"Bo wolność to nie cel, lecz szansa, by spełniać najpiękniejsze sny i marzenia". Pod tym hasłem 8-go listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Beaty Lubianiec recytacją, śpiewem i tańcem oddali hołd poległym za wolność bohaterom oraz wyrazili wdzięczność za życie w suwerennym kraju.
Nowa galeria Pasowanie na ucznia szkoły została dodana do albumu fotograficznego
Dziś 18 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowali się przygotowani pod kierunkiem swojej wychowawczyni Anny Pachulskiej. W obecności swoich rodziców, dyrekcji szkoły wykazali się wieloma umiejętnościami i pokazali, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Po podróży do czterech krain, wypiciu magicznego napoju wróżka(w tej roli Lilka Ryżek) zdjęła zły czar rzucony przez wiedźmę (w tej roli Nikola Ziarnik). Uroczystość poprowadzili uczniowie: Paweł Paczkowski i Wiktor Wika. W końcu nadszedł moment uroczystego ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Marzena Wessołowska dokonała uroczystego aktu pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.
Nowa galeria DEN 2024 została dodana do albumu fotograficznego
11 października w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, którego mottem była sentencja Elizy Orzeszkowej ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany drugiemu człowiekowi".
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką wychowawczyni p. Marzeny Wessołowskiej- ,,Dziady anno domini 2024 -czyli koszmarny sen znękanego nauczyciela". W oryginalnej scenerii pojawili się : Leń, Wagarowicz i Modnisia, którzy zostali przegnani przez Guślarza -Nauczyciela.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W czwartkowe popołudnie 23 stycznia uczniowie klasy II wraz ze swoimi paniami: Anną Pachulską i Beatą Siudak zaprosili swoje babcie, dziadków i rodziców na spotkanie pod hasłem „Pokolenia”, które na długo wszystkim zapadnie w pamięci. Na wstępie wychowawczyni klasy II przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej świetlicy dzieci przedstawiły program artystyczny. Były wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Niespodzianką dla wszystkich były zaprezentowane jasełka. Oprócz montażu słowno – muzycznego i jasełek szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków, połączone z grą na instrumentach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie pod kierunkiem pani Beaty. Po tym nadszedł czas na wspólne zabawy. Rodzice zamienili swoje dzieci w mumie a zadaniem dziadków było rozpoznanie swojego wnuczka lub wnuczki, co okazało się niełatwym zadaniem. Dziadkowie musieli rozpoznać siebie na portretach przygotowanych przez wnuczęta. Na koniec zadaniem dziadków, rodziców i dzieci było jak najszybsze ułożenie i sklejenie zdjęcia dziecka z części. Zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości i wzruszeń. Na zakończenie dziadkowie i wnuczęta zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Rodzice naszych pociech przygotowali dla wszystkich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom a także rodzicom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przyjęciu, a także upiekli ciasta oraz pomogli w uporządkowaniu sali.
tekst.A.Pachulska
14 lutego w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą opowieść o miłości.
Jury po burzliwych obradach wyłoniło zasłużonych zwycięzców:
I miejsce -Klaudia Pogoda klasa VIII- opiekun p. Beata Pater,
II miejsce -Amelia Stróżyńska klasa V- opiekun p. Beata Lubianiec,
III miejsce- Julia Wiśniewska klasa VII- opiekun p. Marzena Wessołowska
oraz wyróżnienie dla Martyny Heymann z klasy VIII.
Jury postanowiło również nagrodzić skromnymi upominkami wszystkich chłopców , którzy przelali na papier swoje myśli związane z tak wspaniałym uczuciem, jakim jest miłość: Mateusza Pozorskiego, Nikodema Guzka i Filipa Kwiatkowskiego.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swojego pisarskiego talentu.
W piątek przed feriami Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem p. Marzeną Chodołą – Halaburdą zorganizował „Dzień Kapciocha”. Uczniowie tego dnia chodzili w szkole w przyniesionych przez siebie kapciach, które mieniły się wszystkimi kolorami tęczy, były cudne. Odbyły się wybory Miss i Mistera Kapciocha. W skład jury weszli: p. Dyrektor Marzena Wessołowska, p. Marzena Chodoła – Halaburda oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wanessa Wojciechowska. Uczniowie prezentowali swoje kapcie klasami. Wybór był naprawdę bardzo trudny, po obradach wyłniono zwycięzców. Tytuł „Miss Kapciocha” w kategorii klas 0 - III przyznano Barbarze Jutrzence z klasy I, natomiast tytuł „Mistera Kapciocha” otrzymał Hubert Laskowski z klasy III.
