"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Dogoterapia to wspomaganie rehabilitacji osób niepełnosprawnych poprzez zabawy i ćwiczenia z odpowiednio wyszkolonymi psami, dobrane do indywidualnych możliwości i potrzeb. W naszej szkole zajęcia z pieskami dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi prowadzone są przez terapeutów z Fundacji Cane Pro Humano systematycznie od dwóch lat. W czwartek 6 maja 2015 r na zajęcia zawitał redaktor telewizji, który przygotowuje materiał wideo, z którego powstanie film o wolontariuszach Fundacji. Pan Łazarowicz w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o naszej szkole
i o prowadzonych zajęciach. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt, że nasze działania są zauważone i docenione. Koordynatorem z ramienia naszej szkoły jest pani Anna Pachulska.
tekst. Anna Pachulska
zobacz film http://vod.tvp.pl/audycje/religia/ekspres-milosierdzia/wideo/odc-22-zycie-z-niepelnosprawnoscia/19817775
W dniach 04.05.-06.05.2015r. kl.VI wraz z wychowawcą i panią Beatą Pater przebywała na Zielonej Szkole w Borach Tucholskich.
Mieszkaliśmy w ośrodku "Patria" w Tleniu. Warunki były bardzo dobre, jedzenie smaczne i moc atrakcji - za co organizatorom dziękujemy! Wdzięczni jesteśmy też wszystkim, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem oraz umilali nam ten pobyt, m.in.panom kierowcom, pani przewodnik po Fojutowie i po rezerwacie cisów, pracownikom Ośrodka, opiekunom.Zawarliśmy nowe znajomości, a może nawet i przyjaźnie z uczniami szkół podstawowych w Rozstrzębowie i Kcyni. Podczas tego pobytu każdy mógł znaleźć coś dla siebie i " dla ducha i dla ciała" .Był to czas aktywnego wypoczynku na łonie natury, okazja zadbania o dobrą formę czyli jakby kontynuacja ubiegłorocznego programu "Trzymaj formę", a także poznania pięknej przyrody naszego województwa czyli jakby ciąg dalszy projektu "Trop natury". Wprawdzie oba projekty już się skończyły,ale nabyta wówczas wiedza i umiejętności okazały się przydatne oraz są pogłębiane. "Zielona Szkoła" to też doskonała lekcja przyrody i wychowania fizycznego.Podziwialiśmy uroki krajobrazu: lasy z bogactwem występujących tam gatunków roślin, piękne jeziora, akwedukt w Fojutowie, rezerwat cisów im.Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie, (a w nim m.in.sukcesję ekologiczną z platformy widokowej, cis "Bolesław ",cis "parasolka" i inne rośliny,poznaliśmy regulamin Tucholskiego Parku Krajobrazowego,usłyszeliśmy dużo wiadomości nt.ochrony przyrody),słuchaliśmy "na żywo" koncertu w wykonaniu ptaków zamieszkujących ten park. Okazji do ruchu było niemało: wycieczki, gra w piłkę, plac zabaw z siłownią, pływanie kajakami i na basenie, wycieczki terenowe, a dla odważnych i wytrwałych możliwość oglądania okolicy z wieży widokowej w Fojutowie, no a wieczorami- dyskoteka - i też okazja do ruchu...Nie sposób szczegółowo przedstawić wszystkich atrakcji, ale zapewne na długo zapadną one w pamięć uczestników "Zielonej Szkoły". Pobyt w Tleniu dał nam dużo radości. Dziękujemy za ten wspaniały wypoczynek i bardzo interesujące " lekcje w Zielonej Szkole".
