"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Karina Kowalska – uczennica klasy VI zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim ,,Moja opowieść wigilijna”. Zadaniem konkursu było napisanie opowiadania, którego inspiracją miał być obraz, ilustracja, stara pocztówka, dzieło sztuki, które poruszy serce , natchnienie do stworzenia niezwykłej historii. Karinie udało się zdobyć serca Jurorów! Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 10 grudnia , na nakielskim rynku podczas XI Festiwalu Haftu i Rękodzieła. Nagrodę wręczył dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury pan Michał Dubkowski.
tekst. B.Pater
12 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Czyż z klasy V, Nikodem Guzek i Filip Kwiatkowski z klasy VI brali udział w czternastej edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Celem zmagań było budzenie wśród dzieci motywacji do pogłębiania wiedzy z dziedziny ortografii, kształcenie szacunku do mowy ojczystej oraz integracja środowisk szkolnych gminy Kcynia. Tegoroczny test składał się z 20 różnego typu zadań. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut. Łącznie do zdobycia było 306 punktów. W klasyfikacji zespołowej reprezentanci naszej Szkoły zajęli zaszczytne III miejsce. Dodatkowo Natalia Czyż uzyskała tytuł Mistrza Ortografii zdobywając największą ilość punktów (276) w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy uczestnikom ogromnej wiedzy w tak trudnej dziedzinie, jaką jest ortografia.
tekst. B.Pater
Klasa I naszej szkoły bierze udział w Plebiscycie Gazety Pomorskiej na "Najsympatyczniejszych Pierwszaków 2017". Zachęcamy wszystkich do wsparcia w plebiscycie naszych pierwszaków poprzez wysłanie płatnego SMS ( Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT) na specjalny numer konkursowy.
Aby poprawnie oddac głos należy wysłac SMS pod nr 72355 o treści PW.66
Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/plebiscyty/a/pierwszaki-2017-wyniki-glosowania-w-regionie-nr-1,12729464/
W niedziele w kościołach w Kowalewku i Sipiorach odbyły się koncerty charytatywne „Dar Dominiki”. Ta forma wspólnej pomocy dzieciom z Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala im. dr.A. Jurasza w Bydgoszczy, która w gminie Kcynia kultywowana jest od kilku lat. Koncerty charytatywne, w którym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, młodzież byłego Gimnazjum w Chwaliszewie i członkowie Orkiestry Dętej Żeglugi Śródlądowej w Nakle n/Notecią.
Nierozłączną częścią corocznych akcji jest kiermasz świąteczny, przygotowany przez wiele osób. Wspaniałe prace, ozdoby świąteczne, pierniki i wiele innych piękności sprzedawano przed i po mszach świętych w Kowalewku i Sipiorach. W tym roku w organizację koncertów włączyło się Sołectwo Kowalewko, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki, najbliższa rodzina zmarłej Dominiki oraz całe szerokie grono ludzi, którzy po prostu chcieli pomóc.
Ksiądz Proboszcz Jarosław Rusnak podziękował organizatorom za wspaniały koncert i kiermasz i zaprosił do udziału w koncercie w Smogulcu. O zebranych funduszach dla dzieci bydgoskiego oddziału onkologii poinformujemy w najbliższym czasie.
Obsługę nagłośnienia charytatywnie zapewnił DJ Karuzel Piotr Wilak z Nakła n/Notecią za co mu serdecznie dziękujemy.
27 listopada uczniowie klas IV,VI i VII wraz z opiekunami udali się do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią ,aby obejrzeć wystawę czasową nt.,,Bursztyn-Skarb Bałtyku". Wystawa ta prezentuje różne przedmioty wykonane z bursztynu . Można było podziwiać biżuterię , sztućce, różne naczynia i figurki z fragmentami bursztynu.Interesująco wyglądają także nieobrobione bryły bursztynu.
Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej z zakresu historii nt.,,Nakło- miasto trzech kultur". Poznali architekturę dawnego Nakła oraz sytuację społeczno-gospodarczą miasta na przełomie XIX i XX wieku.Prezentacja ukazała kulturę, gospodarkę oraz wzajemne relacje panujące w Nakle między Polakami, Niemcami i Żydami. Jeżeli chodzi o tę lekcję muzealną to możliwy jest też spacer po Nakle , ale ze względu na warunki atmosferyczne ograniczyliśmy poznanie stolicy powiatu do obejrzenia prezentacji.
