Nawigacja

Nawigacja

Aktualności

  • "Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.

  • Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego

    Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

  • Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego

    11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".

    Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

  • Spotkanie w ramach projektu "Szkoła współpracy"

    23.06.2015r. naszą szkołę odwiedziła pani mgr Anna Jurewicz ,która z wykształcenia jest polonistką, trenerem sportowym (gimnastyka artystyczna), edukatorem - szkoleniowcem, coachem. Prowadzi szkolenia  w obszarze oświaty i edukacji, szkoląc rady pedagogiczne i kadrę zarządzającą. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczący w projekcie ,,Szkoła współpracy". Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” mieli okazję brać udział w warsztatach pod jej kierunkiem , które odbywały się w Bydgoszczy. Tym razem było odwrotnie ,to ona zaszczyciła nas swoją obecnością. Pani Ania spotkała się z panią Dyrektor, przedstawicielami Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej oraz Samorządu Uczniowskiego. Spotkanie przebiegło w miłej sympatycznej atmosferze. Nasz gość był pod wrażeniem położenia naszej szkoły i ciepłej atmosfery w niej panującej.

    tekst. Beata Pater

  • Pamiętamy o miejscach pamięci

    Pamiętamy o miejscach pamięci

    Nasza szkoła opiekuje się miejscami pamięci narodowej w Laskownicy i Kowalewku. W tak radosnym dla wszystkich dniu, jakim jest zakończenie roku szkolnego uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o tych miejscach. Tuż przed ostatnim dzwonkiem wraz z opiekunem zapalili znicze przy kamieniu pamiątkowym w Laskownicy i przy tablicy zamontowanej na byłej szkole w Kowalewku.

    tekst i fot. Beata Pater

  • II i III klasa swoje przedstawienie pokazały w Domu Opieki Społecznej w Nakle

    II i III klasa swoje przedstawienie pokazały w Domu Opieki Społecznej w Nakle

    We wtorek 23 czerwca uczniowie klas II i III pod opieką Pań Beaty Lubianiec i Lilianny Kręgielskiej wystąpiły w spektaklu pt. „Z prochu i żebra”. Fabuła sztuki, to historia stworzenia świata, pojawienia się pierwszych rodziców – Adama i Ewy, kończącą się „narodzinami dzieci”. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role udowadniając, że fundamentem życia jest rodzina. Licznej grupie dzieci towarzyszyła Pani Aleksandra Konieczna Radna Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią.

    Dzieci zwiedziały Dom Opieki SPołecznej w Nakle n/Notecią, zostały zapoznane z jego funkcjonowaniem i bardzo miło odebrane przez pensjonariuszy.

  • Zdobyliśmy II miejsce w XIV Memoriale im. Janusza Sztukowskiego

    Zdobyliśmy II miejsce w XIV Memoriale im.  Janusza Sztukowskiego

    Dnia 18.06.2015 r. o godz. 900 odbył się w Szkole Podstawowej w Laskownicy XIV Memoriał im.  Janusza Sztukowskiego w mini piłkę nożną. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół: Dobieszewa, Kcyni, Rozstrzębowa, Sipior, Dziewierzewa, Palmierowa, Mycielewa i Laskownicy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy:
    I Kcynia, Dobieszewo, Sipiory, Mycielewo,
    II Palmierowo, Rozstrzębowo, Dziewierzewo, Laskownica.
    Zespoły  grały każdy z każdym.  Do finałów awansowały zespoły z Mycielewa, Palmierowa, Dobieszewa i Laskownicy. W meczu o trzecie miejsce Palmierowo wygrało z Mycielewem 1:0, w pojedynku o pierwsze miejsce Dobieszewo pokonało Laskownicę 1:0 i zostało mistrzem memoriału.
    Królem strzelców został Łukasz Dorsz, najlepszym bramkarzem Kondrat Jucha, a najlepszym zawodnikiem Mateusz Kemnitz.
    Skład zespołu: Dominika Pozorska,  Mateusz Kemnitz, Dawid Stępień, Bartosz Woźnicki, Bartosz Kubik, Mateusz Rzepecki, Ksawery Grzybowski.
    tekst. Jarosław Kurtysiak 

