"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
W poniedziałek 3 września 2018 roku uroczyście rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny 2018/2019. W asyście pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego, po czym Pani Anna Pachulska powitała uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Następnie głos zabrała pani dyrektor Marzenna Wessołowska, która skierowała ciepłe słowa przede wszystkim do najmłodszych uczniów oraz przekazała wszystkie informacje dotyczące organizacji nowego roku szkiolnego.
Rozpoczęcie roku szkolnego było także okazją do przekazania informacjo o zdobyciu Ii miejsca w gminnym konkursie "Segregacja- to sie opłaca". Pierwsze spotkanie po wakacjach zakończyło się programem artystycznym w wykoniu naszych uczniów i spotkaniami z wychowawcami klas.
tekst.R.Koniec
Informujemy, że od września rozpoczyna się rekrutacja uczniów i nauczycieli do projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Rozpoczęcie I naboru przewidziane jest na 10.09.2018 r., a jego zakończenie na 24.09.2018 r. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się TUTAJ
Rekrutacja uczestników do projektu prowadzona będzie na terenie szkół objętych projektem. Zgłoszenie do projektu należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny w formie papierowej w sekretariatach szkół objętych projektem oraz w biurze projektu (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy) i w biurach u parterów projektu lub w formie elektronicznej do pobrania ze stron internetowych szkół, lidera i odpowiednich dla danej szkoły partnerów
Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ
Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać w formie papierowej w sekretariacie szkoły, biurze projektu czy biurze partnera lub elektronicznej w formie skanu (adres mailowy szkół objętych projektem, partnerów, lub biura projektu):
Biuro projektu mieści się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy:Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego – Oddział w Bydgoszczy
ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz
tel. 52 322 90 67
mail: biuro@pte.bydgoszcz.pl, www.pte.bydgoszcz.pl
otwarte w godzinach: 8:00-16:00
Partnerzy projektu (adresy biur):
- Gmina Kcynia
ul. Rynek 23, 89-240 Kcynia
tel. 52 589 37 30
mail: urzad@kcynia.pl, www.kcynia.pl
otwarte w godzinach: 07:00-15:00, 07:00-16:00 (wtorki), 07:00-14:00 (piątki)
Nasza szkoła bierze udział w Projekcie „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Anieliny i Łodzia „Żakus” w okresie od 01.07.2018 r. do 31.05.2020 r.
Od września rusza rekrutacja dla uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie lidera projektu – PTE. Regulamin oraz formularze zgłoszeniowe do pobrania TUTAJ
W ramach projektu środki unijne zostaną wykorzystane na działalność wychowawczo-dydaktyczną. Wsparciem zostanie objętych 20 uczniów.
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze na najwyższym poziomie
Projekt Wyższa klasa! skupia się na rozwijaniu tzw. kompetencji kluczowych uczniów, czyli m. in. z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych. Podopieczni naszej szkoły ze szczególnymi potrzebami oraz trudnościami edukacyjnymi otrzymają wsparcie w postaci zajęć dydaktyczno-wyrównawczych właśnie z matematyki.
Wartość projektu: 1 377 870,00 PLN, w tym wkład Funduszy Europejskich 1 308 976,50 PLN
22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, pani dyrektor Marzena Wessołowska zabrała głos. Przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę, a także życzyła bezpiecznych wakacji. W części oficjalnej pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i stuprocentową frekwencję.
Wyróżnieni uczniowie:
kl. I – Zuzanna Pozorska, Sebastian Dziamara
kl. III - Katarzyna Kroll, Marcelina Lewandowska, Marcelina Pozorska, Wiktoria Kwiatkowska, Aleksandra Pachulska, Marika Nowak
kl. IV – Jakub Janke
kl. V – Natalia Czyż
kl. VI – Filip Kwiatkowski
kl. VI – Daria Tecław
Dyplomy i nagrody wręczył również p. J. Kurtysiak za osiągnięcia sportowe i systematyczne oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności. Ponadto p. B. Pater nagrodziła aktyw biblioteczny oraz uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w czytelnictwie. Tradycyjnie, jak co roku została wręczona nagroda Burmistrza i nagroda Dyrektora. Serdeczne podziękowania za trud pracy dydaktyczno-wychowawczej dla dyrekcji i grona pedagogicznego złożyła przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Grzybowska oraz przedstawiciele samorządu szkolnego.