W tym czasie uczniowie klasy V wraz z opiekunem udali się do Nakielskiego Ośrodka Kultury na nagranie słuchowiska,,Zaproszenie do Narnii" na podstawie lektury ,,Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Efekty pracy będą wkrótce dostępne na naszej stronie internetowej.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy schronisko dla zwierząt w Rozwarzynie i obdarowaliśmy bezdomne zwierzęta karmą zebraną wśród uczniów naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Beaty Pater.
tekst. M.Wessołowska
Zbieramy płyty CD/DVD na kolejna choinkę. Macie stare bajki,gry,filmy? Poszukajcie w szufladach i przynieście do szkoły do pana Roberta.
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dn. 24.11.2017 r. w godzinach od 17.00 - 20.00 z inicjatywy samorządu szkolnego i szkolnego koła wolontariatu odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność szkolną. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, które przygotowała klasa V. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki, którą zapewnił nam didżej-pan Łukasz. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
Serdeczne podziękowania kieruję do pani Agnieszki Kemnitz za pomoc w organizacji dyskoteki oraz do pana Łukasza za oprawę muzyczną i wspaniałe prowadzenie zabawy.
tekst. B.Pater
Dnia 22 listopada 2017r.uczniowie klas IV,V,VI i VII wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Leśnej Szkoły na Barbarce w Toruniu. Odbyły się tam zajęcia dotyczące wykorzystania odpadów.
Najpierw była się część teoretyczna gdzie uczniowie zostali zapoznani z pojęciem recyklingu a później każdy uczestnik wykonał świąteczny lampion .Oczywiście wykorzystując puste słoiki ,które bardzo często są nam niepotrzebne .
W przyszłym roku zamierzamy wybrać się ponownie.
tekst. W. Chróścińska-Nowakowska
Dnia 7 listopada 2017 r. w naszej szkole świętowano Dzień Myśliwych .Z tej okazji przybył do nas niezwykły gość ,członkini Koła Łowieckiego ,,Odyniec 83”: p.Beata Hein.
Przygotowano krótkie przedstawienie pod okiem p. W. Chróścińskiej –Nowakowskiej oraz p.A.Pachulskiej w którym to pojawiły się wiersze i pieśni myśliwskie z udziałem klas III i V . O dekorację zadbał p. Robert Koniec. Następnie głos zabrała p. Beata Hein oraz p.Dyrektor Marzena Wessołowska . Został także rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pn.,,Las jesienią’’. Udział wzięło 7 osób: Natalia Czyż ,Oliwia Rzepecka, Patrycja Siwiak –klasa V, Klaudia Pogoda, Karina Kowalska, Julia Kiżewska-klasa VI oraz Szymon Popielarz z klasy VII.
Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni.
tekst. W. Chróścińska-Nowakowska
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii .Poprowadzili ją przedstawiciele firmy Kapsuła Czasu z Torunia.
Dotyczyła ona początków państwa polskiego. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę nt. Gród i drużyna Mieszka I. Usłyszeli oprócz znanych faktów historycznych, mnóstwo ciekawostek z tego etapu dziejów naszego państwa. Ciekawy sposób przekazu informacji historycznych , poparty wieloma rekwizytami i pokazem, uatrakcyjniły to spotkanie. Uczniowie w aktywny sposób uczestniczyli w zajęciach oraz wykazali się dużą wiedzą, udzielając poprawnych odpowiedzi na stawiane pytania. Widoczne było bardzo duże zainteresowanie przedstawianą tematyką. Warto także w taki niecodzienny sposób poznawać przeszłość naszej ojczyzny! Lekcja ta była pewnego rodzaju kontynuacją rozważań o Ojczyźnie (odbyła się bezpośrednio po Święcie Niepodległości ) .