  • "Zielona Szkoła" w Smerzynie

    "Zielona Szkoła" w Smerzynie

     Dnia 18.06.2015r. o goodz.9.30 grupa dzieci z  klas II  i III (21 uczniów) z opiekunami –p.B.Lubianiec i p.L.Kręgielską wyjechała na Zieloną Szkołę do Harcerskiego  Ośrodka Wypoczynkowego w Smerzynie. Zapoznano dzieci z regulaminem ośrodka. Następnie grupy wraz z opiekunami poznały teren ośrodka – stołówka, obiekty sportowe, plan ośrodka, ścieżki ekologiczne.
    Odbyły się zajęcia dydaktyczne w terenie. Dzieci rozpoznawały drzewa i rośliny rosnące w pobliskim lesie  .Prowadziły obserwacje za pomocą
    zmysłów oraz prostych przyrządów pomiarowych. Wyniki rejestrowały w kartach pracy . Obserwowały  zwierzęta  leśne w naturalnym środowisku, rozróżniały i nazywały drzewa  iglaste  i liściaste, wyróżniały warstwy  lasu. Wyznaczały kierunki świata w terenie.
    Nad  Jeziorem Smerzyńskim  oceniały  stan czystości  wody. Na plaży były zabawy i zawody sportowe oraz  gry w plażową piłkę siatkową.
        Po kolacji odbyło ognisko, pieczenie kiełbasek i śpiewanie piosenek. Wieczorem wszystkie dzieci bawiły się na dyskotece pożamowej – piżama party. Następnego dnia po południu pełne wrażeń i zmęczone wróciły do szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice.

    tekst. Lilianna Kręgielska

  • Wycieczka klasy I

    Wycieczka klasy I

    Dnia 17.06.2015 r. uczniowie kl. I wraz z opiekunami: p. A. Pachulską i p. E. Kaczmarek pojechali na wycieczkę do Wyrzyska, do parku rozrywki „Arka Noego”. Na miejscu przywitały nas bardzo miłe panie, które opowiedziały nam o zasadach korzystania z parku rozrywki, a później była już tylko wspaniała zabawa. Dzieci korzystały z ogromnego placu zabaw, z armatek, które strzelały miękkimi piłeczkami. W międzyczasie panie malowały dzieciom twarze. W przerwie między zabawą dzieci posiliły się pizzą. Na koniec przeszliśmy do sali, gdzie mogliśmy potańczyć w rytm muzyki boogie-woogie. Po świetnej zabawie w „Arce Noego” udaliśmy się do Skansenu w Osieku. Najpierw wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy obiekty architektoniczne: chałupy i zabudowania gospodarcze z XVIII w. Widzieliśmy remizę, wiatraki, szkołę, warsztaty rzemieślnicze (kowala, szewca). Po zwiedzaniu na dzieci czekała największa atrakcja – przejażdżka bryczką po malowniczym terenie skansenu. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci.
    Uczniowie wraz z opiekunami bardzo serdecznie dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie wejściówek do Skansenu oraz Pani Justynie Wieczorek za pomoc w organizacji wycieczki.

    tekst. Edyta Kaczmarek

  • „Cudownych rodziców mam, odkryli mi każdą z dróg…”

    „Cudownych rodziców mam, odkryli mi każdą z dróg…”

