"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
31 maja w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowei nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu polonistyczno-redakcyjnego ,,Moda na pisanie". Celem konkursu było inspirowanie uczniów szkół podstawowych do artystycznej twórczości,rozwijanie wrażliwości i wyobraźni, propagowanie pisemnych form wypowiedzi,dbałośc o kulturę i estetykę słowa pisanego oraz pielęgnowanie języka ojczystego.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy czwartej, które redagowały opowiadanie twórcze na temat ,,Życie ratują -niech wdzięcznośc poczują". Miały w nim zwrócić uwagę na gminne służby ratownicze oraz działalność szefa obrony cywilnej gminy.
Czwartoklasistki zajęły kolejno:
I miejsce- Patrycja Siwiak,
II miejsce-Pola Koniec,
III miejsce-Oliwia Rzepecka
wyróżnienia-Natalia Czyż i Zuzanna Hanyżewska.
Opiekunem merytorycznym dziewcząt była dyrektor szkoły-Marzena Wessołowska.
Pragniemy również dodać,iż uczeń klasy czwartej Filip Mróz laureat Gminnego Konkursu Turnieju Słowa MOWA ŹRÓDŁEM INSPIRACJI w piątek 19 maja wziął udział w Turnieju Słowa 2017, który odbył się w K-PCK w Bydgoszczy.Konkurencja była wielka i niestety Filipowi tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, ale i tak uważamy, że zaprezentowany przez niego fragment ,,Dynastii Miziołków" zasługuje na pochwałę.
Jego również do konkursu przygotowała dyrektor szkoły-Marzena Wessołowska.
Naszym ambitnym i pracowitym uczniom gratulujemy z całego serca, trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych zmaganiach konkursowych i życzymy samych sukcesów na niwie redakcyjnej i recytatorskiej.
tekst. M.Wesołowska
W tak kolorowy sposób wszyscy przygotowujemy się do Dnia Dziecka. Spontaniczny pomysł przerodził się w działanie i bardzo duże zaangażowanie uczniów w "malowania szkoły". Całym kolorowym przedsięwzięciem kierował nauczyciel plastyki Robert Koniec, który pozwolił uczniom na "twórczość dzieciącą". W malowaniu szkoły udział wzięli chyba wszyscy uczniowie oraz dziewczynki i chłopcy z zerówki. Plenerowa lekcja plastyki podobała się przede wszystkim dzieciom, z uśmiechem nasze działania obserwowali przybyli do szkoły rodzice, a przyzwolenia na "ożywienia murów szkoły" dała pani Dyrektor Marzena Wessołowska. Pomysłem strzelił nasz kierowca pan Krystian.
tekst. R. Koniec
25 maja 2017 uczniowie naszej Szkoły Daria Tecław i Szymon Popielarz zajęli III miejsce w XIII Międzyszkolnym Spotkaniu Integracyjnym "Korczakiada 2017". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni pod hasłem "Z królem Maciusiem na bezludnej wyspie". Celem tych spotkań jest integracja dzieci ze szkół masowych i specjalnych oraz popularyzowanie idei Janusza Korczaka. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat życiorysu Janusza Korczaka, jego twórczości oraz znajomością wiedzy z gramatyki i ortografii języka polskiego. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych tematycznie związanych z hasłem spotkania. Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy.
tekst. B. Pater
26 maja 2017 r. w klasie III odbył się klasowy konkurs matematyczny. Do udziału w konkursie mógł przystąpić każdy uczeń naszej klasy. Odważni śmiałkowie to : Michalina Grzybowska, Tomasz Bugaj, Jakub Janke, Mateusz Pozorski i Oliwier Ziemski.
Zadania konkursowe nie były łatwe. Wymagały, oprócz umiejętności liczenia, także sporych zdolności myślenia logicznego.
Najlepszymi okazali się:
Michalina Grzybowska – I miejsce
Mateusz Pozorski – II miejsce
Jakub Janke – III miejsce
GRATULUJĘ !!!
Tym, którzy zajęli kolejne miejsca również gratuluję. Pamiętajcie, że sam udział w konkursie to już jest Wasze zwycięstwo.
Tekst. E.Kaczmarek
Nasi uczniowie wzorem lat ubiegłych brali udział w wiosennej sesji konkursu OLIMPUS z historii, języka angielskiego, języka polskiego oraz wiedzy o Janie Pawle II.