Tekst.T.Stańczyk
Listopad to szczególny czas zadumy, czas wspomnień...,m.in. o tych, którzy odeszli, także o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, (...)która jest naszą matką"- jak często podkreślał nasz Wielki Rodak św.Jan Paweł II-Papież. W swoich licznych wypowiedziach na temat patriotyzmu podkreślał bezwzględne przywiązanie do ojczyzny i narodu. Podczas uroczystego apelu z okazji naszego Narodowego Święta Niepodległości uczniowie kl. VI wykonali montaż słowno- muzyczny, w którym mocno akcentowali piękno naszej Ojczyzny. Przedstawili różne formy okazywania miłości i przywiązania do niej. Dekoracja zawierająca elementy narodowe, piosenki i wygłoszone teksty oraz przemówienie pani dyrektor skłoniły do refleksji na temat Ojczyzny.Pomyśl, czym ona jest dla Ciebie ? Rozpoczynamy przygotowania do obchodów w przyszłym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Tekst. T.Stańczyk
9 listopada 2017 r. grupa uczniów z klas III, IV, V, VI i VII wraz nauczycielami: p. Beatą Pater, p. Jolantą Krzemińską, p. Joanną Zimną, p. Robertem Końcem i p. Anną Pachulską wyjechali do Torunia. Toruń, to piękne miasto słynące z Kopernika, pierników i… gołębi. A my podróż do tego miasta połączyliśmy z wizytą w teatrze Baj Pomorski, by obejrzeć spektakl pod tajemniczym tytułem „Blee”. Przedstawienie rozpoczęło się poważną sceną: oto sąd: pięcioro groźnych sędziów, wielkich, potężnych, skrytych za wysokimi pulpitami; przed nimi siedzi, tyłem do nas, maleńka postać. Postać mówi: „Nie wierzę”. Okazuje się, iż powodem sądu jest właśnie ów brak wiary – wiary w istotę wyższą, tu utożsamioną z Królową Motyli. Paź Królowej nie wierzy w jej istnienie, ponieważ nigdy jej nie widział. Ponieważ sąd nie jest w stanie zmusić Pazia, by przyznał, iż wierzy w istnienie tej, której nigdy na własne oczy nie widział, skazuje go na uwięzienie w autobusie linii 64 na ulicy Kaczej. Bo oto zesłany do zajezdni motyl spotyka tam innych wyrzutków: Darię – larwę, która nie chce się przepoczwarzyć w motyla, bo uważa, że jest za gruba, Wiktora – pająka pozbawionego nóg, Mańkę – osę, która w trakcie emocjonującego snu o tym, że zamiast nudnych pasków ma na ciele ekscytujące cętki, straciła żądło, oraz dwóch małomównych, niezbyt czystych braci karaluchów: Antonia i Banderasa. Drużyna wyrzutków posiada jeszcze jednego członka – tajemniczego Blee, o którym nie wiadomo nic, ponieważ przez klapę w autobusie wystawia zaledwie rękę i strasznie rozczochraną fryzurę. Ten margines robaczego świata nie chce uwierzyć, że Paź mógł zostać skazany za coś tak absurdalnego jak brak wiary, i wietrzy jakiś podstęp w jego przybyciu, toteż motyl przyznaje, iż ma zorganizować na pętli konkurs talentów. Dalej akcja toczy się w oparciu o odkrywanie talentów i możliwości tych, których świat uważał za bezwartościowych, ale – i to jest wspaniałe przesłanie tego przedstawienia – owo „nabywanie wartości” nie dokonuje się poprzez zdobycie zewnętrznego uznania (nikt nie przychodzi oglądać talent show, bo nikt o nim nie wiedział), lecz dzięki sile czerpanej z przyjaciół i samego siebie. Tak naprawdę, każdy ma jakiś talent, każdy jest inny i ma do tego prawo. Na koniec Paź Królowej odzyskuje wiarę, ponieważ tajemnicze Blee okazuje się Królową, która – odkąd zasiadła na tronie – nie mogła być już sobą, ponieważ nikt nie traktował jej z sympatią, tylko z pełnym szacunku dystansem, postanowiła się zatem ukryć. To było kolejne wartościowe przesłanie, że czasem lepiej, bo szczęśliwiej, jest być sobą niż być na szczycie. Zachwycająca była warstwa muzyczna Bleee… ponieważ jako piosenek użyto tam wielkich hitów: Satisfaction Stonesów z tekstem: „Trzęsę sadłem. Jestem piękna”, czy Children of the revolution T.REXA, odśpiewane zresztą w swojej kanonicznej wersji na finał spektaklu. Sposób, w jaki śpiewano wszystkie piosenki, był bardzo rockowy, ostry, drapieżny, a równocześnie bardzo profesjonalny. Akcja spektaklu była bardzo dynamiczna, wciągająca. Po spektaklu wszyscy udaliśmy się na spacer po Toruniu, kupiliśmy pamiątki i smaczne pierniki. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali nasi bliscy. A do Torunia zapewne wrócimy.