Teresa Stańczyk
Już po raz szósty Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Kcyni zorganizował Powiatowy Przegląd Piosenki Ekologicznej „EKOSONG”. Pod patronatem Tomasza Miłowskiego – Starosty Nakielskiego. Wydarzenie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, do którego przybyli przedstawiciele siedmiu okolicznych szkół z Palmierowa, Królikowa, Dobieszewa, Laskownicy , Roztrzębowa, Szubina i Karnowa. Na zaproszenie odpowiedzieli również goście z Nadleśnictwa w Szubinie, którzy co roku wspierają imprezę ofiarowując sadzonki cennych drzewek. Po powitaniu uczestników przez organizatorów przeglądu panie Barbarę Grodzicką i Wiesławę Rucińską i otwarciu festiwalu przez dyrektor Barbarę Rogalską, rozpoczęła się przyjazna rywalizacja, której głównym celem była integracja środowisk uczniowskich i podkreślenie ważności ochrony środowiska naturalnego. W jury zasiedli: pani Ilona Kurdelska- dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, pan Piotr Siuda –przedstawiciel Nadleśnictwa w Szubinie i pani Barbara Rogalska- dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni. Uczestnicy w pięknych strojach, pomysłowej choreografii, zaprezentowali piosenki o tematyce ekologicznej. Po występach wszyscy goście wraz z opiekunami zaproszeni zostali na obiad do Domu Św. Mikołaja w Kcyni, który został ufundowany, jak co roku przez prywatnego sponsora. Najbardziej oczekiwaną chwilą dla młodych wokalistów, było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Po burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Nasza szkoła zajęła II miejsce, a wyróżnienie spoecjalne za wrażenie artystyczne otrzymała Aleksandra Pachulska z klasy I.
Organizatorzy szczególne podziękowania kierują w stronę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Toruniu oraz Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią za ufundowanie cennych nagród oraz pani Ilony Kurdelskiej, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, za udostępnienie lokalu i sprzętu nagłośniającego.
materiał: Organizator Przeglądu
4 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się apel ekologiczny pt. „Jak uczyliśmy Ksawerego szanować przyrodę”, przygotowany przez uczniów kl. I i V. Celem apelu było uświadomienie uczniom zagrożeń środowiska naturalnego oraz możliwości walki z nimi. Nasi szkolni aktorzy w zabawnych scenkach i wesołych piosenkach przekazali uczniom szkoły w jaki sposób należy dbać o przyrodę, żeby zachować jej piękno i przekazać przyszłym pokoleniom. Przedstawienie wprawiło całą szkołę w rozbawienie i wspaniały humor. Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy stały się okazją, by przypomnieć, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, o które powinniśmy dbać. Wszyscy możemy pomóc Ziemi i wcielić w życie następujące hasła:
„Zamiast działać na swą szkodę, szanuj zawsze prąd i wodę!”
„Na zakupy torbę bierz, reklamówka zbędny śmieć!”
„Szanuj zieleń, boś nie jeleń!”
„Lej mniej wody do czajnika, bo oszczędność stąd wynika!”
tekst. Edyta Kaczmarek
Dnia 4.05.2015r. w kcyńskim CKiB im. Klary Prillowej odbył się gminny finał Turnieju Słowa ,,Słowo źródłem inspiracji'' w którym uczestniczyło pięcioro uczniów naszej szkoły. Wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie, jury doceniło troje z nich:III miejsce w kategorii klas I-III zajął Nikodem Guzek prezentując utwór Juliana Tuwima ,,Rycerz Krzykalski", wyróżnienia natomiast otrzymały: Aleksandra Pachulska z klasy I za prezentację utworu ,,Spóźniony słowik'' Juliana Tuwima oraz Daria Tecław z klasy IV , która recytowała utwór Jana Brzechwy ,,Wrona i ser". Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Majowe świętowanie poprzedziła uroczysta akademia przygotowana przez nauczyciela historii. Wspaniałą okolicznościową dekorację wykonał p.Robert Koniec-nasz pedagog i nauczyciel techniki.Najpierw wprowadzony został sztandar i odśpiewany hymn państwowy.Potem uczniowie kl.V wykonali montaż słowno-muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie kl.IV przedstawiła część artystyczną związaną ze Świętem Flagi RP.Podczas tej akademii mocno podkreślany był patriotyzm.Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu szczególny akcent położyła na jedność w narodzie, w społeczności rodzinnej i szkolnej, na zgodę, współpracę. Hasłem przewodnim akademii były słowa: BÓG- HONOR-OJCZYZNA.
