"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Organizatorem konkursu są nauczyciele poloniści Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w naszej placówce , a wyniki zostaną podane na szkolnej stronie internetowej dnia 13 października (piątek) 2017r.
CEL KONKURSU
Celem konkursu jest pobudzenie weny twórczej, rozbudzenie zainteresowań literackich, aktywizowanie uczniów oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
KATEGORIA TEMATYCZNA KONKURSU
Przedmiotem konkursu jest pobudzenie literackiej aktywności twórczej w oparciu o wakacyjne przeżycia i przygody.
Zadaniem konkursowym jest stworzenie opowiadania nawiązującego do przeżyć z tegorocznych wakacji. Należy opowiedzieć o tym, co nam się przydarzyło, kogo poznaliśmy, co nowego zobaczyliśmy.
Pracy należy nadać odpowiedni tytuł.
Napisane prace należy dostarczyć osobiście do sekretariatu.
WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE
1.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV-VII .
2. Prace należy dostarczyć do sekretariatu do dnia 9 października 2017r.(poniedziałek).
3.Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora.
4. Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie krótkiej formy literackiej: opowiadania .
ZASADY KONKURSU
1. Uczestnicy składają przygotowane przez siebie opowiadania w podanym terminie w sekretariacie.
2.Ocenie podlegać będzie zarówno treść, jak i poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, stylistyczna i gramatyczna tekstu.
3.Komisja będzie przyznawać uczestnikom punkty za :
-treść (pomysłowość, dynamikę, ciekawość, poprawność językową),
-wykonanie(estetykę pracy).
4. Prace oceniać będzie powołane jury.
5.Wyniki konkursu ogłoszone będą 13 października(piątek) 2017r. podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
We wszystkich sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje jury konkursu.
Co roku we wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskiej akcji "Sprzatanie Świata". W miniony piątek wszystkie klasy podczas lekcji z wychowawcami klas uczestniczyły w sprzataniu terenów przy szkole i przy drodze dojazdowej do Laskownicy.
Uczniowie zebrane butelki plastikowe, szklane, papiery i inne zanieczyszczenia zbierali do specjalnie otrzymamych z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Kcyni worków. Zebrane śmieci zostana przekazane do ZGKiM w Kcyni.
Tradycją szkoły jest to, że właśnie w dniu sprzątania oklic szkoły organizujemy "Święto Pieczonego Ziemniaka". W latach ubiegłych były to ogniska. W tym roku pod okiem pedagoga i nauczyciela plastyki i techniki przygotowano smaczne frytki.
Frytki powstały z ziemniaków z prywatnych zbiorów Pana Jerzego Mroza, za co szczególnie dziękujemy. Obieraniem ziemniaków zajęli się: Agnieszka Poznańska, Wiesława Bernas, Wioletta Czaja,Robert Koniec i nasi kierowcy, panowie Krystian i Krzysztof. Olej przekazałaPani agnieszka Kemnitz.
Frytkami częstowali uczniowie klasy IV, którzy wcześniej podczas lekcji techniki uczyli sie obierać ziemniaki i kroić je na frytki.
tekst. Robert Koniec
W bieżącym roku szkolnym w naszej Szkole zostanie powołane Szkolne Koło Wolontariatu, jest to inicjatywa skierowana do ludzi młodych, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym. Szkolne Koło Wolontariatu jest wspólnotą otwartą na wszystkich, którzy chcą pomagać innym.
CECHY WOLONTARIUSZA
*dużo optymizmu i chęć do działania;
*motywacja do niesienia pomocy innym;
*odwaga, empatia i otwartość;
*odpowiedzialność, wrażliwość, systematyczność;
*kultura osobista.
Informacji o naborze udziela p.B.Pater
NIE CZEKAJ, ZGŁOŚ SIĘ!!!
Człowiek jest wielki nie przez to ,co ma , nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
JAN PAWEŁ II
tekst. B.Pater
25 września w naszej Szkole odbędą się wybory do Rady Samorządu Szkolnego, wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur u p. B.Pater do 22 września.(Mile widziane plakaty reklamujące swoją osobę)
„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają... Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał. Żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności. To nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości.”