W kategorii klas IV – VIII „Miss Kapciocha” została Karina Kowalska z klasy VIII, a tytuł „Mistera Kapciocha” otrzymał Filip Mróz z klasy VII. Wśród nauczycieli i obsługi również pojawiły się tego dnia osoby w kapciach, które otrzymały tytuł „Miss Kapciocha”: p. Marta Purczyńska, p. Agnieszka Kemnitz oraz p. Dyrektor Marzena Wessołowska.
teks. M.Chodoła-Halaburda
I4 lutego 2020 roku w naszej szkole , tak jak co roku odbyły się Walentynki. Z tej okazji klasa VII przygotowała przedstawienie pt .,,Hej wesele’’. Usłyszeliśmy liczne piosenki ,które wprowadziły nas w weselny nastrój np. ,,Żono moja’’, ,,Rudy się żeni” czy ,,Czy ten pan?’’
Następnie para młoda rozdała Walentynki.
Tekst.W.Chróścińska
Styczeń to miesiąc pełen chłodnych dni. Jednak jest jeden dzień, w którym każdemu robi się weselej i cieplej na sercu. To Dzień Babci i Dziadka- uroczystość, która jest tradycją w naszej szkole. 24 stycznia odbyła się impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły program artystyczny - wzruszające wiersze i piosenki związane tematycznie z tym dniem. Maluchy ze wzruszeniem odtwarzaly swoje role, za co zostały nagrodzne gorącymi brawami. Po występie przedszkolaki obdarowaly babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po części artystycznej szanowni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Za pomoc w przygotowaniu uroczystości bardzo dziękuję Paniom : Monice Stalowskiej, Urszuli Deresz, Katarzynie Wiśniewskiej, Agnieszce Poznańskiej oraz Panu Krystianowi Wojtalewiczowi.
tekst.A.Lawandowska
Co roku w ostatnim tygodniu przed feriami w naszej szkole odbywają się zajęcia poświęcone bezpiecznym feriom. Niestety brak aury zimowej nie pozwolił na organizację zajęć plenerowych na akwenach wodnych. Uczniowie i pedagodzy naszej szkoły wspólnie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Bezpieczne ferie z moim hobby", które zorganizował pedagog szkolny Robert Koniec.
Chętni uczniowie w ostatni dzień zajęć szkolnych prezentowali swoje zainteresowania, pasje i hobby przez społecznością szkolną. Wśród uczniów w Laskownicy mamy uczniów, którzy trenują pływanie, ćwiczą i zgłębiają wiedzę sztuk walki MMA i boksu, jeżdżą na rolkach i deskorolkach elektrycznych. Podczas prezentacji swojego hobby nie zabrakło chłopców, którzy kolekcjonują i interesują się pojazdami rolniczymi, ogrodnictwem i rolnictwem. Dziewczynki przejawiają zainteresowanie fryzjerstwem, rysunkiem czy morsowaniem.
Podczas spotkania zaprezentowała się szkolna drużyna pożarnicza, która działa przy OSP w Mieczkowie. Spotkanie przed feriami było okazją do zaprezentowania nowych ubrań bojowych dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej szkoły.
Wśród zaproszonych gości był Zastępca JRG nr 2 w Szubinie st.asp. Jerzy Bejmowicz oraz mł. asp. Milena Prajs z Komisariatu Policji w Kcyni, która przypomniała naszym uczniom najważniejsze zasady zabawy podczas ferii. Przestrzegła o niebezpieczeństwach podczas korzystania z internetu i życzyła wszystkim uczniom ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy udanych, zimowych wakacji.
tekst.R.Koniec
Dnia 24 stycznia dyrektor Marzena Wessołowska podsumowała I półrocze roku szkolnego 2019/2020.
Najpierw zostali wyróżnieni najlepsi sportowcy szkoły, którzy reprezentowali nas na forum Gminy.
Są to: Julia Wiśniewska, Oliwia Rzepecka, Nicole Panek, Martyna Nowak, Natalia Czyż, Wanessa Wojciechowska, Michalina Tecław, Agata Tecław, Klaudia Pogoda oraz Nikodem Guzek i Filip Kwiatkowski.
Następnie wyczytano uczniów, którzy w I półroczu uzyskali 100% frekwencję:
Z klasy II: Wiktoria Jurek, Patryk Szlachciak, Lilia Ryżek;
Z klasy III: Robert Guzek, Aleks Mróz;
Z klasy IV: Tomasz Kukliński;
Z klasy V: Marcelina Lewandowska, Marika Nowak, Julia Tomecka;
Z klasy VI: Olga Stałowska, Mateusz Pozorski;
Z klasy VII: Martyna Nowak, Pola Koniec;
Z klasy VIII: Julia Kiżewska.