Tekst: Teresa Stańczyk
Fot. : Robert Koniec
22 kwietnia 2015r. był wyjątkowym dniem ponieważ wszyscy uczniowie klas IV – VI naszej szkoły w wyjątkowy sposób uczcili Dzień Ziemi i wyjechali na wycieczkę do Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu „EKO – SKRZAT – z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. O nasze bezpieczeństwo zadbał patrol policji, który przed wyjazdem sprawdził stan techniczny autobusu. Po przybyciu na miejsce zbiórki w miejscowości Fojutowo wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w koszulki i czapeczki z logo projektu. Następnie udaliśmy się na stanowiska dydaktyczne, na których przygotowano dla uczniów zadania związane z ochrona gatunkowa roślin i zwierząt. Uczniowie, aby rozwiązać zadania musieli współpracować ze sobą, angażować wszystkie swoje zmysły, grali przyrodnicze memo, zagrali w grę planszową, po której wędrowali wykazując się znajomością tabliczki mnożenia, zagrali w przyrodnicze koło fortuny. Na każdym ze stanowisk uczniowie, którzy wykazywali się największą wiedzą i aktywnością otrzymywali naklejki, które ostatecznie wymieniono na nagrody rzeczowe. Po tak intensywnym wysiłku udaliśmy się na pyszny obiad. Ostatnim punktem naszej wyprawy był spacer po Tucholskim Parku Krajobrazowym, gdzie podziwialiśmy piękno i bogactwo przyrodnicze tego miejsca a szczególnie akwedukt dwóch rzek . Pełni wrażeń, zmęczeni ( a nawet muśnięci słońcem )wróciliśmy do domu.
24.04.15r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, którego organizatorem była pani Beata Pater. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.
Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęły dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI. Recytatorzy przedstawili jeden dowolnie wybrany utwór. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Wszystkie recytacje uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami. Komisja w składzie: p. dyr. M. Wessołowska , p. B. Lubianiec, p. L. Kręgielska wyłoniła laureatów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę w,, Gminnym Turnieju Słowa’’, który odbędzie się 04 maja w Kcyni.
LAUREACI
Kategoria klas I-III
I miejsce- Aleksandra Pachulska kl.I
II miejsce- Nikodem Guzek kl.III
III miejsce- Anna Heymann kl.II
Wyróżnieni: Oliwia Rzepecka kl.II, Martyna Heymann kl.III
Kategoria klas IV-VI
I miejsce- Julia Rudzka kl.V
II miejsce- Jagoda Furtak kl.VI
III- miejsce Daria Tecław kl.IV
Wyróżnienie: Roksana Gryczka kl.VI
tekst. Beata Pater
Do naszej szkoły przyjechał cyrk. Przyjechał i dobrze nas bawil. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli prawie godzinny program artystyczny. Było jak w prawdziwym cyrku. Rytmiczna muzyka, iluzjonistyczne pokazy, akrobacje, jazda na malutkim rowerze i główna atrakcja- wąż.
Cyrkowi artyści bawili i zapraszali do zabawy naszych uczniów. Było bardzo wesoło. Kazdy z uczestników mógł dotknąc prawdziwego, wielkiego węża.
Dnia 15.04.2015r. w naszej szkole miały miejsce warsztaty motywacyjne prowadzone przez p. Anetę Buras- Walentowską- psychologa PPPP w Nakle nad Notecią. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI i w każdej klasie trwały dwie godziny dydaktyczne.
Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży po co się uczymy , jakie korzyści płyną z nauki oraz w jaki sposób i gdzie należy szukać wsparcia ,motywacji do nauki ,a także jak ją odnaleźć w sobie. Oprócz tego pani psycholog starała się wskazać naszym uczniom rozwiązania prowadzące ku temu, aby nauka była skuteczniejsza, przyjemniejsza i łatwiejsza. Ważnym elementem warsztatów były zmagania uczniów z ,,wewnętrznym krytykiem", który demotywuje i powoduje, że tracimy chęć i zapał do pracy. Warto wspomnieć, że uczniowie przy wsparciu psychologa pracowali metodami aktywizującymi, samodzielnie szukając rozwiązań.
Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów, mamy więc nadzieję, że staną się początkiem ścisłej współpracy między poradnią i naszą szkołą.
,,Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem ogólnym tego projektu jest wzmocnienie współpracy między uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół w Polsce, dzięki opracowaniu, upowszechnieniu i wdrożeniu modelowych rozwiązań. Dzisiaj tj.15.04.2015r. reprezentanci naszej szkoły ( dwójka uczniów K.Grzybowski, J.Rudzka, dwoje rodziców M.Grzybowska, M.Kwiatkowska oraz dwoje nauczycieli pani dyrektor M.Wessołowska, p.B.Pater) uczestniczyli w warsztacie, który odbył się w Bydgoszczy. Szkolenie miało na celu wyposażenie przedstawicieli uczniów, rodziców i nauczycieli w wiedzę i kompetencje potrzebne do budowania w szkole współpracy i kapitału społecznego. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla uczniów była możliwość zobaczenia stadionu Zawiszy.
tekst. Beata Pater
W sobotę 11 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Mycielewie przeprowadzono eliminacje gminy Kcynia do Ogólnopolsiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dokładnie o godzinie 9. komisja w składzie: Waldemar Szmyt – przewodniczący, Ryszard Hanioszyn i Wawrzyn Nowak – członek ogłosiła rozpoczęcie turnieju. Turniej jak co roku obejmował część teoretyczną i praktyczną. Po zmaganiach pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Mycielewie. Nasi uczniowie zdobyli dobre, trzecie miejsce. Opiekunem grupy był pan Jarosław Kurtysiak
Kwiecień to miesiąc szczególny- Miesiąc Pamięci Narodowej.Jest bogaty w wiele bolesnych wydarzeń.10.04.2015r. wspominaliśmy 5.rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem. Dzisiaj obchodzimy 75.rocznicę Zbrodni Katyńskiej. 19.04.br. przeżywać będziemy 72.rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o bohaterach tamtych czasów i o dramacie ich rodzin. Każdy Polak wiedzieć powinien, co się wydarzyło w Katyniu,Charkowie, Miednoje, Ostaszkowie, Kozielsku,
Smoleńsku...Nie wolno nam zapomnieć o prawdzie przez tak długi czas oficjalnie nieujawnionej. ! Uczniowie kl.VI i V przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. "Katyń-Requiem Aeternam ". Okolicznościowa dekoracja, muzyka , poezja, zapalone znicze i fragment filmu "Katyń 1940" poświęcone były pamięci zamordowanych w Katyniu. Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu odniosła się także do tragedii smoleńskiej sprzed 5-iu lat, w której zginął Marek Uleryk -mieszkaniec Dziewierzewa (gm.
Kcynia). Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar tej katastrofy. Program zaprezentowany przez naszych uczniów był hołdem oddanym wymordowanym w kwietniu 1940 r. w lasku katyńskim , a także wszystkim ofiarom wojny.REQUIEM AETERNAM DONA EIS DOMINE ET LUX PERPETUA LUCEAT EIS
Tekst. Teresa Stańczyk
24 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbędzie się konkurs recytatorski ,,Czarowanie słowem” dla klas I-III i klas IV-VI.
Konkurs ma na celu popularyzację literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.