W konkursie historycznym łącznie udział wzięło 9 osób z klas V i VI. Najlepsze wyniki osiągnęły: Martyna Heyman i Marta Mizdalska z klasy V plasując się na 45 miejscu w Polsce( na 458 uczestników), z klasy VI zaś najwyższą lokatę zajęli: Szymon Popielarz- 36 miejsce, Łukasz Bugaj- 37 miejsce i Dawid Wieczorek- 40 miejsce(na 694 uczestników).
Opiekunem merytorycznym uczniów jest nauczyciel historii- pani Teresa Stańczyk.
W zmaganiach z języka angielskiego udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Z klasy czwartej najlepszymi okazali się Filip Mróz i Natalia Czyż zajmując kolejno 58 i 59 miejsce w Polsce(na 3207 uczestników).
Z klasy V Agata i Michalina Tecław uplasowały się na 50 i 60 miejscu(na 2977 uczestników), a w klasie VI najlepszymi okazali się Dawid Wieczorek i Daria Tecław zajmując 48 i 53 miejsce(na 3485 uczestników).Opiekunem merytorycznym uczniów jest nauczyciel języka angielskiego-pani Jolanta Krzemińska.
W olimpiadzie z języka polskiego uczestniczyli z kolei uczniowie klas IV i VI. Z klasy IV najlepiej napisała Natalia Czyż -25 miejsce oraz Julia Wiśniewska i Piotr Augustyn-kolejno 38 i 41 miejsce(744 uczestników) , a z klasy VI Daria Tecław zajęła 39 miejsce(851 uczestników).Opiekunem merytorycznym uczniów klasy IV jest dyrektor szkoły-Marzena Wessołowska, uczennicy klasy VI nauczyciel języka polskiego-pani Beata Pater.
W OLIMPIADZIE WIEDZY O JANIE PAWLE II brało udział 7 uczniów naszej szkoły. Najwyższą lokatę zajął Filip Kwiatkowski z klasy V-24 miejsce, następnie Wanessa Wojciechowska-25 miejsce i Martyna- Heymann 27 miejsce(na 4045 uczestników). Opiekunem merytorycznym uczniów jest nauczyciel religii-pani Teresa Stańczyk.
Miło nam poinformować ,że tytuł Szkolnego Omnibusa wędruje w tym roku w ręce uczennicy Darii Tecław z klasy VI.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pokrycie kosztów uczestnictwa uczniów w konkursach OLIMPUS-SESJA WIOSENNA.
tekst. M.Wessołowska
19 maja w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ładnego Pisania
,, O Dyrektorskie Pióro”. W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms’ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzi ludzie stają się niezdolni do wyrażania uczuć na piśmie, mają też problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku. W szkołach poświęca się zbyt mało uwagi dokładności pisania, a przecież badania naukowe potwierdzają, że ci którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Stąd też wzięła się idea zorganizowania Konkursu Ładnego Pisania. W ramach ,,Tygodnia Bibliotek Szkolnych”, Biblioteka Szkolna w Laskownicy ogłosiła konkurs , który skierowany został do uczniów klas IV-VI wszystkich szkół z Gminy Kcynia, patronat nad konkursem objęła pani dyrektor Marzena Wessołowska.
W pracach należało wykorzystać fragmenty twórczości różnych autorów dotyczącej życia i działalności wybitnych patriotów: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego – patronów roku 2017, wybranych przez Parlament Rzeczpospolitej Polskiej. Spośród 50 nadesłanych prac komisja konkursowa w składzie: Ilona Kurdelska- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, Justyna Makarewicz – pracownik Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM w Kcyni, Barbara Wojciechowska – pracownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, w Kcyni, filia w Chwaliszewie, Marzena Wessołowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, polonista, Beata Pater – polonista, opiekun Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Antonina Kluczyńska SP Kcynia
II miejsce – Zofia Kwiatkowska SP Kcynia
III miejsce – Alan Jagodziński SP Palmierowo, Emilia Pozorska – SP Laskownica
Wyróżnienia:
Michalina Książkiewicz – SP Dobieszewo
Daria Tecław – SP Laskownica
Jakub Krzeszewski – SP Kcynia
Aleksandra Puławska – SP Kcynia
Wiktoria Zagórska – SP Rozstrzębowo
Roksana Poznańska – SP Sipiory
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień poprzedziła inscenizacja pt:,, Ja Tadeusz Kościuszko…” w wykonaniu uczniów klasy szóstej ,którzy doskonale wcielili się w postacie z minionej epoki. Organizator serdecznie dziękuje za ufundowanie nagród pani Dyrektor Marzenie Wessołowskiej, Urzędowi Miejskiemu w Kcyni oraz Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią a w szczególności panu Staroście Tomaszowi Miłowskiemu, ponadto podziękowania kieruję do pana Roberta Koniec i pana Krystiana Wojtalewicza za nieocenioną pomoc w przygotowaniach uroczystości.
