"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był bardzo pracowity dla przedszkolaków z grupy 0B. Już od samego rana dzieci aktywnie włączały się w przygotowania do wielkanocnego śniadanka. Najpierw przedszkolaki same przygotowały smakowite „zajączkowe babeczki”,
a potem wzięły udział w Quizie Wielkanocnym. Dzieci podzielone na dwa zespoły: Jajek
i Zajęcy zdobywały punkty odgadując zagadki i odpowiadając na pytania związane
z Wielkanocą. Ostateczna rozgrywka między drużynami zakończyła się remisem i wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali nagrody.
Następnie przyszła kolej na długo wyczekiwane wielkanocne śniadanko, podczas którego przedszkolaki mogły spróbować świątecznych potraw, jak również zjeść przygotowane przez siebie zajączkowe smakołyki. Po posiłku dzieci zabrały się do poszukiwania prezentów, które pomocnicy zająca ukryły w sali przedszkolnej. Wszystkie przedszkolaki znalazły swoje upominki i z radością wzięły udział w dalszej zabawie.
W poprzednich dniach przedszkolaki w ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych malowały pisanki i wykonywały kartki świąteczne, którymi obdarowaliśmy nasze zaprzyjaźnione osoby.
tekst. K.Kujawa
5 kwietnia 2017 r. w naszej Szkole odbył się kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było:
● rozwijanie zainteresowań i zamiłowań czytelniczych,
● kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów,
● pobudzanie aktywności uczniów.
Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas I-VI. Ocenie podlegały: opanowanie pamięciowe, dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia, interpretacja utworu, umiejętność gospodarowania oddechem i ogólne wrażenia artystyczne. Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria klas I-III
I miejsce – Viviana Litwin kl. II
II miejsce – Wiktoria Kwiatkowska kl.II
III miejsce – Paweł Augustyn kl. I
Wyróżnienie – Aleksandra Pachulska kl. II
Kategoria klas IV-VI
I miejsce – Daria Tecław kl. VI
II miejsce – Filip Mróz kl. IV
III miejsce – Anna Haymann kl. IV
Wyróżnienie: Pola Koniec kl. IV, Piotr Augustyn kl. IV
Zdobywcy I, II III miejsc będą reprezentowali naszą Szkołę na Gminnym Turnieju Słowa w Kcyni.
tekst. B.Pater
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody już są gotowi na Wielkanoc. Po lekcjach plastyki i techniki nigdy już nie zapomną o zajączku, który jest symbolem świąt. W tej wiejskiej szkole uczniowie pod okiem nauczyciela Roberta Koniec wykonali samodzielnie zajączki. Tym razem prace powstały z drewnianych pieńków przycinanych w różny sposób.
Z poszczególnych elementów dzieci miały zaprojektować samodzielnie zająca i były to prace w grupach po 4-5 osób. Twórczość uczniów klas IV-VI kolejny raz udowodniły, że samodzielna praca się opłaca. Powstały zające, które zdobią teren szkoły. Drugim etapem budowy zajączków było wykonanie zajączka z okrągłych kręgów. Dzieci ułożyły i przykręciły do brzuszka, łapki, głowę i uszy zwierzaka. Po skręceniu odbyło się twórcze malowanie zajęcy.
Wisieńką na torcie jest olbrzymi zając z balotów słomy, który pozdrawia uczniów i lokalną społeczność. Nie moglibyśmy zrealizować pomysłów na plenerowe lekcje, gdyby nie pomoc i wsparcie rodziców, którzy dostarczyli nam materiały do budowania zajączków. Bardzo dziękujemy Państwu Tecław, a szczególnie tacie Agaty i Michaliny za pomoc i przygotowanie drewnianych pni. Osobne podziękowania kierujemy do taty i wujka ucznia Pawła Bernas za użyczenie i transport balotów słomy. Panu Jerzemy Mrozowi i Krystianowi Wojtalewiczowi wielkie dzięki za pomoc techniczną i organizacyjną.
tekst. R.Koniec
4.04.2017 w szkole odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach współpracy z Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Flandria. Tego dnia uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach z gimnastyki korekcyjnej. Prowadzone przez fizjoterapeutkę ćwiczenia służyły głównie kształtowaniu prawidłowej postawy ciała oraz rozciąganiu mięśni. W ramach zajęć uczniowie z zapałem wykonywali szereg zadań ogólnorozwojowych, oddechowych, kształtujących i wzmacniających różne grupy mięśniowe. Warsztaty miały na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, ale także zaszczepienie w dzieciach chęci podejmowania aktywności fizycznej, pokazania, że ruch służy nie tylko zdrowiu, ale może również dostarczać dużo radości.
tekst. K.Kujawa
Biblioteka Szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w Konkursie Ładnego Pisania - „O Dyrektorskie Pióro” Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
Cele konkursu:
motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma,
doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego,
czytelnego i estetycznego pisania,
zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania
zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej,
wyróżnienie osób o najładniejszym charakterze pisma,
kształtowanie patriotyzmu,
• zachęcenie do samodzielnego korzystania ze źródeł historycznych,
• zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność zachowania pamięci
o przeszłości.