Potem zostali wskazani uczniowie z najwyższą średnią w klasie (4.75 i powyżej) oraz zachowaniem wzorowym i bardzo dobrym:
Z klasy I: Eryk Drab;
Z klasy II: Remigiusz Różański, Wiktoria Jurek, Nicola Ziarnik;
Z klasy III: Sebastian Dziamara, Zuzanna Pozorska, Maksymilian Pachulski;
Z klasy V: Aleksandra Pachulska, Amelia Stróżyńska, Wiktoria Kwiatkowska, Marcelina Lewandowska, Marcelina Pozorska;
Z klasy VI: Jakub Janke;
Z klasy VII: Zuzanna Hanyżewska, Natalia Czyż.
Klasą z najwyższą frekwencją (96,77%) okazała się klasa IV (wychowawca: p. Beata Pater), natomiast najlepsza klasa w szkole (średnia 4,31) to klasa V (wychowawca: p. Marzena Chodoła-Halaburda).
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, życzymy fenomenalnych ferii, odpoczynku, odrobiny szaleństwa i bezpiecznego powrotu do szkoły, aby z pasją i zaangażowaniem rozpocząć II półrocze.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskownicy
Marzena Wessołowska
Nasz bałwan trafił na antenę TELEEXPRESU, ZBLIŻEŃ TVP Bydgoszcz oraz portal TVNMeteo. O naszej szkole znów usłyszała cała Polska z czego sie bardzo cieszymy.
Dnia 16 stycznia 2020r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas 0-VIII.
Wszyscy w szampańskich nastrojach bawili się przy muzyce DJ Łukasza, który jak zwykle poprowadził zabawę rewelacyjnie.
Poczęstunek zapewniły mamy z Rady Rodziców.
Uwagę przykuwały piękne, kolorowe stroje większości uczniów, jednak największą furorę zrobiło przebranie Kacpra i Filipa z klasy VII, którzy zaprezentowali się jako Państwo Młodzi.
Mamy nadzieję, że przyszłoroczny bal będzie równie udany.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy podczas lekcji plastyki i techniki zbudowali bałwana. Niestety temperatura wiosenna i brak śniegu nie pozwoliła na tradycyjne lepienie. Dlatego „Miłośnicy Przyrody” postanowili zaprotestować globalnemu ociepleniu i poprzez artystyczny Happening wyrazili swoje zdanie.
Jak zwykle e tej szkole z pomocą przyszli rodzice. Tata Eryka Kaczmarka, ucznia klasy III gdy tylko usłyszał o pomyśle budowy bałwana przywiózł białe baloty z własnego gospodarstwa. Po pierwszej nocy ktoś pomógł naszemu bałwanowi się przewrócić i ta sytuacja zainspirowała mnie do spontanicznego happeningu artystycznego z udziałem uczniów– mówi nauczyciel plastyki i techniki Robert Koniec.
Po krótkiej burzy mózgów uczniowie zabrali się do pracy. Wymyślali hasła mówiące o globalnym ociepleniu, malowali je na kartonach, wykonywali inne elementy bałwana. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na to, że wokół zachodzą ogromne zmiany i dotyczą one także nas. Topniejący bałwan jest także symbolem ferii bez śniegu.
tekst. R.Koniec
Organizatorem konkursu są nauczyciele poloniści Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy: p. Marzena Wessołowska i p. Beata Pater. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w naszej placówce, a wyniki podane na szkolnej stronie internetowej 14.02.2020r.(piątek).
Cele konkursu:
Celem jest pobudzenie weny twórczej, rozbudzenie zainteresowań literackich, aktywizowanie uczniów oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
Kategoria tematyczna konkursu:
Przedmiotem konkursu jest pobudzenie aktywności literackiej i przelanie na papier naszych myśli, doznań, przeżyć związanych z miłością.
Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania, w którym miłość będzie najważniejszym uczuciem w życiu bohaterów. Pracy należy nadać odpowiedni tytuł.
Napisane opowiadanie należy osobiście dostarczyć do p. Marzeny Wessołowskiej lub do p. Beaty Pater.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Uczestnicy: uczniowie klas IV-VIII.
2. Prace należy oddać w terminie do 24.01.2020r.(piątek).
3. Każda praca musi być podpisana.
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie krótkiej formy literackiej: opowiadanie ( dopuszcza się też możliwość zredagowania opowiadania z dialogiem).
Zasady konkursu:
1. Uczestnicy składają przygotowane przez siebie opowiadanie do p. Marzeny Wessołowskiej lub do p. Beaty Pater.
2. Ocenie podlegać będzie zarówno treść, jak i poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, stylistyczna i gramatyczna tekstu.