tekst. A.Pachulska
Druga połowa października to czas, kiedy częściej odwiedzamy cmentarze i porządkujemy groby, dlatego uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani T.Stańczyk i pani B.Pater udali się na cmentarz znajdujący się w Smogulcu. Celem wyjazdu było porządkowanie starych, zaniedbanych i opuszczonych grobów. Akcję sprzątania cmentarza poprzedziła zbiórka zniczy. W pierwszej kolejności została uporządkowana mogiła Powstańców Wielkopolskich, uczniowie oddali cześć Poległym w bohaterskim zrywie i zapalili znicze. Posprzątano wiele grobów. Organizator akcji serdecznie dziękuje pani Dominice Tecław za dowiezienie na miejsce niezbędnych narzędzi, pani Agnieszce Poznańskiej i panu Krystianowi za pomoc w porządkowaniu, uczniom i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powodzenia całego przedsięwzięcia wyrażając jednocześnie nadzieję, że akcja porządkowania miejscowego cmentarza zostanie powtórzona jeszcze wiele razy, bo przecież takie wspólne działanie najskuteczniej uczy młodych ludzi szacunku i pamięci o zmarłych oraz podkreśla więzi rodzinne, które trwają wiecznie.
tekst. B.Pater
27.10.2017r. nasza biblioteka szkolna obchodziła swoje święto, z tej okazji uczniowie z klasy VII i VI przygotowali galę postaci lektur szkolnych. Na scenie pojawili tacy bohaterowie jak: Zeus i Hera, Romeo i Julia, Pinokio, Mikołajek , Ania z Zielonego Wzgórza, Edmund z Opowieści z Narnii, Zenek z Tego obcego, Mary Lenox z Tajemniczego ogrodu. Pomysłowość odtwarzanych ról zaskoczyła wszystkich. Aktorzy w ciekawy sposób zachęcali swoich młodszych kolegów do czytania lektur szkolnych, starali się przekazać wartości i naukę, jaką może dać czytanie. Po gali nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie nagród. W konkursie dla klas I-III na ,,Najładniejszą zakładkę do książki” I miejsce zdobył Norbert Rocławski, IImiejsce- Aleksandra Pachulska, III miejsce- Paweł Bernas, wyróżnienia zdobyli: Maksymilian Pachulski i Dominik Woźnicki. W konkursie dla klas IV-VII ,, Reklama lektury szkolnej” I miejsce zajęła Marta Mizdalska, II miejsce- Emilia Pozorska, III miejsce- Klaudia Pogoda, wyróżnienia: Mateusz Pozorski i Wanessa Wojciechowska.
tekst. B.Pater
Należy już do tradycji, że w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża nasza szkoła obchodzi Dzień Papieski. Hasłem były słowa „Idźmy naprzód z nadzieją” zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II.
Nie inaczej było i w tym roku szkolnym.
Dzisiaj 20 października 2017 r. społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystym apelu z okazji Dnia Papieskiego. Na wstępie Mariola Ornowska- katechetka, powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wysłuchania montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy trzeciej pod jej kierunkiem.
Program artystyczny przypomniał nam najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II oraz przybliżył nauczanie naszego Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II wyjaśniając, skąd czerpał on nadzieję. Tegoroczny Dzień Papieski był ponownym zaproszeniem do tego, by młodzi ludzie docierali do głębi nauczania Papieża – Polaka.
Treść apelu przeplatały współczesne piosenki religijne a także ulubiona pieśń Jana Pawła II „Barka”
Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Marzenna Wessołowska. Podziękowała za przygotowanie tej wyjątkowej dla każdego z nas Rocznicy.
Dekoracje wykonał nasz niezawodny p. Robert Koniec.
Dla społeczności szkolnej było to niezwykle ważne święto oraz okazja do pójścia drogą nadziei, którą Ojciec Święty wytrwale nam wskazywał.