Po części oficjalnej uczniowie kl. V zaprosili do wysłuchania i obejrzenia programu artystycznego pt. „Muzyczny skrót wiadomości z roku szkolnego 2017/2018.” Trochę inna forma pożegnania wywołała uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych. Po części artystycznej uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.
Składamy podziękowania za ufundowanie nagród książkowych dla wyróżnionych uczniów Radom Sołeckim i sołtysom wsi: Gromadno- p. M. Kwiatkowskiej, Piotrowo -p. A. Woźniak, Nowa Wieś -p. A. Kemnitz.
tekst. E.Kaczmarek
Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019:
Klasa I-,,Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa"(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa II-,,Kochamy Pana Jezusa "(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa III-,,Przyjmujemy Pana Jezusa"(podręcznik i zeszyt ćwiczeń)
Klasa IV-,,Jestem chrześcijaninem"(podręcznik)
Klasa V-,,Wierzę w Boga"(podręcznik)
Klasa VI-,,Wierzę w Kościół"(podręcznik)
Klasa VII-,,Spotkanie ze słowem"(podręcznik)
Kasa VIII-,,Aby nie ustać w drodze"(podręcznik)
Wszystkie podręczniki są autorstwa J. Szpet i D. Jackowiak(Wydawnictwo Świętego Wojciecha). Zakupują je indywidualnie rodzice. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do pozostałych przedmiotów uczniowie otrzymają we wrześniu w szkole.
14 czerwca odbyło się wręczenie nagród laureatom XII edycji konkursu "Leśne Impresje"
Do konkursu przystąpiło 21 szkół z regionu. Jury oceniło ponad 100 prac. Uczestnicy konkursu dostarczyli prace, które kapitalnie ujęły temat tegorocznego motta - „ Las wyłonił się zza drzew”. W pracach malarskich pojawiał się motyw drzwi otwierających się na las lub zwierząt w otoczeniu ekosystemu leśnego. Każda z prac została wykonana z ogromną starannością i pomysłem, którym mogą się wykazać młodzi ludzie. Dlatego konkurs realizowany jest właśnie dla dzieci, które spoglądając na otaczający nas świat dostrzegają jego piękno, które czasami nam, dorosłym, umyka.
Nagrody, jakie otrzymali laureaci, zostały sfinansowane również ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wybrano je tak, aby zachęcały do pobytu w lesie. Wśród nich znalazły się m.in. namioty, plecaki oraz sprzęt sportowy, który zapewne pobudzi do aktywności na wolnym powietrzu.
Miejmy nadzieję, że poza nagrodami, ogromną radością dla laureatów było znalezienie się wśród 40 osób, które wyróżniliśmy za pracę, jaką włożyli w stworzenie swoich dzieł.
Dnia 15 czerwca 2018r.klasa III,IV,V,VI i VII pojechała do Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie. Muzeum to stanowi centrum edukacji ekologicznej i przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska. Jego misją jest zachowanie dziedzictwa
kulturowego regionu, walorów turystycznych. Była to niezwykła lekcja przyrody dla naszych uczniów. Po zwiedzeniu muzeum mogliśmy także zobaczyć stajnie oraz trening zawodów konnych.
Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy wycieczki pragną bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców na czele z p. Magdaleną Grzybowską za zasponsorowanie biletów do muzeum.
tekst. W. Nowakowska-Chróścińska
14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ładnego Pisania ,, O Dyrektorskie Pióro Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy”. Do konkursu w tym roku przystąpiło 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Palmierowa, Kcyni, Rozstrzębowa, Sipior i Laskownicy. W II już edycji konkursu uczestnicy zmagali się z twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, przekonali się, że piękne pisanie nie jest trudne. Dziś coraz częściej używamy komputerowej klawiatury do tworzenia tekstów pisanych. Warto jednak pielęgnować stare zwyczaje, warto własnoręcznie pisać, pochylać się nad kartką i czasem nie pozwolić „wejść nowoczesności w nasze życie”. Jury konkursu w składzie: p.Ilona Kurdelska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, p. Justyna Makarewicz – pracownik Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM w Kcyni, p. Barbara Wojciechowska – pracownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, filia w Chwaliszewie, p. Marzena Wessołowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, polonista, p. Beata Pater – polonista, opiekun Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Zuzanna Dziewieczyńska SP Kcynia
II miejsce – Zofia Kwiatkowska SP Kcynia, Julia Pozorska SP Laskownica
III miejsce – Wiktor Duliba SP Kcynia
Wyróżnienie: Olaf Jagodziński SP Palmierowo, Wiktoria Zagórska SP Rozstrzębowo, Sandra Stanecka SP Sipiory, Antonina Kluczyńska SP Kcynia, Emilia Pozorska SP Laskownica.