3. Komisja będzie przyznawać uczestnikom punkty za:
- treść ( pomysłowość, kreatywność, poprawność językową)
- wykonanie ( estetykę pracy).
4. Prace oceniać będzie powołane jury.
5. Wyniki konkursu ogłoszone będą 14 lutego 2020r.( piątek) podczas spotkania z okazji Walentynek.
We wszystkich sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje jury konkursu.
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi
i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy II i V naszej szkoły przygotowali i wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. 20 grudnia 2019 roku szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością
i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali brawa. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Marzena Wessołowska, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożyła także świąteczne życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie miało miejsce rozstrzygnięcie trzech konkursów: na najpiękniejszą choinkę, na list do św. Mikołaja i portret św. Mikołaja. Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Wszystkim, którzy włączyli się
w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy. Dziękuję pani Beacie Siudak, wspaniałym rodzicom uczniów klasy II, za stroje dla dzieci, za owcunie, za sianko, za wszelką pomoc
i życzliwość.
Dyrektor z Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wraz z całą społecznością szkolną składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego, wyjątkowego Koncertu Kolęd i Pastorałek oraz kiermaszu świątecznego.
Koncert ten był wyjątkowy ze względu na fakt, że w tym roku zbieraliśmy fundusze dla naszej uczennicy Zuzanny, która cierpi na anemię aplastyczną, jest po przeszczepie i nie może jeszcze wrócić do szkoły.
Jest tak wiele osób, którym chciałybyśmy podziękować za pomysły, pracę, zaangażowanie, czas poświęcony na organizacje, przygotowanie przepysznych wypieków, stroików, ofiarowanie upominków do "Koła fortuny", pozyskiwanie sponsorów, dobre słowo, miły gest, uśmiech.
Dziękujemy:
-Burmistrzowi Kcyni-Panu Markowi Szarudze,
-Orkiestrze Dętej OSP w Kcyni na czele z Panem Robertem Napierałą,
-bydgoskiemu kataryniarzowi Marcelowi,
-sołectwu Laskownica na czele z Panią Sołtys Wiolettą Czaja,
-nieocenionym Paniom, które wytrwale pracowały przy kiermaszu, kawiarence i "Kole fortuny":
A. Ciemnoczołowskiej, L. Lewandowskiej, K, Wiśniewskiej, K. Mróz, A. Szarwark, I.Kinowskiej, A. Drab, H. Heymann, J. Wieczorek, M. Nowak, E. Woźnickiej, W. Bernas, W. Czaja, A. Poznańskiej,
- Panu Jakubowi Ciemnoczołowskiemu za wspaniałe poprowadzenie licytacji,
-Księgarni "Biss" z Kcyni,
-właścicielom sklepów: w Kowalewku, w Mieczkowie, Grene w Kcyni,
-zakładom: "Jóźwiakowski" z Damasławka, i "Ebud" z Bydgoszczy,
-sali "Biesiadna" w Laskownicy,
-firmie kosmetycznej "NatArt" Natalia Kowalska oraz MMA Devil Club Kcynia,
-Paniom: K. Nosal, E. Matuszak, B. Pater, W. Chróścinskiej-Nowakowskiej, D. Cegiełko-Jedynak, M.Purczyńskiej,
-prywatnym darczyńcom: Panom E. Krollowi, P. Ławinskiemu, M. Tecławowi, M. Siwiakowi, M Dziejakowi, A. Knopińskiemu,
-Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o z siedzibą w Bydgoszczy,
-Bankowi Spółdzielczemu w Kcyni oraz przedstawicielom: Nest Banku-Pani Monice Sęga, PKOBP-Panu Pawłowi Andrzejewskiemu
oraz wszystkim pozostałym osobom, który z nazwiska i imienia wymienić nie sposób, a które zaangażowały się w pomoc Zuzi.
Dziękujemy również Paniom: A. Pachulskiej, E. Kaczmarek za przygotowanie koncertu od strony organizacyjnej, Panom: R. Końcowi i K. Wojtalewiczowi za wspaniałe dekoracje wprowadzające nas w uroczysty, świąteczny nastrój, uczniom oddziału przedszkolnego, klas: V i VII za piękne kolędy i pastorałki.
Wszystkie te osoby i instytucje przyczyniły się do rekordowego wyniku zbiórki: *6569,00zł* zostało przekazane w dniu 20.12.2019r. na ręce Pani Eweliny-mamy Zuzi.Oprócz tej kwoty Pani Ewelinie zostały również przekazane pieniądze ze sprzedaży pierników przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani M. Chodoły- Halaburdy -235,00 zł.