Janusz Korczak (1878–1942), pedagog, pisarz
Opiekun Samorządu Szkolnego Baeta Pater
Dnia 4 września po zasłużonym dwumiesięcznym wypoczynku w murach naszej szkoły pojawili się uczniowie, aby uroczyście powitać nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Marzena Wessołowska, która gorąco przywitała uczniów, rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły, a także przybyłego na tę uroczystość burmistrza Kcyni- pana Marka Szarugę. Jego obecność w szkole w Laskownicy nie była przypadkowa, gdyż burmistrz obchodził tego dnia jubileusz 35-lecia pracy zawodowej, którą rozpoczynał właśnie w naszej placówce. Z tej okazji zostały odczytane przez panią dyrektor fragmenty kroniki szkolnej, w których mowa była o przyjęciu do pracy pana Szarugi, a także jego powołaniu do służby wojskowej. Następnie odczytany został list Minister Edukacji Narodowej- p. Anny Zalewskiej, po czym nastąpiło przedstawienie nowych nauczycieli oraz przydzielenie wychowawstw. Po części oficjalnej uczniowie klasy V zaprezentowali program artystyczny, który poprzez pantomimę miał ukazać porównanie drzew do uczniów, a pracy ogrodnika do pracy nauczyciela. Tak, jak ogrodnik angażuje się w pielęgnację swoich drzew ( choć czasami musi przyciąć zdziczałe gałęzie ), tak nauczyciel w swojej pracy cierpliwie dąży do rozwoju swoich uczniów. Zwieńczeniem całego programu artystycznego było odśpiewanie piosenki chóru Sound’n’Grace pt. „Możesz wszystko”. Niech ten tytuł będzie mottem na nadchodzący rok szkolny dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
tekst. B.Lubianiec
Podręczniki do religii na rok szkolny 2017/2018:
klasa I- ,,Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa",
klasa II- ,,Kochamy Pana Jezusa",
klasa III- ,,Przyjmujemy Pana Jezusa",
klasa IV- ,,Jestem chrześcijaninem",
klasa V- ,,Wierzę w Boga",
klasa VI- ,,Wierzę w Kościół",
klasa VII- ,,Spotkanie ze słowem".
Wszystkie podręczniki są autorstwa J. Szpet i D. Jackowiak (Wydawnictwo Świętego Wojciecha).
Zakupują je indywidualnie rodzice.
Kochani. W imieniu swoim i przede wszystkim dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy bardzo proszę Was wszystkich o wsparcie w konkursie. Udało nam się dostać do grona szkół, które walczą o piękny plac zabaw, zwany oficjalnie " Podwórkiem talentów" NIVEA. Zmontowaliśmy filmik z życia szkoły i się udało. Teraz tylko trzeba wiele, wiele głosów, bo konkurencja jest ogromna a radość może być czymś wspaniałym.
Powiadamiamy całe swoje rodziny i zachęcamy do głosowania, to bt bardzo ważne.
Przypomnę, że nasza mała wiejska szkoła, to urokliwe miejsce z ponad 100 letnim budynkiem z cegły, klasami przechodnimi, bez bazy sportowej i bardzo małą salą gimnastyczną, ale za to ze wspaniałymi dzieciakami, rodzicami i zaangażowaną kadrą pedagogiczną. To nasza szkoła co roku buduje choinki ekologiczne z butelek czy słoików, to w Laskownicy pomalowaliśmy stara cegłę kolorową kredą, to w tej małej wiejskiej szkole staramy się robić coś więcej niż uczyć dlatego bardzo prosimy o pomoc wszystkich Państwa, Głosujcie, mówcie o naszym konkursie swoim znajomym, rodzinie, bo tylko bardzo duża ilość głosów spowodować może, że się uda.
Aby zagłosować trzeba się najpierw zarejestrować na stronie podwórko. nivea.pl, zaakceptować regulamin i potwierdzić, że nie jest się robotem. Konto zakłada się tylko raz i wtedy do każdego następnego głosowania wystarczy się tylko zalogować.
Koordynatorem pomysłu jest pani Beata Lubianiec.
ODDAJ GŁOS https://podworko.nivea.pl/lokalizacja/369-laskownica
23 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Kierownik Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury pan Wojciech Jaskulski, przedstawiciele Koła Łowieckiego Odyniec 83 pani Beata Hein i pan Zygmunt Siwiak, prezes OSP Mieczkowo pan Andrzej Kamiński, sołtysi sołectw pozostających w obwodzie naszej szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Marzena Wessołowska. W swoim przemówieniu podziękowała uczniom i nauczycielom za naukę i pracę, jednocześnie życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji. Następnie pani dyrektor oraz wychowawcy klas wręczyli świadectwa i nagrody książkowe wyróżnionym uczniom.