    Dnia 12 czerwca 2015 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i kl. I uczcili święto swoich Rodziców.
    Dzieci przedstawiły program artystyczny, który składał się z wierszy, krótkich inscenizacji i piosenek. Uroczystość rozpoczęli mali artyści z oddziału przedszkolnego, którzy przygotowali bajkowe przedstawienie pt. „Sen Jasia”. Na kilka chwil dzieci zmieniły się w prawdziwych aktorów. Następnie kl. I przedstawiła inscenizację pt. „Robot Bingo”. Dzieci uświadomiły widzom, jak wiele pracy wykonują mamy. Udowodniły, że nikt- nawet robot Bingo – nie jest w stanie zastąpić mamy, która czuwa nad całym domem.
    Atmosfera tej podniosłej uroczystości wywołała u rodziców wielkie wzruszenie, a nawet łzy. Dopełnieniem tego święta były upominki dla rodziców i słodki poczęstunek.

    tekst. Edyta Kaczmarek

  • Zdobyliśmy 2 miejsce w turnieju piiłkarskim w Wapnie

    Zdobyliśmy 2 miejsce w turnieju piiłkarskim w Wapnie

    10 czerwca na stadionie sportowym w Wapnie odbył się drugi trawiasty turniej piłkarski szóstek pod nazwą Pierwszy Krok Pałucki. Organizatorem zmagań szóstoklasistów były Zespół Szkół w Wapnie oraz LKS Unia Wapno. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn: broniący tytułu sprzed roku SP 2 Nakło n/Notecią, SP Dziewierzewo, SP Morakowo, SP Laskownica i SP Wapno. Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach, a terminarz tak się ułożył, że w ostatnim meczu spotkały się dwie najlepsze drużyny - Morakowo i Laskownica. Górą w tym starciu byli piłkarze z Morakowa, swoją drogą najmłodsza drużyna turnieju. Królem Strzelców został Mikołaj Bąk z Nakła, zdobywca 10 bramek. Najlepszym Zawodnikiem trenerzy wybrali Damiana Kolińskiego z Morakowa, a statuetka dla Najlepszego Bramkarza trafiła do rąk Mateusza Rzepeckiego z Laskownicy. Oprócz nagrodzonej trójki upominki odebrali też Bartosz Iskra (Dziewierzewo), Michał Żabicki (Morakowo), Fabian Czajkowski (Nakło), Mateusz Kemnitz (Laskownica) i Mateusz Sokołowski (Wapno).

    SP Laskownica - Mateusz Kemnitz (5), Dawid Stępień (1), Bartosz Kubik, Mateusz Rzepeckim Tobiasz Poznański (5), Hubert Kemnitz, Bartosz Woźnicki (1), Szymon Augustyn, opiekun: Jarosław Kurtysiak.

    Turniej zorganizował i przeprowadził Radosław Piechowiak, a pomagali mu w tym Jacek Haja, Ryszard Danke, Maria Piotrowska oraz uczniowie ZS w Wapnie: Arkadiusz Markiewicz, Bartosz Tomecki, Jakub Kupczak, Patryk Wieczorek, Joanna Frost i Marcin Szczepara.

    materiał: Radosław Piechowiak

    Zobacz więcej zdjęć: https://flic.kr/s/aHskdnogj3

  • Drugi warsztat Szkoły Współpracy

    Drugi warsztat Szkoły Współpracy

    10 czerwca 2015 r. odbył się drugi warsztat Szkoły Współpracy dla szóstki szkolnych przedstawicieli;(p.M.Wessołowska,p.B.Pater,p.M.Grzybowska,p.M.Kwiatkowska, K.Grzybowski, J.Rudzka). Był on poświęcony ewaluacji wprowadzonego wspólnego działania, planowaniu kolejnych oraz opracowaniu Programu Współpracy - tworzenia ram dokumentu, zasad współpracy, celu programu, obszarów planowanej współpracy i działań, jakie w poszczególnych obszarach chcemy realizować.

    Efektem udziału w projekcie i współpracy nauczycieli, uczniów, rodziców będzie opracowanie SPAW (Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy), który będzie użytecznym narzędziem do dalszego rozwijania współdziałania, po zakończeniu udziału szkoły w projekcie. 

