postępowania 
    ekologicznego,
    - efekt cieplarniany, dziura ozonowa, kwaśne deszcze 
    (podstawowe informacje),
    - podstawowe znaki ekologiczne,
    - światowe i krajowe organizacje ekologiczne (najważniejsze).

    3. Uczestnicy konkursu: uczniowie klas czwartych, piątych  szóstych i siódmych.


     

    4. Regulamin konkursu

     

    -w skład komisji konkursowej wchodzą nauczyciele ze zgłoszonych szkół (po jednym z każdej),


    - w konkursie udział biorą 2 osoby ze szkoły , które należy zgłosić do 4.06.2018r. drogą elektroniczną-splaskownica@wp.pl lub telefoniczną 52 589375,726657055,


    - za błędną odpowiedź lub jej brak uczeń otrzymuje 0 pkt.,


    - w konkursie zwycięża ten uczeń, który uzyska największą liczbę punktów .

     


    Opracowała:Wioletta Chróścińska-Nowakowska, Teresa Stańczyk
     

  • Turniej matematyczny dla uczniów  klas IV – VI

    Turniej matematyczny dla uczniów  klas IV – VI

    W dniach od 23.04.2018 do 27.04.2018 w naszej szkole odbywał się turniej matematyczny dla uczniów  klas IV – VI zorganizowany przez uczniów klasy VII pod opieką p. Marzeny Chodoły- Halaburdy. Podczas trwania turnieju uczniowie każdego dnia zmagali się z zadaniami o charakterze matematycznym m.in. ich zadaniem było napisanie dyktanda o treści matematycznej, uzupełniania kwadratów magicznych, rozwiązanie krzyżówki zawierającej hasła matematyczne, przygotowanie reklamy matematycznej oraz udzielanie odpowiedzi na pytanie z zakresu matematyki. Za poszczególne konkurencje klasy zbierały punkty. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 30.04.2018 na sali gimnastycznej. Zebranych przywitali uczniowie klasy VII Daria Tecław i Dawid Wieczorek po czym zostały zaprezentowane osiągnięcia naukowe i sylwetki wybitnych matematyków w których postacie wcielili się uczniowie klasy VII ale atrakcją nie było końca ponieważ na uczniów klas IV – VI czekało jeszcze jedno konkursowe zadanie do wykonania,  a był to pokaz mody matematycznej – uczniowie klas stanęli na wysokości zadania prezentując bardzo barwne i pomysłowe stroje jury w składzie p. Dyrektor Marzena Wessołowska, p. Anna Pachulska i p. Jolanta Krzemińska miały nie lada problem z wyborem najpiękniejszego stroju. Po podliczeniu wszystkich zebranych przez klasy punktów ostatecznie w turnieju zwyciężyła klasa VI. Nagrody wszystkim  klasom biorącym  udział w turnieju jak i zwycięzcom wręczyła p. Dyrektor Marzena Wessołowska  i  p. Marzena  Chodoła – Halaburda. Po wręczeniu nagród klasa siódma zaprosiła zebranych na przygotowany przez siebie skecz oczywiście związany z matematyką. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. 
    tekst. M.Chodoła-Halaburda

  • Kocham Cię Polsko

    Kocham Cię Polsko

    7 maja 2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie kl. V i III przygotowali program artystyczny pt. „Kocham Cię Polsko”. Insenizacja była lekka, zabawna, zawierająca sympatyczne dowcipy o nauczycielach uczących w szkole, i co najważniejsze, w przystępny dla uczniów sposób przedstawiała najważniejsze zagadnienia związane z Konstytucją 3 Maja. Głównym celem akademii było przybliżenie młodemu odbiorcy trudnych treści w sposób dla niego atrakcyjny. Przedstawienie zostało bardzo mile przyjęte przez publiczność.

    tekst. Edyta Kaczmarek

  • Święto Dnia Ziemi

    Święto Dnia Ziemi

    Dnia 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole młodzież przedstawiła program artystyczny z okazji minionego  święta Dnia Ziemi (22.04.). Uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie,  a klasa III zadbała o oprawę muzyczną.
    W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na wykonanie najciekawszej gazetki klasowej pn.,,Nasza Ziemia w naszych rękach”.