tekst. B.Pater
W dniach od 08.05. do 10.05. uczniowie klasy szóstej przebywali na biwaku profilaktycznym w Tleniu. Wyjazd zorganizowany został przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kcyni. Uczestnicy zakwaterowani byli w pięknym Ośrodku Wypoczynkowym ,,Patria” . Wśród wielu atrakcji z których skorzystali uczestnicy był między innymi: wyjazd do Fojutowa ,gdzie uczniowie zobaczyli akwedukt i wieżę widokową, skorzystali również z atrakcji ,,Zajazdu Fojutowo. Odbyła się wycieczka do ,,Rezerwatu Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego”. Codziennie odbywała się dyskoteka i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, wyjazd ten na pewno pozostanie im na długo w pamięci.
tekst. B.Pater
16 maja 2017 r. gościliśmy w naszej szkole panią Sylwię Gwiazdę, która jest przedstawicielem Biura Praw Pacjenta. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: klasy I –III oraz IV-VI. Spotkanie z młodszymi rozpoczęło się od zapoznania dzieci z podstawowymi prawami przysługującymi dzieciom jako małym pacjentom. Następnie uczniowie klas I-III rozwiązywali test sprawdzający zrozumienie tych trudnych ale ważnych treści. Na zakończenie każde dziecko w nagrodę otrzymało naklejkę eksperta praw pacjenta i ołówek. Spotkanie z uczniami klas IV-VI rozpoczęło się od prelekcji pani Sylwii, w której przypomniała podstawowe prawa przysługujące pacjentom. Uczniowie starszych klas podobnie jak młodsi rozwiązywali test a w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy eksperta praw pacjenta i długopisy. Pani Sylwia chętnie odpowiedziała na pytania uczniów. Bardzo dziękujemy za spotkanie, które było bardzo pouczające. Na zakończenie spotkań pani Sylwia życzyła wszystkim dużo zdrowia.
tekst. A.Pachulska
Dnia 12 maja 2017 r. w naszej szkole młodzież przedstawiła program artystyczny z okazji minionego (22.04) święta Dnia Ziemi. Uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie pn. "Święto Ziemi w naszej szkole", a klasa II zadbała o oprawę muzyczną.
W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. " Jak ja dbam o moje środowisko ?"
I miejsce zajęły: Nicola Panek, Wiktoria Stałowska oraz Klaudia Pogoda
II miejsce zajęła Ola Pachulska, a III miejsce Julia Wiśniewska.
Przyznane zostały także wyróżnienia za bardzo ciekawe prace. Otrzymali je uczniowie:
Pola Koniec, Oliwier Ziemski, Zuzanna Pozorska, Lena Rudzka, Paulina Siwiak, Nicola Zielińska, Eryk Kaczmarek oraz Miłosz Florek.
Pani Wioletta Chróścińska-Nowakowska serdecznie dziękuje za udział w konkursie wszystkim uczniom oraz gratuluje laureatom i wyróżnionym.
Program artystyczny przygotowały panie Wioletta Chróścińska-Nowakowska oraz Anna Pachulska., a scenografią zajął się p. Robert Koniec.
tekst. W.Nowakowska
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…"
Ten słynny cytat postanowiliśmy wdrożyć w życie gdy w miniony czwartek przeprowadziliśmy cykl lekcji historii dla uczniów z gminy Kcynia.
Z samego rana naszą siedzibę odwiedzili uczniowie ze SP w Rozstrzębowie. Po przeprowadzeniu lekcji historii otworzyliśmy dla nich naszą salę ekspozycyjną. Co jak zwykle wywołało falę entuzjazmu i wprost proporcjonalną niechęć do opuszczenia Schronu.