    Szkoły i przedszkola, które opracują Programy Współpracy, otrzymają Certyfikat „Szkoła Współpracy”, wydany przez Ministra Edukacji Narodowej. Projekt  „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” rozwija w szkołach współpracę pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami. W ten sposób pomaga szkołom  realizować ich misję w zakresie edukacji  i wychowania. Doświadczenie współpracy, jakie zdobywają uczniowie, rodzice i nauczyciele wzmacnia więzi między mieszkańcami,  buduje zaufanie i zachęca do zaangażowania na rzecz swojego regionu. W ten sposób szkoła przyczynia  się do budowy kapitału społecznego.

    tekst i fot. Beata Pater

  • Dzień Rodzica w wykonaniu klasy II i III

    Dzień Rodzica w wykonaniu klasy II i III

    „RODZINA  - TO NAJWIĘKSZY DAR BOGA DLA CZŁOWIEKA - JEST CZĄSTKĄ UTRACONEGO RAJU"
     - te ważne słowa  zostały wypowiedziane podczas Dnia Rodziny, święta, które w naszej szkole  obchodziliśmy 9 czerwca 2015 roku. Z tej okazji uczniowie klasy II  i III wystąpili w przedstawieniu pt. „Z prochu i żebra". Fabuła sztuki to historia stworzenia świata, pojawienie się pierwszych rodziców - Adama i Ewy, a kończąca się „narodzinami dzieci". Słowa, które usłyszeli Rodzice na koniec sztuki: „Mamo, tato jesteście naszym rajem, ogrodem, którego nie możemy utracić. Tak bardzo was kochamy!" spowodowały wielkie wzruszenie oraz dumę z faktu, że w ich „rodzinnym domu dojrzewają tak wspaniałe owoce", czyli wrażliwe i zdolne dzieci. Gra aktorska i scenografia zachwyciła nie tylko Rodziców, ale wszystkich zgromadzonych widzów. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim Rodzicom certyfikaty Super Mamy i Super Taty , a następnie wszyscy przeszli do świetlicy wiejskiej na słodki poczęstunek.

    Tekst: L.Kręgielska

  • Dzień Dziecka w wojskowym stylu

    Dzień Dziecka w wojskowym stylu

    1 czerwca 2015 roku był wyjątkowym dniem w naszej szkole, ponieważ świętowaliśmy Dzień Dziecka. Po drugiej godzinie lekcyjnej nasi uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Czekało ich wiele atrakcji, m. in. Mini Playback Show przygotowany przez przedstawicieli klas IV – VI oraz konkursy i zabawy sportowe. Nasze dzieci uczestniczyły również w pokazie zorganizowanym przez Związek Strzelecki i Harcerski Klub Łączności „Emiter” z Łochowa, podczas którego mogli  zapoznać się z funkcjonowaniem związku i uczestniczyć w pokazie militarnym. Następnie uczniowie zostali zaproszeni na kiełbaski serwowane przez mamy z Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.
         Pragniemy podziękować również Sołectwom: Laskownica – p. Wioletcie Czaja, Piotrowo – p. Alicji Woźniak, Gromadno – p. Grzegorzowi Hemmerling  oraz  Januszowi Zielińskiemu z firmy „Zieliński i wspólnicy”, właścicielom sklepu z Kowalewka państwu Paradowskim i p. Beacie Ignatowskiej z „Fabryki. Pl” za możliwość w zakupu słodyczy, kiełbasek i napoi.
        Szczególne podziękowania kierujemy za wspaniały pokaz łączności radiowej, sprzętu wojskowego i możliwość uczestnictwa w pokazach:
    - Oddziałowi Nakielski „Strzelec”
     Sławomir Polaków – Komendant Oddziału Nakła nad Notecią – Dyżurny Związku Strzeleckiego  
     Juliusz Gasentzer – Starszy Strzelec ZS
     Beata Kempińska – Strzelec ZS
     Łukasz Makuszewski – Kandydat ZS
     Adam Dziewiałtowski – Gintofttot – Kandydat ZS