    I miejsce zajęła klasa III,

      II miejsce zajęła klasa VI ,

      III miejsce zajęła klasa I

      IV miejsce zajęła klasa VII.

     Wyróżnione klasy otrzymały nagrody które zostały ufundowane przez radę sołecką wsi Laskownica z panią sołtys Wiolettą Czają oraz koło  łowieckie ,,Odyniec 83’z siedzibą w Nowej Wsi.
    Pani Wioletta Chróścińska-Nowakowska serdecznie dziękuję za udział w konkursie.Program artystyczny przygotowały panie Wioletta Chróścińska-Nowakowska oraz  Anna Pachulska , a scenografią zajęła  się klasa V.

    materiał. Wioletta Chróścińska-Nowakowska

  • Konkurs Ładnego Pisania - „O Dyrektorskie Pióro”

    Konkurs Ładnego Pisania - „O Dyrektorskie Pióro”

    Konkurs Ładnego Pisania - „O Dyrektorskie Pióro” Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
    Cele konkursu:
    motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma,
    doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego,
     czytelnego i estetycznego pisania,
    zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania 
    zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej,
    wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma,

     kształtowanie patriotyzmu,

           •    zachęcenie do samodzielnego korzystania z literatury polskiej,

          •    zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność obcowania z literaturą.

    Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:


    konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII,
    tekst napisany  na gładkim, białym papierze (co zwiększa stopień trudności )
     o formacie A4,
    orientacja strony dowolna,
     tekst napisany odręcznie dowolną techniką (pióro, długopis, ołówek),
    tekst musi zawierać co najmniej 8 wersów (może być więcej),
    praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenie tekstu na 
    kartce papieru (marginesy i odstępy między wierszami),
    praca może zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki
     (np. ozdobna pierwsza litera wersu),
    wykorzystanie fragmentów twórczości Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza,
    podpisane prace  należy dostarczyć do 20 maja 2018 r. do Biblioteki 
    Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody  w Laskownicy.

          O ogłoszeniu wyników z pracy komisji konkursowej w składzie:
    Ilona Kurdelska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki   w Kcyni
    Justyna Makarewicz – pracownik Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM 
    w Kcyni
    Barbara Wojciechowska – pracownik  Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki  
     w Kcyni, filia w Chwaliszewie
    Marzena Wessołowska –  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody
     w Laskownicy, polonista
    Beata Pater – polonista, opiekun Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej
     im. Miłośników Przyrody w Laskownicy,
    oraz wystawie pokonkursowej, na którą zapraszamy wszystkich uczestników, organizatorzy poinformują telefonicznie.

                     Metryczka na odwrocie pracy konkursowej 
                                    Imię i nazwisko uczestnika
                                    Klasa
                                    Nazwa szkoły
                                    Imię i nazwisko opiekuna ( numer telefonu)
     

  • Daria, Tobiasz, Szymon wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień

    Daria, Tobiasz, Szymon wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień

    26 kwietnia uczniowie z klasy VII w składzie: Daria Tecław , Tobiasz Poznański i Szymon Popielarz wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, który odbył się w Nakle nad Notecią. Konkurs w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” odbył się w nakielskiej komendzie. Przedsięwzięcie to, jest corocznie organizowane przez policję przy współpracy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Nasza szkoła wzięła w nim udział po raz pierwszy. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień. Naszej reprezentacji nie udało się zająć miejsca na podium ale na pewno wzbogacili się o nowe doświadczenie i niezapomniane wrażenia. 

    tekst.B.Pater

  • Byliśmy z wizytą w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle

    Byliśmy z wizytą w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle

    W piątek 27kwietnia dzięki współpracy naszej szkoły z Ochotniczą Strażą Pożarną w Mieczkowie uczniowie klas I-III uczestniczyli w wyjazdowej lekcji o bezpieczeństwie. Odwiedziliśmy siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Nakle n/Notecią, gdzie strażacy z JRG nr 1 zapoznali naszych uczniów z wykonywanym zawodem strażaka.