W dniu 31.03.2015 r. od godz. 9.00 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni został przeprowadzony Finał XIV Edycji Turnieju Sportowego Gier i zabaw Ruchowych dla klas I – IV w Gminie Kcynia. Celem turnieju jest rozwój psycho -
- fizyczny dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych, przez gry z zabawy sportowe oraz rywalizację sportową, a także zapewnienie dzieciom radości z uprawiania sportu.
Faza finałowa została poprzedzona eliminacjami. I Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 24.03.2015 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące Szkołę Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, Szkołę Podstawową w Mycielewie
i Szkołę Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie.
Wyniki I Fazy Eliminacyjnej przedstawiają się następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 253 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie - 237 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawową im. Miłośników Przyrody w Laskownicy – 223 pkt.
II Faza Eliminacji została przeprowadzona w dniu 26.03.2015 r., a wzięły w niej udział drużyny poszczególnych klas reprezentujące Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego
w Kcyni, Szkołę Podstawową w Dziewierzewie i Szkołę Podstawowa im. Kazimierza Korka w Rozstrzebowie.
Wyniki II Fazy Eliminacyjnej przedstawiają się następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni - 245 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie - 241 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawową im. Kazimierza Korka w Rozstrzebowie – 228 pkt.
Grupa finałowa została utworzona zgodnie z Regulaminem „Pluszowego Misia 2015”
z drużyn które zajęły I i II miejsca w grupach eliminacyjnych. Tak więc na parkiecie Hali Sportowej w Kcyni w dniu 31.03.2015 r. spotkały się drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Mycielewie, Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Palmierowie, Szkołę Podstawową im. Jana Czochralskiego w Kcyni, Szkołę Podstawową w Dziewierzewie. Emocjonująca walka sportowa i rywalizacji nacechowana niebywałą starannością w wykonywaniu konkurencji, walka o każdy punkt klasyfikacji przyniosła wiele satysfakcji samym zawodnikom, kibicującym im koleżankom i kolegom, nauczycielom przygotowującym dzieci do Turnieju, a także rodzicom obserwującym sportowe zmagania swoich dzieci.
Klasyfikacja końcowa Finału XIV Edycji Sportowego Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych „Pluszowy Miś 2015” przedstawia się następująco:
I miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni - 246 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie - 234 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie - 218 pkt.
IV miejsce Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie - 201 pkt.
Podsumowania zawodów dokonał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kcyni Michał Poczobutt. Burmistrz gratulował wszystkim zawodniczkom i zawodnikom wspaniałej zabawy, wysokiej formy sportowej i widowiskowej rywalizacji oraz uzyskanych wyników, poprzedzonych trudem włożonej pracy w przygotowanie do zawodów. Następnie Burmistrz oraz Sędzia Główny Turnieju Ewelina Ziuziakowska, dokonali wręczenia przedstawicielom drużyn dyplomów i pucharów za zajęte miejsca od I do IV. Każdemu zawodnikowi uczestniczącemu w finale wręczono pluszową maskotkę. Drużyna Szkoły Podstawowej w Kcyni została dodatkowo uhonorowana przez Burmistrza Kcyni Marka Szarugę „Pucharem Przechodnim” - ogromnym Pluszowym Misiem.
źródło: kcynia.pl
Wycieczka do Fojutowa do Tucholskiego Parku Krajobrazowego w ramach realizacji przez naszą szkołę projektu pn. „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat” odbędzie się 22 kwietnia 2015r.
Plan wycieczki:
755 wyjazd ze szkoły w Laskownicy
1000 przyjazd na miejsce
1000 – 1400 zajęcia dydaktyczne w terenie
1400 posiłek
Po zjedzonym posiłku ok. 1430 powrót, przyjazd do szkoły ok. 1630.
Proszę o odpowiedni strój dla dziecka. Każde dziecko zabiera ze sobą piórnik, legitymację, drugie śniadanie, wodę mineralną. Jeśli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną proszę o informację i podanie dziecku odpowiednich środków farmakologicznych.