    - Harcerskiemu Klubowi Łączności „Emiter” z Łochowa
    Witold Błasiak – major rezerwy łączności radiowej – stoisko z radiostacją FT 897
    Wiktor Kurasz

    tekst. Jarosław Kurtysiak

  • Sprawdzian z Tutorem

    Sprawdzian z Tutorem

    Dnia 2 czerwca 2015 r.  uczniowie klasy V pisali II Ogólnopolski  " Sprawdzian z Tutorem ". Arkusz sprawdzianu  swoją formą i treścią przypominał sprawdzian właściwy, który odbędzie się w przyszłym roku. Zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów z języka polskiego i matematyki.

    tekst; Justyna Stachowiak -Michalska
  • Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie profilaktycznym "Zdrowy i wolny nastolatek"

    Dnia 9 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Mycielewie odbyła się IV edycja konkursu „Zdrowy i wolny nastolatek”. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie czterech szkół podstawowych z gminy Kcynia: Palmierowa, Dziewierzewa, Mycielewa i Laskownicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V – Hubert Tyda i Hubert Antczak a  z klasy VI – Bartosz Woźnicki. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę. Ostatecznie nasi chłopcy z V klasy uzyskali jednakową liczbę punktów i  w dogrywce zwyciężył Hubert Antczak zajmując w ogólnej klasyfikacji III miejsce a Hubert Tyda IV. Chłopcy otrzymali wspaniałe nagrody. Współorganizatorem konkursu była GKRPA w Kcyni, która ufundowała nagrody.

  • Julia i Hubert wygrali Korczakiadę

    Julia i Hubert wygrali Korczakiadę

    Dnia 3 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni odbyła się XI edycja Korczakiady pod nazwą Janusz Korczak w oczach Wajdy. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz specjalnych z powiatu nakielskiego, a także żnińskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V - Julia Rudzka oraz Hubert Antczak, którzy zmagali się z testem dotyczącym filmu wyreżyserowanego przez Andrzeja Wajdę, a także zagadnieniami dotyczącymi prac podczas kręcenia filmów i osób z tym związanych. Po wyczerpujących zmaganiach okazało się, że Julia i Hubert byli bezkonkurencyjni i w klasyfikacji końcowej zajęli I miejsce. Gratulujemy!!!

    tekst i fot. Beata Lubianiec

  • Pasowanie na czytelnika

    Pasowanie na czytelnika

    Dnia 3 czerwca 2015r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z  biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona użytkowników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację teatralną, przygotowaną przez uczniów kl. IV. Dzieci miały okazję posłuchać narzekań Królowej Książek, która przestała wierzyć w "dziecięcą przyjaźń". Na szczęście Pierwszaki przywróciły jej wiarę i nadzieję, obiecując, że będą się ostrożnie obchodzić z wypożyczonymi książkami.
    Po takim wprowadzeniu uczniowie klasy pierwszej składali uroczyste przyrzeczenie, po czym byli pasowani na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy młodzi czytelnicy otrzymali dyplomy i książki. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

    tekst. Edyta Kaczmarek
     

  • Noc w szkole

    Noc w szkole

    29.05.2015r. z inicjatywy samorządu szkolnego i opiekuna p. B.Pater po raz pierwszy w historii szkoły została zorganizowana ,,noc w szkole”. Zazwyczaj uczniowie w piątkowe popołudnie z radością opuszczają szkolne mury po ostatniej lekcji ciesząc się z wolnego weekendu, jednak w naszej szkole nie trudno było znaleźć ochotników, którzy w niecodzienny sposób chcieli  spędzić noc w gronie kolegów i koleżanek pod czujnym okiem opiekunów p.A.Pachulskiej i p.B.Pater. 30 uczniów zdecydowało się spędzić  wspólnie czas biorąc udział w zabawach edukacyjnych i konkurencjach sportowych. Atrakcji było co nie miara; wspólne biesiadowanie przy ognisku, poszukiwanie skarbów, oglądanie filmów oraz nocna debata ,której celem  było odnalezienie odpowiedzi, na kluczowe pytania: Jaka jest nasza szkoła – co w niej cenimy, co nam przeszkadza, jak się w niej czujemy?
    Następnego dnia po śniadaniu zmęczeni i co niektórzy niewyspani ale zadowoleni opuścili szkolne mury. Noc w szkole na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów.