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień poprzedziła inscenizacja ,, Świezianki” A.Mickiewicza w wykonaniu uczniów kl.VII. Organizator serdecznie dziekuje za ufundowanie nagród pani Dyrektor Marzenie Wessołowskiej, Urzędowi Miejskiemu w Kcyni oraz Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią z panem Tomaszem Miłowskim na czele, ponadto podziękowania kieruję do p. Roberta Koniec, p. Krystiana Wojtalewicza i p. Agnieszki Poznańskiej za nieocenioną pomoc w przygotowaniach uroczystości.
tekst. B.Pater
Dnia 12.06.2018 r. o godz. 900 odbył się w Szkole Podstawowej w Laskownicy XVII Memoriał im. Janusza Sztukowskiego w mini piłkę nożną. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół: Rozstrzebowa, Sipior, Kcyni, Dziewierzewa, Mycielewa i Laskownicy. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach: pierwsza - Mycielewo, Laskownica i Rozstrzebowo, druga - Kcynia, Dziewierzewo i Sipiory. Zwycięscy grup i drugie miejsca spotkały się w 1/2 rozgrywek.
Pary pół finałowe
1. Laskownica - Kcynia 5:0
2. Mycielewo - Dziewierzewo 4:3
Finał Mycielewo - Laskownica 1:0
III miejsce Kcynia - Dziewierzewo 0:3
Królem strzelców został Krzysztof Jurek, najlepszym bramkarzem Tomasz Bugaj, a najlepszym zawodnikiem Jakub Mlicki.
Skład naszego zespołu: Nikodem Guzek, Filip Kwiatkowski, Filip Mróz, Mikołaj Wiśniewski, Tomasz Wiącek, Tomasz Bugaj, Oliwier Ziemski i Gracjan Pozorski.
tekst. J.Kurtysiak
Zwracamy się z prośbą o przywożenie do szkoły do 22 czerwca 2018 r. szkła, makulatury, puszek i plastiku, które przekażemy na konkurs „Segregacja – to się opłaca”. Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie!!!
Dnia 15 czerwca uczniowie klas I i II w ramach ogólnopolskiego programu ŚNIADANIE DAJE MOC wspólnie przygotowali zdrowe kanapki z przyniesionych przez siebie produktów. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Najważniejsze cele programu to: zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Wspólnie przygotowane śniadanie było zwieńczeniem cyklu zajęć, na których dzieci poznały m. in. 12 zasad zdrowego odżywania dla uczniów Według Instytutu Matki i Dziecka.
tekst.B.Lubianiec
W ramach zajęć profilaktycznych przed wakacjami w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbyły się zajęcia „Bezpieczne wakacje”. Policjant z Komisariatu Policji w Kcyni st. asp. Bartosz Królczyk wraz z pedagogiem Robertem Koniec odbyli pogadanki z uczniami na temat bezpiecznych zabaw i spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zażywania kąpieli w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników, zakazie wykonywania prac gospodarskich przy maszynach rolniczych przez dzieci.
Policjant zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z korzystania z portali społecznościowych i internetu. Podkreślił także i zaapelował o nie zażywanie alkoholu i dopalaczy i opowiedział o tragicznych skutkach, które mogą być konsekwencją zażycia używek.
W drugiej części zajęć „Bezpieczne wakacje” uczniowie szkoły w Laskownicy uczestniczyli w ewakuacji i pokazach pierwszej pomocy i sprzętu pożarniczego. Celem takich zajęć jest zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w wypadku wystąpienia pożaru lub innych zdarzeń pogodowych na terenie szkoły. Okres letni sprzyja także nauce poprzez bezpośrednie uczestnictwo uczniów w zajęciach ze strażakami. Zawsze łączymy naukę z praktycznym działaniem. Przed feriami odbyliśmy zimową akcję na zamarzniętym stawie w Smoguleckiej Wsi, a dziś kończymy rok szkolny zajęciami poświęconymi „Bezpiecznym wakacjom”– powiedział pedagog szkolny Robert Koniec.