Z kl. I wyróżniono Olgę Mróz.
Z kl. II wyróżniono Marcelinę Pozorską, Marcelinę Lewandowską, Wiktorię Kwiatkowską, Aleksandrę Pachulską i Marikę Nowak
Z kl. III wyróżniono Jakuba Janke
Z kl. IV wyróżniono Polę Koniec, Natalię Czyż
Z kl. VI wyróżniono Darię Tecław
Nagrodę Burmistrza otrzymała uczennica kl. VI Daria Tecław. Nagroda Dyrektora została przyznana uczennicy kl. IV Natalii Czyż.
Specjalną nagrodą uhonorowano uczennicę kl. II Marcelinę Lewandowską za udział w akcji charytatywnej „Oddaj włosa za kokosa”.
Kolejnym punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród uczniom za najwyższe lokaty w konkursach, czytelnictwie, za wzorową frekwencję, systematyczne oszczędzanie i osiągnięcia sportowe. Podziękowano również Przyjaciołom Szkoły. Na koniec pani dyrektor pożegnała odchodzących nauczycieli panią Monikę Balcer, panią Joannę Zimną i panią Katarzynę Kujawę.
Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów kl. III i IV. Po zakończeniu programu artystycznego uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach w celu odebrania świadectw, po czym udali się na wakacyjny odpoczynek.
Tekst. E.Kaczmarek
Na kilka dni przed wakacjami nasi uczniowie spotkali się z poilicjantem Komisariatu Policji w Kcyni mł. asp. Bartoszem Królczykiem. Czas nadchodzących wakacji, to czas zabawy i odpoczynku od nauki. Musimy jednak wszyscy pamiętać o tym, aby nasze zabawy były bezpieczne.
Policjant wraz pedagogiem szkolnym Robertem Koniec przestrzegali uczniów przed zażywaniem kąpieli w miejscach do tego nie przeznaczonych, mówili o poruszaniu sie rowerem lub pieszo po drogach publicznych szczególnie po zmroku, przestrzegali przed niebezpieczeństwami internetowymi. Zwrócili uwagę na prace w gospodarstwach rolnych i niebezpieczeństwo przebywania w okolicach maszym roliczych.
Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli z bliska policyjny radiowóz.
tekst. R.Koniec
W przeddzień zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy VI pod opieką p.B.Pater udali się do miejsca, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający ofiary epidemii w celu uporządkowania terenu przed wakacjami. Zostały zapalone znicze przed obeliskiem. Dwie uczennice zobowiązały się zapalić znicz przy tablicy upamiętniającej zamordowanie w 1939 roku kierownika szkoły Władysława Bujnę, znajdującej się na byłej szkole w Kowalewku.
tekst. B.Pater
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK, obejmującej edukację polonistyczną, społeczno- przyrodniczą i matematyczną.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów.
klasa I – 1 osoba
klasa II – 9 osób
klasa III – 2 osoby
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i otrzymali dużą ilość punktów.
Miło nam zakomunikować, że najlepszy wynik i dyplom laureata zdobył uczeń klasy III - Jakub Janke, zajmując 12 miejsce w Polsce (na 6171 uczestników).
Wysokie wyniki osiągnęli:
Marcelina Pozorska (kl. II) - 18 miejsce
Amelia Stróżyńska (kl. II) - 19 miejsce
Wiktoria Kwiatkowska (kl. II) - 21 miejsce
Aleksandra Pachulska (kl. II) - 24 miejsce
Marcelina Lewandowska (kl. II) - 26 miejsce
Wojciech Wieczorek (kl. III) - 29 miejsce
Olga Mróz (kl. I) - 30 miejsce
Wszyscy uczniowie zostali uhonorowani dyplomem uznania. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
XVI Memoriał Janusza Sztukowskiego w Piłce Nożnej szkół podstawowych z Gminy Kcynia.