Każdy Rodzic zobowiązany jest do odebrania dziecka po powrocie z terenu szkoły.
Informacja; Anna Pachulska
Ratownik medyczny Damian Garlicki miał doskonały kontakt z dziećmi, które fantastycznie zaangażowały się w zajęcia. Zapewne na całe życie zapamiętają lekcję z pierwszej pomocy. Medyk uczył najmłodsze dzieci jak zachować się w przypadku "gdy ktoś śpi" w miejscu, które nie jest łóżkiem. Pokazywał co zrobić i jak sprawdzić czy ktoś jest przytomny, co zrobić aby pomóc takiej osobie i w jaki sposób skutecznie wzywać pomoc.
Zajęcia były częścią warsztatową projektu "4 minuty, które ratują życie" realizowanego przez MLUKS Orlik i odbyły się w Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy.
Adresatami zadania byli uczniowie placówek edukacyjnych z terenu gminy Kcynia. Kolejnym etapem realizowanego projektu będą konkursy wiedzy i umiejętności na poziomie Gminy oraz powiatu nakielskiego. Projekt realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2015 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy Kcynia w 2015 r. w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz promocji i organizacji wolontariatu, pod nazwą „ZDROWIE I WOLONTARIAT”.-czytamy na www.kcynia.pl
Tekst i fot. Robert Koniec
Dnia 1 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody, po raz pierwszy w nowej formule, pisali Sprawdzian Szóstoklasisty.
Sprawdzian składał się z dwóch części: pierwsza część sprawdzała wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki, trwała 80 minut a druga część z języka angielskiego trwała 45 minut.
Na sprawdzianie badany i oceniany był poziom osiągnięć uczniów z czytania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.
Do sprawdzianu przystąpiło 100% szóstoklasistów naszej szkoły.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
tekst. Justyna Stachowiak-Michalska
31.03.2015 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na „NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ”.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: kl. „0”-III i IV-VI.
Wszystkie prace były piękne, oryginalne, kolorowe dlatego wybór najpiękniejszej był bardzo trudny. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców i przyznano wyróżnienia.
KATEGORIA KL. 0-III
I MIEJSCE Mateusz Pozorski kl. I, Jakub Janke kl. I
II MIEJSCE Oliwia Rzepecka kl. II, Natalia Czyż kl. II
III MIEJSCE Julia Wiśniewska kl. II
Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Pachulska (kl. I), Martyna Nowak (kl. II), Tomasz Bugaj (kl. I).
KATEGORIA KL. IV-VI
I MIEJSCE Ksawery Grzybowski kl. V,Mateusz Rzepecki kl. V, Hubert Tyda kl. V, Łukasz Bugaj kl. IV
II MIEJSCE Julia Rudzka kl. V
III MIEJSCE Szymon Kowalski kl. VI
Wyróżnienia otrzymali: Daria Tecław (KL. IV), Zuzanna Jutrzenka (kl. V), Dominika Pozorska (kl. VI).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Jednocześnie wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za trud włożony w przygotowanie pracy konkursowej.
tekst. Edyta Kaczmarek
27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Głównym celem tego święta jest promowanie sztuki teatralnej. Z okazji Dnia Teatru mali artyści z oddziału przedszkolnego przygotowali bajkowe przedstawienie pt.: "Sen Jasia". Na kilka chwil dzieci zamieniły się w prawdziwych aktorów. Za sprawą postaci z bajek przeniosły widzów w bajkowy świat snów. W przedstawieniu wzięły również udział uczennice klasy 5tej - Maja Stałowska, Agnieszka Stanisławczyk, Kinga Szlachciak, które poinformowały zgromadzonych widzów o tym jakie znaczenie ma teatr i jaką rolę odgrywa sztuka w kształtowaniu każdego człowieka.
Tekst. Alina Lewandowska