    tekst i fot. Beata Pater

  • W naszej szkole odbyły się badania Instytutu Badań Edukacyjnych

    W naszej szkole odbyły się badania Instytutu Badań Edukacyjnych
    Dnia 19 maja 2015 r. w naszej szkole odbyły się dwa powszechne badania Instytutu Badań Edukacyjnych - kompetencje trzecioklasistów oraz kompetencje piątoklasistów. Testy miały  pokazać mocne i słabe strony uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki. 
    Wyniki badania na tle innych szkół poznamy już w czerwcu.
     
    Justyna Stachowiak-Michalska
  • Spotkanie z Joe Turner'em - trenerem koni i ekstremalnym narciarzem górskim.

    Spotkanie z Joe Turner'em - trenerem koni i ekstremalnym narciarzem górskim.

     Dnia 25.05.2015r. w naszej szkole pojawili się niecodzienni goście: państwo Alicja i Jakub Ciemnoczołowscy -właściciele stajni ,,Pancho" z Laskownicy wraz ze swoim przyjacielem z Montany (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej) Joe Turner'em - trenerem koni i ekstremalnym narciarzem górskim.
       Amerykanin niezwykle barwnie i obrazowo opowiadał o swojej pasji, którą jest trenowanie koni, o zwyczajach i sposobach komunikacji tych wspaniałych zwierząt oraz o codziennej pracy na swojej farmie. Z roli tłumacza doskonale wywiązał się pan Jakub Ciemnoczołowski.
      Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o koniach, o miejscu, w którym mieszka nasz gość, ale przede wszystkim zafascynowała ich egzotyka amerykańskiej fauny: historie o niedźwiedziach zarówno czarnych jak i grizzly, lwach górskich, kojotach, wilkach, a zwłaszcza grzechotnikach wywoływały lawinę pytań.
        Na zakończenie uczniowie mieli okazję obejrzeć i dotknąć ,,grzechotek" z ogonów grzechotników właśnie, a jedną z nich dostaliśmy na pamiątkę spotkania.
       Prelekcja okazała się niezwykle fascynująca , pobudziła z pewnością wyobraźnię naszych uczniów i spowodowała zainteresowanie końmi.
       W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować inicjatorom spotkania Państwu Alicji i Jakubowi Ciemnoczołowskim, z którymi  już umówiliśmy się na kolejne spotkanie z Joe Turner'em w październiku.

  • I Komunia Święta uczniów klasy III z parafii w Smogulcu

    I Komunia Święta uczniów klasy III z parafii w Smogulcu

    24 maja uczniowie klasy III z parafii w Smogulcu przystąpili do uroczystej I Komunii Świętej

  • Kolejny sukces Nikodema

    Dnia  22.05.2015r Regionalna Biblioteka Publiczna w Szubinie po raz drugi zorganizowała międzygminny konkurs krasomówczy ,,Demostens”. Miło  nam oznajmić, że uczeń naszej szkoły Nikodem Guzek z klasy trzeciej zajął trzecie miejsce w najmłodszej grupie wiekowej. Teraz  przed Nikodemem prezentacja dwunastego czerwca podczas zmagań w Tucholi. Trzymamy za niego kciuki i życzymy przysłowiowego ,, połamania języka”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Laskownicy
    89-240 Kcynia LASKOWNICA
  • 52/5893754

Galeria zdjęć