Mając przed sobą wizytę w (nie)dalekiej Laskownicy musieliśmy pożegnać naszych zacnych gości przypiąć "firmową" przyczepę do wozu i ruszyć w drogę.
SP im. Miłośników Przyrody w Laskownicy przywitała nas pięknymi okolicznościami. . . przyrody, oraz wspaniałą organizacją. Wszystko było dopięte na ostatni guzik!
Na pierwszy ogień zaplanowaliśmy nasz panel dla klas I-III "Kto Ty jesteś? Polak Mały!" Lekcja ta jak zwykle spotkała się z żywą reakcją Małych Polaków, którzy wprawili nas w osłupienie znajomością WSZYSTKICH zwrotek naszego hymnu.
Chepeau bas!
Po najmłodszych miłośnikach historii nadszedł czas na klasy IV-VI dla których przygotowaliśmy prezentacje ukazującą trudny czas lat wojny na naszych ziemiach. I w tym przypadku młodzież zaimponowała nam dojrzałością i wiedzą w tej trudnej materii.
Dziękujemy wszystkim za czynny udział w naszych lekcjach.
Do zobaczenia
SPH1939
Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem "Żywe lekcje historii" organizowanego przez Gminę Kcynia
tekst. M.Balcer
26 kwietnia 2017r. odbył się Gminny Konkurs j. angielskiego w Zespole Szkół w Mycielewie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl.VI Daria Tecław, Jakub Litwin i Dawid Wieczorek.
Zadaniem każdego ucznia było rozwiązanie testu leksykalno- gramatycznego sprawdzającego znajomość rozumienia tekstu czytanego, reakcji językowych, zagadnień gramatycznych oraz słownictwa. Jakub Litwin uzyskał najwięcej punktów i zajął pierwsze miejsce w Gminie. Na uznanie zasługują również Daria Tecław i Dawid Wieczorek, gdyż uzyskali satysfakcjonujące wyniki z testu. Gratuluję osiągnięć i życzę całej trójce dalszych sukcesów.
nauczyciel j. angielskiego
Jolanta Krzemińska
Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Program został przygotowany przez uczniów kl. IV i kl. III pod opieką pp. Moniki Balcer i Jolanty Krzemińskiej oraz p. Roberta Koniec. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie kl.IV w zaprezentowanym montażu słowno- muzycznym przedstawili żywą lekcję historii, która przeniosła społeczność szkolną , zgromadzoną w odświętnie udekorowanej sali, w minione wieki. Słowem i pieśnią młodzi artyści przybliżyli wydarzenia związane z uchwaleniem tej USTAWY RZĄDOWEJ. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie a drugą na świecie ustawą zasadniczą.
Z kolei uczniowie kl.III w inscenizacji pt. ''Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej'' zaprezentowali flagę Polski oraz flagi innych państw. Podkreślili historyczne znaczenie naszej ojczystej flagi - najważniejszego symbolu narodowego.
''Dzień Flagi Rzeczpospolitej przypada 2 maja. Tego dnia Polacy wspominają długą historię biało- czerwonych barw narodowych i z dumą eksponują flagi na zewnątrz''.
tekst. J.Krzemińska
Wszyscy wiemy, jak ważna jest pamięć o naszych przodkach. Odczuwamy to szczególnie z okazji obchodzenia różnych Świąt. W tym czasie uczniowie Naszej Szkoły w sposób szczególny otaczają troską miejsca pamięci w naszej okolicy. W sposób aktywny biorą udział w porządkowaniu terenu. W ,,przeddzień” ,tak ważnego Święta jakim jest Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie uczcili pamięć składając kwiaty przy Obelisku w Laskownicy.
tekst. B.Pater
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy na zaproszenie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczkowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z dzieciny przeciwpożarowej. Wyjazd do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie odbył się w przeddzień Dnia Strażaka.Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie zapoznali uczniów ze sprzętem, który znajduje się na wyposażeniu jednostki. Dzieci zobaczyły jak wygląda stanowisko dowodzenia, garaże, samochody i sprzęt pożarniczy i ratunkowy. Dużą atrakcją dla uczniów z Laskownicy był pokaz zjazdu strażaka po rurze boksu garażowego i możliwość wejście do pojazdów pożarniczych.