    Uczniowie z Laskownicy zobaczyli wszystkie pomieszczenia, w których pełnią służbę strażacy. Dzieci zobaczyły specjalne szatnie, w których znajdują sią stroje bojowe strażaków, pokoje wypoczynkowe, kuchnia i stanowisko dowodzenia.

    Najwiekszym jednak zainteresowaniem cieszył sie pobyt w garażach, gdzie dzieci zapoznawały się ze sprzetem pożarniczym i ratunkowym.

    Wizyta w Komendzie Powiatowej zakończyła się niespodzianką artystyczną przygotowaną przez uczniów z okazji Dnia Strażaka. Były piosenki i wierszyki o strażakach, tradycyjne sto lat oraz oficjalne życzenia dla strażaków i pracowników KP PSP w nakle n/Notecią.

    Dziekujemy za organizację wyjazdu Panu Prezesowi OSP w Mieczkowie, który na swoje barki wziął organizację wyjazdu do Nakła oraz Zarządowi Gminnemu OSP w Kcyni za wsparcie w organizacji transportu.

    tekst. Robert Koniec

  • Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego

    Rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego

    W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu logopedycznego pt. „WESOŁE MINKI”. W konkursie wzięło udział 17 uczestników. Prace konkursowe przedstawiały ćwiczenia artykulacyjne albo pomysł własnej „minki”. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. 
    I MIEJSCE
    Paulina Siwiak (kl.”0”) i Maksymilian Pachulski (kl. I)
    II MIEJSCE
    Aleksandra Pachulska (kl. III) i Patryk Wiśniewski (kl. III)
    II MIEJSCE 
    Lena Rudzka (kl. I) i Adam Heymann (kl. „0”)
    Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje!
    Podziękowania za ufundowanie nagród kierujemy do Koła Łowieckiego „ODYNIEC” oraz Sołectwa Laskownica z Panią sołtys na czele.

    tekst. E.Kaczmarek

  • Pluszowy Miś 2018

    Pluszowy Miś 2018

    W dniu 17 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, w hali sportowej, został przeprowadzony od godz. 9.00 Finał XVII Edycji Turnieju Sportowego Gier i zabaw Ruchowych w Gminie Kcynia dla klas I, II, III i IV Szkół Podstawowych.

    Celem turnieju jest rozwój psycho - fizyczny dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych, przez gry i zabawy sportowe oraz rywalizację sportową, a także zapewnienie dzieciom radości z rywalizacji sportowej i uprawiania sportu.

    Faza finałowa została poprzedzona eliminacjami, a eliminacje treningami i pracą sportową dzieci i nauczycieli przygotowujących drużyny do Turnieju. I Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 10.04.2018 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące: Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie i Szkołę Podstawową
    im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.

    Wyniki Grupy „A” Eliminacji przedstawiają się następująco:
    I miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie w Palmierowie - 265 pkt.
    II miejsce Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy - 245 pkt.
    II Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 11 kwietnia, a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące: Szkołę Podstawową w Mycielewie, Szkołę Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

    Wyniki Grupy „B” Eliminacji przedstawiają się następująco:
    I miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni - 244 pkt.
    II miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 229 pkt.
    III miejsce Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - 220 pkt.