Mamy nadzieję,że ta kwota pozwoli naszej uczennicy i jej rodzicom choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i problemach, i da możliwość szczęśliwego i spokojnego spędzenia tak cudownego czasu, jakim są Święta Bożego Narodzenia.
Jeszcze raz chylimy czoła przed Państwa szczodrością,hojnością i szczerymi, otwartymi sercami. Pamiętajmy:warto pomagać, bo dobro zawsze powraca!
Wesołych Świąt !
Marzena Wessołowska- dyrektor szkoły
Małgorzata Siwiak-przewodnicząca Rady Rodziców
W poniedziałek 09 grudnia 2019 roku , w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kcynia Szkół Podstawowych Dziewcząt w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny.: Dziewierzewo, Laskownica, Mycielewo i Palmierowo.. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”
Klasyfikacja końcowa:
Skład naszej drużyny: Klaudia Pogoda, Agata i Michalina Tecław, Wanessa Wojciechowska, Natalia Czyż, Martyna Nowak, Nicola Panek, Oliwia Rzepecka, Julia Wiśniewska
tekst.J.Kurtysiak
18 grudnia w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Koncert ten był wyjątkowy, ponieważ w tym roku zbieraliśmy fundusze dla naszej uczennicy Zuzi, która cierpi na anemię aplastyczną. Uroczysty koncert rozpocząła Orkiestra Dęta OSP Kcynia, która zaprezentowała świąteczny repertuar. Następnie Pan Jakub Ciemnoczołowski wspaniale poprowadził licytacje. Na scenie nie zabrakło występów uczniów, którzy pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki. Koncert zakończył się występem Bydgoskiego Kataryniarza. Kolędowanie połączone było z kiermaszem świątecznym, na którym zaprezentowane zostały ozdoby wykonane przez uczniów i ich rodziców. Elementem tego wydarzenia była także kawiarenka z ciastem i kawą oraz „Koło fortuny”.
Koncert przeniósł wszystkich zgromadzonych w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i wyzwolił niezapomniane emocje.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Koncertu Kolęd i Pastorałek oraz kiermaszu świątecznego.
tekst.E.Kaczmarek
Zbudowaliśmy choinkę z imionami
Ekologiczne choinki budowane w małej wiejskiej Szkole Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy podczas lekcji plastyki i techniki to już tradycja.
Uczniowie budowali już choinkę z 700 butelek PET, 800 słoików, 2000 płyt CD, ze starych firan a w tym roku dziedziniec szkoły zdobi choinka wykonana z drewna.
Drewno pozyskaliśmy od rodzica pracującego w lesie, który przygotował nam deski, farby pozyskaliśmy od wspaniałej , bydgoskiej firmy Flugger, która podarowała nam ekologiczne farby do drewna, a pomysł na wygląd powstał już w ubiegłym roku– mówi nauczyciel techniki i plastyki Robert Koniec.
Choinka ma 76 imion uczniów naszej szkoły. Każde dziecko farbami malowało literki. Później przy pomocy nauczyciela Roberta Koniec, Pana Krystiana Wojtalewicza - kierowcy szkolnego autobusu i konserwatora Pana Jerzego Mroza odbył się montaż desek. Całość tworzy unikalną, personalizowaną choinkę. W przyszłym roku planujemy wykonać choinkę z używanych kredek, będziemy je zbierać cały rok, gdyż potrzeba ich kilka tysięcy.
tekst.R.Koniec
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskownicy, mieli niezwykłą okazję ponownie spotkać się z bardzo sympatycznymi pieskami terapeutycznymi. W wyniku współpracy pani Anny Pachulskiej i wolontariuszy Fundacji Terapeutycznej „Cane Pro Humano”, możliwe było zorganizowanie kolejnych zajęć z dogoterapii. Gościliśmy cztery pieski, które wspierają rozwój dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, dzięki cierpliwości i łagodnemu usposobieniu tych zwierząt, praca z dziećmi jest bezpieczna i przynosi znakomite efekty. Uczniowie podczas zajęć obserwowali zachowania piesków, wykonywali wraz z nimi różne sztuczki, oraz uczyli się zasad prawidłowego postępowania ze zwierzętami. W przerwie dzieci wykonały prace plastyczne, których efektem był utworzony z kółek piesek. Atmosfera zajęć była bardzo radosna, wolontariusze przygotowali dla uczniów słodkie upominki z okazji zbliżających się Mikołajek, dzieci natomiast w ramach podziękowań za przybycie przekazały zebrane wcześniej koce i karmę dla schroniska.
tekst.Beata Siudak