To nie pierwsze wspólne działania szkoły i strażaków ochotników z Mieczkowa i Gromadna. Wspólnie organizujemy coroczne ewakuacje na terenie szkoły, zimą udało nam się zorganizować lekcję pokazową ratownictwa na lodzie, a przed wakacjami planujemy jeszcze wspólne zajęcia z udziałem strażaków- powiedział pedagog szkolny Robert Koniec.
Wyjazd do Szubina był także okazją do przekazania życzeń strażakom. Uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane laurki i kwiaty. W imieniu całej społeczności szkoły za zorganizowanie zajęć dziękujemy szczególnie Prezesowi OSP w Mieczkowie panu Andrzejowi Kamińskiemu i dowództwu JRG w Szubinie.
tekst. R.Koniec
27 kwietnia w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki laureaci szkolnego Turnieju Słowa wzięli udział w eliminacjach do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji”. Celem turnieju było zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnej zabawy twórczej, której tworzywem jest słowo. Naszą Szkołę reprezentowali: P.Augustyn z kl.I, W.Kwiatkowska z kl.II, Vivian Litwin z kl.II, A.Heymann z kl.IV, F.Mróz z kl. IV i D.Tecław
z kl.VI. Filip Mróz zajął zaszczytne III miejsce w kategorii klas IV-VI i będzie reprezentował naszą Szkołę na wojewódzkim konkursie w Bydgoszczy, Vivian Litwin otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.
tekst. B.Pater
Dnia 26 kwietnia w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Tego dnia dzięki uprzejmości pana Jakuba Ciemnoczołowskiego gościliśmy pana Tomasza Litwickiego- instruktora AiKiDo Kobayashi Ryu w sekcji ,,Akademia Aikido Kobayashi" u mistrza Tomasza Nowaka (Legnica), który przeprowadził zajęcia z uczniami klas I i III.
"W czasie zajęć wykonaliśmy pierwszy podstawowy trening AiKiDo dla dzieci, w którym zawarta była rozgrzewka kondycyjna, ćwiczenia koordynacyjne i pierwsze ćwiczenie Ukemi- kołyska aikidocka. Całość przeplataliśmy zabawami na wzmocnienie mięśni rąk, barków, pleców i brzucha poprawiając orientację na sali. W drugiej części zajęć poznaliśmy najczęstsze zagrożenia z jakimi młody człowiek może się spotkać w życiu codziennym ze strony bezpańskich zwierząt, postronnych osób dorosłych czy agresywnej grupy rówieśników. Dowiedzieliśmy się tym samym jak należy poprawnie na nie reagować i jakie są możliwości obrony przed tymi zagrożeniami. Na sam koniec poznaliśmy pracę zespołową i korzyści płynące z kooperacji, czyli współpracy z kolegami dla osiągnięcia sukcesu całej grupy. Zwieńczeniem zmagań był przepiękny pokaz wzorowej pracy zespołowej obydwu klas, polegającej na przetransportowaniu leżącej na materacu pani wychowawczyni na drugi koniec sali. W pojedynkę nikomu się nie udało, natomiast praca wspólnymi siłami przyniosła rozwiązanie zagwostki i osiągnięcie wyznaczonego celu.
Z mojej strony bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie. Było mi niezwykle miło pracować z Wami, gdzie w każdym z Was tkwi potencjał. Jesteście fantastycznymi dzieciakami i mam nadzieję, że już zapamiętaliście wszystkie wskazówki jakie Wam przekazałem, a zdobyta wiedza pomoże Wam uniknąć niebezpieczeństw oraz cieszyć się ze społeczności jaką tworzycie, każda z klas. Cieszcie się, że jesteście razem i bądźcie jednością w klasie.
Arigato!"
Tomasz Litwicki
My również ze swej strony chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Tomkowi nie tylko za wspaniały pokaz, ale przede wszystkim za lekcję życia i życzyć wielu sukcesów na tle zawodowym, jak i prywatnym.
Dnia 25 kwietnia uczniowie klasy III przystąpili do pierwszego poważnego egzaminu – OGÓLNOPOLSKIEGO SPRAWDZIANU KOMPETENCJI. Sprawdzian ma na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji uczniów – w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności w zakresie: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 filmem terapeutycznym z Bratkiem. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z języka polskiego, a po krótkiej przerwie – z matematyki.
Mamy nadzieję, że wyniki będą wspaniałe, czego wszystkim trzecioklasistom życzymy!
tekst. E.Kaczmarek