Uczniowie, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy dziękują strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Szubinie, druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych w Mieczkowie, Kcyni i dzielnicowemu z Komisariatu Policji w Kcyni Bartoszowi Królczykowi za przeprowadzoną ewaluację oraz zajęcia profilaktyczne.
tekst. R.Koniec
Witam pana panie psie, porozmawiać z panem chcę, gdybym pieski język znał to bym szczekał hau, hau, hau… Tym prostym wierszem od kilku lat rozpoczynamy w naszej szkole zajęcia dogoterapii dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mamy szczęście współpracować od lat z ludźmi o wielkich sercach, zaangażowanych, pragnących nieść radość z Fundacji Cane Pro Humano. Wolontariusze z fundacji wraz z pieskami prowadzą zajęcia z dziećmi. W poniedziałek 11 czerwca 2018 r. odbyły się ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym. Wszystkie dzieci na zakończenie zajęć otrzymały upominki i życzenia udanych wakacji. Pragnę podziękować w imieniu dzieci wszystkim wolontariuszom i pieskom za poświęcony czas, okazane serce, wspaniałe zajęcia. Dziękujemy!!!
Anna Pachulska
04 czerwca w naszej szkole odbył się festyn pod hasłem "Dzień Rodziny". Od samego rana dzieci miały okazję do wspaniałej zabawy. Klasy 0-3 brały udział w zabawach przygotowanych przez panie animatorki a starsi uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych. Później dołączyli do nas rodzice, którzy wraz ze swoimi małymi i dużymi pociechami brali udział w różnorodnych konkurencjach. W programach artystycznych wystąpiły dzieci z klasy: pierwszej,trzeciej i szóstej. Powodzeniem cieszyła się fontanna z czekolady oraz smakowita kiełbasa z grilla.
Pani Dyrektor oraz Rada Rodziców dziękują wszystkim osobom,które przyczyniły się do uatrakcyjnienia tegorocznego Dnia Rodziny". Podziękowania składają: Prezesowi i Zarządowi BS w Kcyni, państwu Paradowskim (sklep rolno-spożywczy w Kowalewku), Sołectwu Ludwikowo ( Radzie na czele z p. sołtys Dorotą Tecław), Sołectwu Smogulecka Wieś ( Radzie na czele z p. sołtys Danutą Rudzką), firmie Ani-Marta na czele z p. Martą Łastowską z Pauliny oraz paniom: M. Czyż, E. Rzepeckiej, K. Mróz, A. Ciemnoczołowskiej, W. Czaja, W. Bernas, A. Poznańskiej, A.Kemnitz a także panom: K. Wojtalewiczowi, K.Kowalskiemu (naszym kierowcom).
tekst. A.Lewandowska
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie konkursu ekologicznego , który odbywa się corocznie na początku czerwca. Nie jest to termin przypadkowy ponieważ 6 czerwca 2012 roku naszej szkole nadano imię oraz sztandar. W tym roku konkurs ten pod nazwą „Bądź Miłośnikiem Przyrody – Chroń Środowisko!”odbył się 5 czerwca - zorganizowany i przeprowadzony został przez panią Teresę Stańczyk i Wiolettę Chróścińską-Nowakowską. Wzięły w nim udział 2-osobowe zespoły z 5 szkół podstawowych naszej gminy. Na początku wszystkich powitała pani Wioletta Chróścińska-Nowakowska, przedstawiając jednocześnie cel i plan spotkania. Następnie uczniowie klasy V z Laskownicy zaprezentowali część artystyczną dotyczącą ochrony środowiska. Ekologiczne anegdoty wprowadziły uczestników w odpowiedni nastrój. Po omówieniu zasad konkursu przez panią Teresę Stańczyk uczniowie przystąpili do pracy. Wykonując zadania o różnym stopniu trudności, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii.
Wyniki gminnego konkursu ekologicznego ,,Nasza ziemia w naszych rękach”
I miejsce zajęła Zuzanna Lewandowska ,SP-Rozstrzębowo
II miejsce zajął Patryk Tyczyński, SP-Palmierowo
III miejsce zajął Piotr Wekwerth,-SP-Dziewierzewo
Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.
Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Kcyni p. Marka Szarugę , któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także w stronę p. Adama Kaczmarka z Referatu Rolnictwa , Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami.
tekst. W. Chróścińska-Nowakowska
Dnia 6 czerwca w SP w Rozstrzębowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literackiego "Moda na pisanie". Miło nam poinformować, iż w kategorii klas I- III dwóch uczniów z klasy II naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów. Dominik Woźnicki zdobył II miejsce, a Norbert Rocławski- III. Serdecznie gratulujemy chłopakom!
tekst. B.Lubianiec
W dniach 07-09.05.2015r. uczniowie kl.VI wraz z opiekunami uczestniczyli w "zielonej szkole" w Tleniu.Stało się to możliwe dzięki organizatorom tj. Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Byli z nami też uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych: Dziewierzewo, Rozstrzębowo, Sipiory. Wyjazd był bardzo udany. Pogoda dopisała.Atrakcji mnóstwo! Atmosfera wspaniała!Posiłki smaczne ! No i przede wszystkim serdeczni, wspaniali ludzie!!! Bezpiecznie i pełni wrażeń (tych bardzo pozytywnych !!!) wróciliśmy do domu, no i do codziennych obowiązków, ale wspomnienia pozostaną na długo: kąpiele w basenie, pływanie kajakami i rowerkami wodnymi, zwiedzanie akweduktu i wieży widokowej w Fojutowie, ognisko, wspólne gry i zabawy, długie rozmowy...
Wszystkim, którym zawdzięczamy tak wiele pięknych przeżyć serdecznie dziękujemy!
tekst.T.Stańczyk
Dnia 5 czerwca dzieci z klas I- III udały się na wycieczkę do Poznania. Pomimo wczesnej godziny wyjazdu, od rana wszystkim dopisywał znakomity humor. Atrakcji było wiele, więc pobyt w pięknym Poznaniu był bardzo intensywny. Zwiedzanie zaczęliśmy od Starego Rynku i znajdujących się tam zabytków, o historii których wiele opowiedział nam przewodnik. Wjechaliśmy też na wieżę widokową, ze szczytu której podziwialiśmy panoramę Poznania. Udało się nam też zobaczyć z bliska przelatujący samolot. Potem był czas na zakup pamiątek i obejrzenie dokładnie o godz. 12.00 trykających się na wieży poznańskiego Ratusza koziołków. Krótko ochłodziliśmy się w pobliskiej fontannie i już z okien autokaru oglądaliśmy pozostałe, ciekawe zakątki Poznania. Troszeczkę wyczerpani tym zwiedzaniem udaliśmy się na posiłek do McDonald's. Szybko odzyskaliśmy siły i naładowani energią pojechaliśmy na Maltę, aby skorzystać z ostatniej atrakcji, jaką był zjazd z górki na pontonach. Zabawa była wyśmienita, ale czas powrotu zbliżał się nieubłaganie. Pełni wrażeń, zaopatrzeni w mnóstwo pamiątek, wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
tekst . B.Lubianiec
W dniach 29,30,31.05.2018r. uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy wyjechali na krótki odpoczynek do Smerzyna. Mimo, że nie był to pierwszy wyjazd na zieloną szkołę, uczniowie podziwiali to miejsce na nowo. Przez cały pobyt dopisywała nam piękna pogoda, więc wykorzystywaliśmy ten fakt spędzając jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, grając w piłkę, badmintona , urządziliśmy również mini podchody-grupy szukały się wzajemnie na terenie ośrodka. Przez cały czas pobytu korzystaliśmy z dobrodziejstw plaży usytuowanej w pobliżu i boisk znajdujących się na terenie. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy zapewnili uczniom bezpieczny dojazd i powrót z biwaku.
tekst. B.Pater
W dniu 26 marca 2018r. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Celem olimpiady było pogłębienie wśród uczniów wiedzy o życiu i posłudze Jana Pawła II - naszego Wielkiego Rodaka. Do olimpiady przystąpiło 5 uczniów klasy VI. Należało odpowiedzieć na 30 pytań .Maksymalnie można było otrzymać 240 punktów. W olimpiadzie wzięło udział 3325 uczniów .Średni wynik krajowy wyniósł 173 punkty. Nasza uczennica Martyna Heymann uzyskała 174 pkt. i zajęła 34 miejsce,a Julia Kiżewska- 172 pkt.( 35 miejsce). Kolejne miejsca przypadły: Wanessie Wojciechowskiej, Filipowi Kwiatkowskiemu i Marcie Mizdalskiej.
Wszystkim uczestnikom Olimpusa serdecznie gratulujemy !
tekst. Teresa Stańczyk