Zawody, XVI Memoriał Janusza Sztukowskiego w Piłce Nożnej szkół podstawowych poświęcony
pamięci Janusza Sztukowskiego nauczyciela, wychowawcy dzieci i młodzieży, sportowca, lekkoatlety Zawiszy Bydgoszcz został rozegrany w dniu 13.06.2017 r. od godz. 9.00. na boiskach do mini piłki nożnej u organizatora zawodów w gościnnej Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody
w Laskownicy W zawodach wzięły udział drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej
im. Błogosławionej Marii Karłowskiej w Dobieszewie, Szkoły Podstawowej w Mycielewie, Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie, Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni i Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.
Grano systemem gry „każdy z każdym” dwa razu po 10 minut mecz.
Klasyfikacja Końcowa
I Miejsce SP Kcynia 14 - 3 12 pkt.
II Miejsce SP Laskownica 7 - 7 7 pkt.
III Miejsce SP Dobieszewo 8 - 8 6 pkt.
IV Miejsce SP Dziewierzewie 6 - 11 3 pkt.
V Miejsce SP Mycielewie 6 - 12 1 pkt.
Zawodnicy walczyli z ogromnym zaangażowaniem na polu gry o każdą piłkę i jak najlepszy wynik dla swojej drużyny, a zawody przyniosły zawodnikom i kibicom pokaz ciekawej piłki, dużo sportowej satysfakcji i sportowych doświadczeń. Drużynom za zajęte miejsca w zawodach I, II i III w imieniu Burmistrza Kcyni Marka Szarugi dyrektor szkoły Marzena Wessołowska wręczyła puchary i przekazała gratulacje, a za zajęte miejsca od I do V wręczono dyplomy.
Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Tobiasza Poznańskiego z SP w Laskownicy. Statuetka dla najlepszego bramkarza została wręczona Sergiuszowi Górnemu z SP Dobieszewie. Królem Strzelców okazał się Jakub Stegięta z SP w Kcyni strzelec 9 bramek. Zawodnicy uhonorowani tymi tytułami otrzymali nagrody indywidualne statuetki.
Drużyny zostały przygotowane i poprowadzone na zawodach przez nauczycieli: Panią Urszulę Bączkowską SP w Dobieszewie oraz Panów Jarosława Kurtysiaka SP w Laskownicy, Jacka Gacki
SP w Kcyni i Marka Sobczaka SP w Dziewierzewie i SP w Mycielewie. Zawody sędziowali Jarosław Kurtysiak, Marek Sobczak, Jacek Gacki. Organizatorem XVI Memoriału Janusza Sztukowskiego była Szkoła Podstawowa im. Miłosników Przyrody w Laskownicy i Burmistrz Kcyni.
tekst.J.Kurtysiak
Dnia 12 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pt: „Czy znasz lektury szkolne?”. Do konkursu przystąpiło 29 chętnych uczniów z klas IV-VI. Konkurs miał na celu: propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci z klas 4-6, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką . Konkurs dodatkowo sprawdził znajomość opracowanych lektur oraz podkreślił konieczność utrwalania nawyków obcowania z książką, czytania oraz potrzeby umiejętnego korzystania z biblioteki szkolnej .
I miejsce – Daria Tecław kl.VI, Filip Kwiatkowski kl.V
II miejsce – Martyna Haymann kl. V, Karina Kowalska kl.V
III miejsce – Kacper Nowak kl. V, Nikodem Guzek kl.V
tekst. B.Pater
Dnia 20 czerwca uczniowie klas I- V udali się na wycieczkę do Torunia. Gorące powietrze podgrzewało tylko atmosferę wyjazdu. Dzieci zwiedziły Starówkę- obejrzały Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika i jego dom, Ratusz. Następnie miały okazję poeksperymentować w Młynie Wiedzy, który zapewnił dzieciom WIELE atrakcji. Pobyt w zróżnicowanych tematycznie pomieszczeniach pobudzał wyobraźnię dzieci, które naocznie mogły sprawdzić działanie wielu urządzeń. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Manufakturze słodyczy, gdzie uczniowie obejrzeli etapy powstawania masy cukrowej, a następnie własnoręcznie wykonali kolorowe lizaki. Posileni w Mc donalds, obładowani zakupionymi pamiątkami i piernikami, pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do szkoły.