Przedstawienie zostało bardzo życzliwie przyjęte.
tekst. M.Ornowska
Wykonaj ciekawe zdjęcie na którym będzie znajdował się las jesienią. Następnie prześlij na adres splaskownica@wp.pl Termin nadsyłania prac:6.11.2017r.
W dniu 29.09.2017 roku obchodzony był w Naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie klasy czwartej, piątej, szóstej i siódmej zmagali się z zadaniami zakresu tabliczki mnożenia. Rywalizacja była zacięta po ciężkim „boju” zwycięzcami zostali w:
Klasa IV:
Amelia Szarwark, Mateusz Pozorski
Klasa V:
Natalia Czyż, Julia Wiśniewska, Filip Mróz, Pola Koniec, Martyna Nowak, Oliwia Rzepecka,
Klasa VI:
Klaudia Pogoda, Marta Mizdalska, Martyna Heymann, Filip Kwiatkowski, Nikodem Guzek, Michalina Tecław
Klasa VII:
Mikołaj Przybek, Daria Tecław, Łukasz Bugaj, Emilia Pozorska, Tobiasz Poznański, Michał Muszyński, Julia Rocławska
Nagrody i dyplomy zostały wręczone zwycięzcą podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody wręczyły pani dyrektor Marzena Wessołowska wspólnie z panią Marzeną Chodoła – Halaburda. Gratulujemy zwycięzcą.
tekst. M.Chodoła – Halaburda
Dnia 13.10.2017r. podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literackiego,,Wyjątkowe wakacje 2017''.
Miło nam poinformować,że laureatkami zostały:
I miejsce: Patrycja Siwiak z klasy V i Klaudia Pogoda z klasy VI,
II miejsce: Pola Koniec z klasy V i Natalia Czyż z klasy V,
III miejsce : Oliwia Rzepecka z klasy V i Wanessa Wojciechowska z klasy VI,
wyróżnienie: Emilia Pozorska z klasy VII.
Na ręce laureatek składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów literackich.
Jury konkursu:M. Wessołowska, B. Pater
tekst. M.Wessołowska
Dnia 13 października obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej połączony z pasowaniem na pierwszoklasistę. W pierwszej części uroczystości uczniowie klasy II i V zaprezentowali program pt. „W nauczycielu mam przyjaciela”. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli kwiaty pedagogom oraz pracownikom obsługi i administracji. W dalszej części pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym nauczycielom i pracownikom szkoły.
Druga część uroczystości należała do pierwszoklasistów, którzy wspomagani przez uczniów klasy V wystąpili w przedstawieniu pt. „Ołówek do pasowania”. Zabawna fabuła rozładowała napięcie i sprawiła, że oficjalna uroczystość nie była nudna i „usztywniona”. Wiersze, monologi i dialogi nawiązywały do miłości ojczyzny, zachęcały do prospołecznych postaw i wrażliwości na los drugiego człowieka. W tym ważnym i mocno przeżywanym wydarzeniu pierwszoklasistom towarzyszyli zaproszeni rodzice, którzy wraz z całą społecznością szkolną byli świadkami uroczystego pasowania dokonanego przez panią dyrektor.
tekst. B. Lubianiec
Dnia 2.10.2017r. o godz. 900 odbył się w Szkole Podstawowej w Laskownicy Turniej Gminny Szkół Podstawowych w mini piłkę nożną. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół: Kcyni, Rozstrzębowa, Dziewierzewa, Mycielewa i Laskownicy. Zespoły grały każdy z każdym.
Wyniki końcowe:
I miejsce SP Mycielewo 12 pkt. 12-2
II miejsce SP Laskownica 7 pkt. 11-4
III miejsce SP Kcynia 5 pkt. 7-7
IV miejsce SP Dziewierzewo 4 pkt. 4-10
V miejsce SP Rozstrzębowo 0 pkt. 3-14
Skład naszego zespołu: Szymon Popielarz, Nikodem Guzek, Filip Kwiatkowski, Filip Mróz, Tomasz Wiącek, Mikołaj Wiśniewski, Tomasz Bugaj, Oliwier Ziemski.
tekst. J.Kurtysiak