Warunki uczestnictwa w konkursie oraz kryteria oceny prac:
konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI,
tekst napisany na gładkim, białym papierze (co zwiększa stopień trudności )
o formacie A4,
orientacja strony dowolna,
tekst napisany odręcznie dowolną techniką (pióro, długopis, ołówek),
tekst musi zawierać co najmniej 8 wersów (może być więcej),
praca estetyczna pod względem właściwego rozmieszczenie tekstu na
kartce papieru (marginesy i odstępy między wierszami),
praca może zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki
(np. ozdobna pierwsza litera wersu),
wykorzystanie fragmentów twórczości różnych autorów dotyczącej życia
i działalności wybitnych patriotów: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego –
patronów roku 2017, wybranych przez Parlament Rzeczpospolitej Polskiej,
przykładowe teksty : ,,Odezwa Józefa Piłsudskiego do narodu ‘’, Kraków
06.08. 1914r. , tekst przysięgi Tadeusza Kościuszki z 24.03.1794 roku,
podpisane prace należy dostarczyć do 28 kwietnia 2017 r. do Biblioteki
Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.
Metryczka na odwrocie pracy konkursowej
Imię i nazwisko uczestnika
Klasa
Nazwa szkoły
Imię i nazwisko opiekuna ( numer telefonu)
05.04.2017 ROKU W NASZEJ SZKOLE ODBĘDĄ SIĘ ELIMINACJE DO GMINNEGO TURNIEJU SŁOWA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W KCYNI 27.04.2017ROKU.
Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz lub fragment prozy. Uczestnik nie może prezentować utworu, który znalazł się w jego repertuarze w poprzedniej edycji konkursu. Czas trwania wypowiedzi artystycznej nie powinien przekroczyć 3 minut!
Chętne osoby proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa u p. B.Pater ( proszę przy zgłoszeniu podać tytuł utworu).
30 marca 2017 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie z okazji Dnia Języka Ojczystego i Międzynarodowych Dni Teatru.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Ma ono na celu podkreślenie różnorodności językowej świata, promocję wielojęzyczności, a także zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. Uczniowie kl. III zapoznali wszystkich z tematyką Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, zwracając uwagę na to, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
Z okazji Dni Teatru dzieci z oddziałów przedszkolnych " 0"A i " 0"B wcieliły się w rolę małych aktorów i poprzez wiersze przeniosły widzów do świata magii, ukazując czym jest teatr i jaką rolę pełni w życiu zwłaszcza małego dziecka. Starsze koleżanki z klasy drugiej : Ola Pachulska, Marcelina Pozorska, Marcelina Lewandowska i Wiktoria Kwiatkowska zaśpiewały przepiękną piosenkę o teatrze. Michalina Tecław udzieliła informacji o obchodach tego święta. Należy podkreślić, że wszyscy aktorzy podeszli do występu profesjonalnie. Dzieci były przebrane za bohaterów baśni, miały przygotowane pięknie zdobione maski teatralne.
tekst. E.Kaczmarek
W Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy uczniowie pożegnali zimę i powitali długo oczekiwana wiosnę. Zanim jednak przeszli w barwnym korowodzie przez kilka dni na lekcjach plastyki i techniki przygotowywali się do tego dnia. Pod okiem nauczyciela Roberta Koniec wykonywali kolorowe ozdoby, które wykorzystali w czasie przemarszu. Najmłodsi uczniowie, bo przedszkolaki z pomocą wychowawczyni pani Katarzyny Kujawa wykonali kukłę, zwaną “Marzanną”.
Kolorowy przemarsz uczniów był atrakcją dla uczniów, którzy przemaszerowali nad pobliski staw. Tam pedagog szkolny Robert Koniec przybliżył zwyczaj witania wiosny poprzez topienie lub palenie “Marzanny”. Jesteśmy Miłośnikami Przyrody i dlatego nie wrzucimy kukły do wody, aby nie zanieczyszczać stawu, nie spalimy również kukły, aby ten radosny dzień nie kojarzył się źle naszym najmłodszym uczniom. Pozostawiliśmy “Marzannę” nad stawem, aby przypominała nam o nadejściu wiosny.
tekst. R. Koniec
17 marca klasa czwarta brała udział w nagraniu audycji w Radio Nakło opartej na motywach lektury ,,Dynastia Miziołków".Tekst słuchowiska dla naszych uczniów przygotowała pani Roma Janka z Nakielskiego Ośrodka Kultury. Oprócz profesjonalnego nagrania udało nam się również zwiedzić siedzibę radia, wziąć udział w czytaniu regionalnych wiadomości oraz ...udzielić wywiadu dotyczącego skojarzeń z nadchodzącą porą roku czyli wiosną.
Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez panią Romę Janka, podczas których wykazali się oryginalnymi umiejętnościami aktorskimi i niezwykłą ekspresją.
Teraz z niecierpliwością czekamy na audycję radiową z udziałem czwartoklasistów.
tekst. M.Wessołowska
Słońce mocniej zaświeciło i juz byliśmy na pierwszej plastyce w plenerze. Pomysłem na kolorowe i ciekawe zajęcia było stworzenia jajka- pisanki wielkanocnej z nakrętek po napojach.
Do zabawy przyłączyli się uczniowie klasy VI, którzy przystąpili do pracy. Na początek segregowali nakrętki kolorami, a następnie wspólnie układali wzory na jajku wielkanocnym.
Przez 45 minut powstała kolorowa praca i pierwsze wspólne zdjęcie.
tekst. R. Koniec
8 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie klasy IV pod opieka pedagoga szkolnego Roberta Koniec przygotowali muzyczny koncet. Na scenie swoje wybrane piosenki saśpiewali soliści, duety i grupy. Od pierwszych występów zrobiło się rytmicznie i wesoło. Uczniowie wcialali się w role swoich ulubionych wokalistek i zespołów. Uroczystość zakończyła się odśpiweaniem 100 lat przez chłopców dla wszystkich kobiet i wręczeniem symbolicznego tupipana Paniom pracującym w naszej szkole.
tekst. R.Koniec
Dnia 7 marca odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na czytelnika. Uczniowie klasy I przed złożeniem uroczystego ślubowania musieli wykazać się znajomością bajkowych postaci, a także odpowiedzieć na pytania dotyczące m. in. zachowania w bibliotece i poszanowania książek. Po wyczerpujących odpowiedziach pani dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania na czytelnika za pomocą grubej księgi i wręczyła uczniom dyplomy oraz książki. Do zaszczytnego grona czytelników naszej szkoły dołączyli: Paweł Augustyn, Paweł Ciemnoczołowski, Oskar Cyganek i Tomasz Kukliński. Po oficjalnej części wszyscy uczniowie udali się do biblioteki szkolnej, gdzie czekały na nich niespodzianki w postaci słodyczy i kolorowanek. Całą uroczystość przygotowały uczennice klasy VI pod kierunkiem p. Beaty Pater.
tekst. B.Lubianiec
W miniony czwartek w naszej szkole udało się zorganizować Bal Karnawałowy. Z powodu niskiej frekwencji bal był wcześniej odwołany i zaplanowany na 23 lutego. W zabawie uczestniczyło wiele dzieci, które przybyły na zabawę w pieknych strojach. Karnawałowe rytmy grał DJ, a zabawy prowadziła pani Magdalena Kwiatkowska- Przewodnicząca rady Rodziców. Zabawę zorganizowała nasza Rada rodziców, która zadbała także o kawiarenkę z napojami i słodkościami.
tekst. R.Koniec
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować fanty na loterię i licytację “Balu Charytatywnego dla Zuzi”. Wśród darczyńców byli:
Justyna Marek Kuś, Justyna Piotr Wieczorek, Apteka pod Orłem M.Halkiewicz Ujazdowaka, Edwina Władysław Paradowscy,Elżbieta Krasicki, Lidia Gwóźdź, Pizzeria Arabska Nakło, Pizzeria “na Rynku “p. Szydłowiec, Alicja Woźniak, Dorota Teclaw, Urząd Miejski Kcynia, Arkadiusz Knopinski, Robert Napierała, Alicja Jakub Ciemnoczołowscy, Jolanta Paszkiet, Aleksandra Gładysiewicz -Kołos, Agnieszka Marcin Orzoł, Daria Nicola Panek, Restauracja Via Verde Kcynia.
Osobne podziękowania kierujemy do Pana Adama Wolffa DJ Wolffi za wspaniałą oprawę muzyczną.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.
tekst. Robert Koniec
Dzień Babci i Dziadka to dzień wyjątkowy. 16 lutego przedszkolaki z grupy "0"A i "0"B przygotowaly występ artystyczny , w którym poprzez zabawne wiersze i piosenki wyraziły wdzięczność i szacunek, dziękując w ten sposób swoim ukochanym Babciom i Dziadkom za ich miłość oraz troskę. Maluchy wykonały własnoręcznie upominki dla gości: cukierkowe laurki, wachlarze i kolorowe krawaty. Dzieci zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Pani Dyrektor podziękowala dzieciom za wspanialy występ i zlożyla Babciom i Dziadkom życzenia z okazji ich święta.
Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości: W. Czaja, W.Bernas, A. Poznańskiej, K.Pawlickiej, J.Mrozowi, K.Wojtalewiczowi.
tekst. A.Lewandowska
14 lutego w naszej szkole pojawiła się walentynkowa skrzynka pocztowa. W formie zabawy do skrzynki uczniowie wrzucali kartki walentynkowe. W czwartek podczas długiej przerwy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali walentynki, co bardzo podobało się społeczności szkolnej. Była to miła i zabawna chwila.
tekst. R.Koniec
Dnia 27 stycznia podsumowano w naszej szkoły wyniki w nauce i zachowaniu za I półrocze roku szkolnego 2016/2017.
Najlepsze wyniki w I półroczu uzyskali:
klasa I- brak wyróżnień,
klasa II-M. Pozorska, M. Nowak, M. Lewandowska, A. Pachulska,
klasa III- J. Janke, W. Wieczorek,
klasa IV- N. Czyż- średnia ocen 4,9 i wzorowe zachowanie ; średnią ocen powyżej 4,0 uzyskali również:
P. Koniec, A. Heymann, K.Bączkowski, Z. Hanyżewska, K.Ciemooczołowska, F.Mróz, M.Nowak, O. Rzepecka, P. Siwiak, T.Wiącek, J. Wiśniewska, M.Wisniewski i P. Augustyn
klasa V- brak wyróżnień;średnią ocen powyżej 4,0 uzyskali:
M. Heymann, N. Guzek, F. Kwiatkowski, K. Pogoda, K.Kowalska, M.Tecław, A.Tecław.
klasa VI- D. Tecław- średnia ocen 5,0 i wzorowe zachowanie;średnią ocen powyżej 4,0 uzyskała również:
E. Pozorska, Ł. Bugaj, M.Muszyński, J.Pozorska, M.Przybek, J.Rocławska.
Najlepszą klasą w szkole okazała się klasa IV ze średnią ocen 4,3.
Najwyższą frekwencję uzyskała klasa I -95%.
Najlepszymi sportowcami I półrocza zostali wybrani:
- dziewczęta: E. Pozorska, J. Rocławska, D. Tecław, M. Tecław, A. Tecław, K. Pogoda, M. Mizdalska, J. Pozorska;
-chłopcy:T. Poznański, H. Kemnitz, N. Guzek, F. Kwiatkowski, Sz. Popielarz, K. Nowak, P. Bączkowski, D. Wieczorek.
Najlepszą klasą pod względem czytelnictwa okazała się klasa II.
Na ręce wszystkich uczniów i ich rodziców składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za sumienną i rzetelną naukę . Życzymy dalszych sukcesów w II półroczu.
Do zobaczenia 13 lutego 2017 roku!!!!
Na trzy dni przed feriami uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy uczestniczyli w plenerowych zajęciach profilaktycznych “Bezpieczne ferie”. Tym razem zajęcia odbyły się na terenie żwirowni w Mieczkowie, a celem było ukazanie niebezpieczeństwa jakim mogą być zabawy na zamarzniętym akwenie wodnym. Na zaproszenie pedagoga szkolnego Roberta Koniec pokazową lekcję ratownictwa lodowego przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie wraz z kolegami z OSP w Kcyni.
W celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów szkoły dowódca JRG w Szubinie mł. bryg. Mariusz Mantych zapoznał dzieci z tematem przeprowadzonych ćwiczeń. Opowiedział o niebezpieczeństwie wchodzenia na lód na stawach, rowach i rzekach. Podczas wykonywania zadania wyłowienia osoby pod którą załamał się lód, dowódca Martych opowiadał uczniom jakie czynności wykonują strażacy-ratownicy. Do ratownictwa lodowego strażacy wykorzystali sanie pneumatyczne, deskę lodową oraz tradycyjna drabinę.
Do Mieczkowa przyjechał także policjant mł.asp. Bartosz Królczyk, który jest dzielnicowym na terenie szkoły w Laskownicy. Policjant przekazał najmłodszym uczniom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Zwrócił uwagę dzieciom na to gdzie się bawią, jak mają się ubierać w zimowe dni oraz przestrzegł przed niebezpieczeństwami podczas zimowych zabaw na śniegu.
Druhowie z OSP w Mieczkowie zorganizowali ognisko, aby dzieci miały gdzie się ugrzać. Rada Rodziców ufundowała kiełbaski, które wspólnie upiekliśmy w ognisku i z ciepłą herbatką spożyliśmy na świeżym powietrzu.
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie dziękują Dowódcy JRG nr 2 w Szubinie Mariuszowi Mantychowi oraz strażakom z Szubina, Kcyni i Mieczkowa za wspaniałą lekcję profilaktyczną przed feriami.
tekst. R.Koniec