tekst. B.Lubianiec
W dniach 7-9.06.2017 uczniowie klasy VI pod opieką wychowawcy wyjechali na krótki odpoczynek do Smerzyna. Mimo, że nie był to pierwszy wyjazd na zieloną szkołę, to zaskoczył on wszystkich uczestników wycieczki. Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, które rywalizowały ze sobą w różnych konkursach i zadaniach. Każdego dnia zespoły otrzymywały ,,zadania dnia’’, były to między innymi ; namalowanie farbami na arkuszu papieru pakowego charakterystycznego obiektu znajdującego się na terenie, nagranie filmiku reklamującego nasz wypoczynek w Smerzynie, szukanie na terenie ukrytych karteczek ze swoimi imionami lub charakterystycznych breloczków z jednym bonusowym, układanie z szyszek imion grupy, nie obyło się również bez konkurencji sportowych. Dużą radość dostarczyły nam kalambury - pokazywanie, naśladowanie nauczycieli. W drugim dniu pobytu, wieczorem odwiedzili nas rodzice, przy wspólnym grillu i słodkościach, które przywieźli ze sobą miło upłynął czas. W piątek po obiedzie zakończyliśmy nasz pełen emocji i zabawy biwak. Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców za zorganizowanie dojazdu na miejsce wypoczynku, jak i za odwiedziny i upieczone placki-były pyszne!!!
tekst. B.Pater
Dnia 9.06.2017 w naszej szkole odbył się gminny konkurs ekologiczny pn.,BĄDŹ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY- CHROŃ ŚRODOWISKO ''. Uczestniczyli w nim przedstawiciele klas IV-VI szkół z : Mycielewa , Palmierowa , Rozstrzębowa oraz Laskownicy. Każdą szkołę reprezentował 2-osobowy zespół. Przed przystąpieniem do konkursu uczniowie klasy V zaprezentowali przedstawienie pt.,,Dzień Ziemi w naszej szkole'' a dzieci z kl.II wykonały piosenki o tematyce ekologicznej. Następnie uczestnicy konkursu zobowiązani byli indywidualnie rozwiązać test na którym to zaprezentowali wysoki poziom wiedzy oraz świadomości ekologicznej.
Wyniki gminnego konkursu ekologicznego przedstawiają się następująco:
I miejsce: Alan Jagodziński SP-Palmierowo
II miejsce: Patryk Tyczyński SP-Palmierowo
III miejsce: Marcin Kaleta ZS - Mycielewo
Zwycięscy nagrody odebrali z rąk Pani dyrektor Marzeny Wessołowskiej oraz p.Teresy Stańczyk którym to bardzo serdecznie gratulujemy.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkie szkoły z gminy Kcynia na kolejne edycje konkursu.
Dyrekcja oraz organizatorzy konkursu pragną złożyć serdeczne podziękowania na ręce Burmistrza Kcyni- pana Marka Szarugi oraz Zastępcy Burmistrza- pani Bogny Adamskiej za sfinansowanie zakupu wspaniałych nagród dla zwycięzców konkursu. Dziękujemy również panu Adamowi Kaczmarkowi z Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami , pracownikom z Referatu Edukacji, Promocji , Sportu i Kultury oraz Radzie Rodziców za nieocenioną pomoc organizacyjną.
tekst. W. Chróścińska-Nowakowska
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej pn.,,Ekotest’’.
Można było zdobyć maksymalnie 30 punktów. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasa IV
Imię i nazwisko miejsce
Bączkowski Kacper 26/53
Czyż Natalia 27/53
Ciemnoczołowska Kinga 31/53
Koniec Pola 31/53
Rzepecka Oliwia 34/53
Wiśniewski Mikołaj 35/53
Siwiak Patrycja 36/53
Panek Nicola 38/53
Heymann Anna 48/53
Klasa V
Imię i nazwisko miejsce
Pogoda Klaudia 36/55
Tecław Michalina 41/55
Tecław Agata 44/55
Klasa VI
Imię i nazwisko wynik
Popielarz Szymon 23/55
Muszyński Michał 26/55
Rudzki Dominik 28/55
Tecław Daria 28/55
Przybek Mikołaj 34/55
Kemnitz Hubert 35/55
Pozorska Emilia 35/55
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym .
tekst. W.Chróścińska-Nowakowska
9 czerwca uczniowie klasy II wraz z rodzicami i opiekunami p. Anną Pachulską i p. Joanną Zimną spotkali się w szkole. Uczniowie byli wyposażeni w śpiwory, koce , poduszki, przytulanki oraz dobre humory i duże pokłady energii. Rodzice rozpalili ognisko, na którym dzieci mogły piec kiełbaski. Po mile spędzonym czasie przy kawie i smakołykach uczniowie pożegnali swoich rodziców. Gdy rodzice się rozjechali na dzieci czekało wiele atrakcji, min: gry i zabawy na boisku szkolnym, wspólny spacer, pizza, makijaże, malowanie paznokci, tańce, czy piżamowy seans filmowy. Wieczorną niespodzianką był pokaz rzymskich ogni przygotowany przez jednego z rodziców. Rano po niezapomnianej nocy uczniowie zjedli śniadanie i wymieniali się wrażeniami po pierwszej nocy spędzonej w szkole. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że była to ich pierwsza ale na pewno nie ostatnia noc w szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę w organizacji przedsięwzięcia.
tekst. J.Zimna
Wycieczka do Osieka: W czwartek 8 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy II razem z opiekunami wybrali się na wycieczkę do sali zabaw ,,Arka Noego" w Wyrzysku oraz skansenu w Osieku. Atrakcji nie brakowało. Uczniowie przez 2 godziny mogli korzystać do woli ze zjeżdżalni, armat z piłkami, tuneli czy basenu z piłkami. Chętnym dzieciom pomalowano twarze, a każdy na koniec otrzymał balon. W skansenie zostaliśmy przywitani przez panią przewodnik. Zwiedzaliśmy stare chaty, ich wyposażenie. Pani przewodnik opowiadała przy tym jak dawniej mieszkali i żyli ludzie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć jak kiedyś wyglądały klasy szkolne, tornistry i jak prowadzono lekcje. Uczniowie zobaczyli także jak kiedyś wypiekano wafle na piecu kaflowym, jak przygotowywano kawę zbożową i spróbować ich. Na wszystkich czekała niespodzianka, jaką była przejażdżka bryczką konną. Na koniec wszyscy mogli poczęstować się chlebem z masłem, które samodzielnie zrobiliśmy w kierzynce. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
tekst. J.Zimna
W dniu 1 czerwca w naszej szkole odbył się festyn pod hasłem "Dzień Rodziny", w którym uczestniczyli rodzice naszych uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości, którzy licznie przybyli w tym dniu do naszej placówki. Następnie uczniowie: Pola, Natalia, Filip, Piotr i Daria wystąpili w zabawnym i jakże pouczającym przedstawieniu opowiadającym o relacjach rodzinnych w teraźniejszości i w przyszłosci. Potem przystąpiono do konkurencji przygotowanych przez poszczególne klasy, w których to brały udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Były to min.:wlewanie wody na czas do butelki, układanie wieży z klocków, poruszanie się na tzw. nartach indiańskich, wykonanie makijażu, przyszywanie guzików, wyścigi rzędów rodzice -dzieci, biegi i taniec z balonami, znikające krzeselka, skoki w workach. Młodsze dzieci mogły uczestniczyć w malowaniu twarzy. Wszystkie konkurencje były "nadzorowane" przez jury: przedstawicielkę rodziców- panią Malwinę Paradowską, przedstawicielkę nauczycieli- panią Jolantę Krzemińską, przedstawicielkę uczniów- Zuzię Pozorską. Ponadto dzieci przygotowały wesołe skecze i piosenki o rodzinie. Nie zabrakło poczęstunku. Wszyscy mogli skosztować kielbasę z grilla. Dzieci zostaly obdarowane słodkościami.
tekst.A.Lewandowska
Serdecznie dziękujemy Prezesowi i Zarządowi BS w Kcyni, paniom Soltys i Radom Soleckim: Smoguleckiej Wsi, Gromadna i Nowej Wsi za wsparcie finansowe, wlaścicielom sklepu rolno-spożywczego z Kowalewka, Radzie Rodziców naszej szkoly, a w szczególności paniom: M. Kwiatkowskiej ( niestety nieobecnej, ale pozostającej duchem z nami ), M. Grzybowskiej wraz z mężem oraz wszystkim rodzicom i przyjaciolom szkoly za pomoc w organizacji tak wspanialego dnia.
Jednak zdajemy sobie sprawę, że i tak najlepszym podziękowaniem dla Was byl nieschodzący uśmiech na twarzach Waszych dzieci.
Do zobaczenia zatem w przyszlym roku !!!