    Grupa finałowa została utworzona zgodnie z Regulaminem Turnieju „Pluszowy Misia 2018”z drużyn, które zajęły I i II miejsca w grupach eliminacyjnych. Tak więc na arenie Hali Sportowej w Kcyni w dniu 17.04.2018 r. spotkały się drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Mycielewie, Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie, Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego w Kcyni, i Szkołę Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy. Emocjonująca walka sportowa i rywalizacja nacechowana starannością w wykonywaniu konkurencji, walka o każdy punkt klasyfikacji przyniosła wiele satysfakcji zawodnikom, kibicującym ich koleżankom i kolegom, nauczycielom przygotowującym dzieci do turnieju, a także rodzicom obserwując ym sportowe zmagania swoich dzieci i to zarówno w fazach eliminacji i ścisłym finale.

    Klasyfikacja końcowa Finału XVII Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2018” w Gminie Kcynia przedstawia się następująco:

    I miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 246 pkt.
    II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni - 239 pkt.
    III miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie - 213 pkt.
    IV miejsce Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody - 208 pkt.

    tekst. J.Kurtysiak

  • Konkurs recytatorski

    Konkurs recytatorski

                                       KONKURS RECYTATORSKI
        
    13 kwietnia 2018r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. I – III, IV-VI i VII, w tym roku po raz  pierwszy uczniowie z klasy VII startowali w oddzielnej kategorii. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła dzieciom pani dyrektor. Podziękowania za ufundowanie nagród kierujemy  do Koła Łowieckiego ,,ODYNIEC” oraz Sołectwa Laskownica z Panią sołtys na czele. Zwycięzcy reprezentowali szkołę 19 kwietnia na Gminnym Turnieju Słowa w Kcyni.
    Klasy I-III
    I miejsce – Zuzanna Pozorska
    II miejsce – Paweł Ciemnoczołowski
    III miejsce – Sebastian Dziamara
    Wyróżnienie: Aleksandra Pachulska,Wiktor Baranowski
    Klasy IV-VI
    I miejsce – Martyna Haymann
    II miejsce – Martyna Nowak
    III miejsce – Filip Mróz
    Wyróżnienie: Natalia Czyż, Pola Koniec
    Klasa VII
    I miejsce – Daria Tecław
    Wyróżnienie: Emilia Pozorska

    tekst.B.Pater

  • "Jeśli zapomnę o Nich , Ty Panie na niebie zapomnij o mnie"

    "Jeśli zapomnę o Nich , Ty Panie na niebie zapomnij o mnie"

    My nie zapomnieliśmy o Nich. Z okazji 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej uczniowie kl.VI przedstawili program słowno-muzyczny pt. "Ostatni list". Składając wiązankę kwiatów i zapalone znicze przed brzozowymi krzyżami w sposób symboliczny oddaliśmy hołd wszystkim zamordowanym w Katyniu, w Charkowie i innych  miejscach kaźni. Muzyka z filmu "Polskie drogi", piosenki : "Biały krzyż","Ostatni list" i inne, wiersze, odczytane fragmenty pamiętnika, okolicznościowy wystrój sali- wprowadziły zebranych w zadumę .Z należytą powagą i w skupieniu uczestniczyliśmy w tej akademii. Naszą pamięć okazaliśmy też ofiarom katastrofy smoleńskiej.  "(...)Dajmy im miejsce , miejsce godne, godne i trwałe w nas, w rodzinach naszych, w narodzie, w historii."

    Nie zapominajmy o Nich! Pamiętajmy !!!

    tekst.Teresa Stańczyk

  • „Umiemy i chcemy ratować życie"- warsztaty medyczne w naszej szkole

    „Umiemy i chcemy ratować życie"- warsztaty medyczne w naszej szkole

    Najmłodsi uczniowe naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy medycznej. Przeprowadzenie zajęć było możliwe dzięki otwartego konkursu ofert pn. „Zdrowie i wolontariat” ogłoszonych przez Gminę Kcynia i powiat nakielski.

    Klub sportowy MLUKS Orlik Kcynia dzięki uzyskanej dotacji, we współpracy z p. Damianem Garlickim z firmy „Med-life”, przeprowadził profesjonalne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i RKO. Tym razem ze środków pozyskanych z Zarządu Powiatu Nakielskiego przeprowadził cykl zajęć pod hasłem „Umiemy i chcemy ratować życie”. 

    Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w zajeciach i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza nigdy nie będzie im potrzebna. Jeżeli jednak będą kiedykolwiek świadkami zdarzeń, w których zagrożenie będzie zdrowie lub życie innych osób, to szkolne zajecia zaowocują niesieniem pomocy.

    tekst. R.Koniec

  • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

    Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
    który puste życie napełnia światłem,
    a puste serca wzruszeniem.
    Kornel Makuszyński
    Dnia 26.o3.2018 r. w Naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy VI, którzy należą do aktywu bibliotecznego. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromną księgą dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
    tekst.B.Pater

  • Międzynarodowy Dzień Teatru

    Międzynarodowy Dzień Teatru

    Teatr to magia, teatr to czary, miejsce niezwykłe aż nie do wiary,  
     Tutaj królują  sny  i marzenia, świat szarobury w bajkę się zmienia 
    ( M. Witewska)                                                                            
    Dnia 22 marca 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Po słowie wstępnym nt. teatru uczniowie klasy V zaprezentowali przedstawienie pt. Jak to wiosny szukano. Aktorzy wcielili się w bajkowe postacie , które zgromadziły się nad rzeką w celu przywołania wiosny. Pomógł im w tym rybak. Złowił złota rybkę, dzięki której udało się sprowadzić upragnioną wiosnę i spełnić życzenie artystów. Z kolei uczniowie klasy IV wystawili spektakl w j. angielskim pt. PINOKIO. Na scenie nie zabrakło artystów z kl. III i II.
    tekst.J. Krzemińska

  • Radosnego Alleluja !

    W środę w Wielkim Tygodniu uczniowie kl. III wprowadzili nas w radosną atmosferę największych chrześcijańskich świąt- Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym przypomnieli tradycje wielkanocne. Radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa i od Zmartwychwstałego, który jest źródłem chrześcijańskiej radości doświadczyliśmy podczas wykonania piosenki " Chrześcijanin w drodze do nieba". Entuzjazm wykonawców udzielił się także słuchającym, którzy również włączyli się do wspólnego śpiewu. 

    Radosnego Alleluja !

    Tekst. Teresa Stańczyk

     

     

  • Powitaliśmy Wiosnę!

    Powitaliśmy Wiosnę!

    21 marca pięciokilometrowym marszem z "Marzanną" powitaliśmy wiosnę. Po długiej przerwie uczniowie wszystkich klas pod opieką nauczycieli wyruszyli poszukiwać wiosny. Ładna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerowi. Barwny korowód był symbolicznym wydarzeniem wyrażającym radość z pożegnania zimy. Marzannę wykonali uczniowie klasy siódmej.

    tekst. R.Koniec 

  • Twórcze zabawy klockami

    Twórcze zabawy klockami

    W ramach lekcji opiekuńczych uczniowie zerówki pod okiem pedagoga Roberta Koniec budowali przestrzenne budowle z klocków. Twórcza zabawa spodobała sie szczególnie chłopcom, którzy zaangażowali się w budowane wieży. Wspólne tworzenie z klocków było nie tylko dobrą zabawą ale i nauką działania w grupie.

    tekst. R.Koniec 

  • Zanieśliśmy zebraną żywność leśnej zwierzynie

    Zanieśliśmy zebraną żywność leśnej zwierzynie

    W piątek 16 marca uczniowie klasy III, IV i VI uczestniczyli w wycieczce pieszej do szkolnego paśnika dla zwierząt. Celem wyjścia było dostarczenie zebranej żywności do miejsca, gdzie leśna zwierzyna przychodzi na żer. Akcja zorganizowana została w ramach współpracy z Kołem Łowieckim "Odyniec" w Laskownicy.

    tekst. R. Koniec

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
    89-240 Kcynia LASKOWNICA
  • 52/5893754

Galeria zdjęć